Προς το περιεχόμενο

Δεν ξεκιναει


jas13gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,σημερα τελειωσα τη συναρμολογηση του νεου μου Η/Υ κ οταν παω να τον ανοιξω μετα απο 2 δευτερα κλεινη κ ξανανοιγη απο μονο του.Τι λετε να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα μπορει να φταινε, κοιτα εαν οι μνημες που εβαλες ειναι συμβατες με την μητρικη σου. Αυτο γινεται εαν πας στο site του κατασκευαστη της μητρικης, διαλεγεις το μοντελο που εχεις και καπου θα λεει "Memory Compatibility".

 

Ενα συχνο προβλημα ειναι αυτο που ανεφερα, κοιτα εαν εχεις συνδεσει/κουμπωσει σωστα τα καλωδια της τροφοδοσιας. Κοιτα εαν εχει κουμπωσει σωστα η ψυκτρα πανω στον επεξεργαστη καθως και εαν εχει μπει σωστα η θερμικη κολλα (αν και δεν νομιζω να ειναι αυτο καθως μεσα σε 2 sec που ανοιγει ο CPU δεν προλαβαινει να φτασει σε υψηλα επιπεδα θερμοκρασιας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Αυτό στο κάνει μέχρι να μπει στα Windows?

2.Απαξ και μπεις στα Windows υπάρχει περίπτωση να κλείσει και να ανοίξει πάλι μόνο του;

3.Η μητρική σου είναι MSI;

4.Τί τροφοδοτικό έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου συνέβη μια φορά που δεν είχα κουμπώσει καλά την κάρτα οθόνης

τσέκαρέ τες όλες και πρόσεχε μήπως καθώς τις βιδώνεις στο κουτί βγαίνουν από τη θέση τους, το να είναι σφιχτά βιδωμένες δεν είναι πάντα το καλύτερο γιατί το κουτί δεν είναι και καμία συσκευή ακριβείας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ανοιξα το πσ κ παρατηρησα οτι πανω στη μητρικη εχει 2 βασεις για ρευμα μια με 24 πιν κ αλλη μια με 4 πιν που ειναι κοντα στον επεξεργαστη.Οταν εβγαλα αυτη με τα 4 πιν δουλεψε,Βεβαια τα ειχα αφεραιση ολλα απο πανω,DVD,HDD,ψυκτρα επεξ κ ενα πανελακι με αναγνωστη καρτων.Τωρα λετε να παιζει ρολο που εβγαλα το 4 πιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Αυτό στο κάνει μέχρι να μπει στα Windows?

2.Απαξ και μπεις στα Windows υπάρχει περίπτωση να κλείσει και να ανοίξει πάλι μόνο του;

3.Η μητρική σου είναι MSI;

4.Τί τροφοδοτικό έχεις;

1)Δεν εχει καν φορμαριστει ο δισκος.

2)Δεν εχω εγκαταστησει λειτουργικο

3)Gigabyte P35 DQ6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα 4-πιν ή 8-πιν σε κάποιες άλλες μητρικές είναι απαραίτητο να είναι συνδεδεμένο για να δουλέψει η μητρική εκτός απο τα 24-πιν. Βαλτα όλα πάνω και θα δουλέψει μια χαρά. Διαβασε αν θες και το manual της μητρική σου θα σου λέει μέσα οπωσδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...