Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για ati radeon hd 2400 pro agp


nick145gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πήρα 1 κάρτα ati radeon hd 2400 pro agp και δεν μπορεί να παιξει ουτε παιχνίδια ουτε καν το google earth καλά.Έχω εγκαταστήσει τους drivers από το cd γιατί οι καινούργοι δεν παίζουν.

please help γιατι λιγο θέλω να το σπάσω το ριμάδι!!

 

υ.γ:δεν είμαι advance user.:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το υπόλοιπο σύστημα τι είναι?

όταν λες δεν τα πα'ιζει καλά τι εννοείς?

celeron 2.8

1gb ram

 

Tα προγράμματα ή δεν ανοιγουν ή τα γραφικά τους είναι χάλια π.χ στο google earth τα γράμματα & γραφικά σπάνε κατα μήκος της οθόνης.

Στο call of duty 4 κολάει μολις παει να φορτώσει το new game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε με celeron επεξεργαστή και ati 2400 τί περίμενες?

 

Αυτά μόνο για δουλειές γραφείου κάνουν και όχι για games...

 

Oπότε μην παιδεύεσαι καν με drivers. Δε θα σου λύσουν το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

προσφατα πηρα κι εγω την ιδια καρτα (hd2400 pro agp) της club 3d.οταν ομως εγκαθιστω τους drivers, και αναγνωριζεται η καρτα, μετα την επανεκινηση ο υπολογιστης μου τρεχει σε αναλυσει 640 επι 480, και με χρωμα 8! αν και προσπαθω απο το properties --> settings να το αλλαξω, δεν αλλαζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταίει ο συνδυασμός μάλλον αλλά και οι drivers της ΑΤΙ που προς το παρόν είναι επιεικώς απαράδεκτοι.Παρόμοιο πρόβλημα έχω και εγώ (δεν μπορώ να αναβαθμίσω τους drivers αλλά δεν έχω πρόβλημα στα παιχνίδια ή αλλού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι και με τους drivers του cd αλλά και με τους 8.3 που έβαλα σήμερα μια χαρά δουλεύει.

Ξέρει κανείς να μου πει σχετικά με τις ρυθμίσεις ATI Overdrive; Αν είναι καλές αυτές που έχει ή αν σηκώνει κάτι καλύτερο.

post-99475-129062963774_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ως κάτοχος της HD3650 κατάλαβα οτι η ATI δε την παλεύει μια με drivers για windows(να μη μιλήσω για linux), κάντε μια απόπειρα και με αυτούς μπας και δείτε άσπρη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

celeron 2.8

1gb ram

 

Tα προγράμματα ή δεν ανοιγουν ή τα γραφικά τους είναι χάλια π.χ στο google earth τα γράμματα & γραφικά σπάνε κατα μήκος της οθόνης.

Στο call of duty 4 κολάει μολις παει να φορτώσει το new game.

 

Η 2400pro ειναι πολυ αδυναμη καρτα,το ιδιο και ο Celeron σου(ειδικα εαν δεν ειναι d).

Tι καρτα ειχες πριν; Επισης τι παιχνιδια και σε τι αναλυσεις τα επαιζες?

 

Υ.Γ Εχω την εντυπωση πως το google earth δεν ζοριζει την καρτα γραφικων.Αν κανω λαθος διορθωστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ουτως η αλλιως η σειρα 2χχχ ητανε μεγαλη αποτυχια,αφου υποστιριζετε ακομα παλι καλα.

 

angmar:Μια χαρα ειναι οι drivers της(εμενα και ολους τους υπολοιπους γιατι δεν μας ενοχλουνε?).Ακομα και στα linux τους εχει φτιαξει αρκετα,για να μην μιλήσω οτι σπαταλάει αρκετο χρονο για να βελτιωσει crosfire και quadcf ωστε να μην χαραμίζονται οι δυνατότητες που προσφέρει στους πελάτες της.

 

ΥΓ:Μην βάζετε τους 8.3 αν δεν το πατε για qcf μιας και ριχνουνε λιγο τις επιδοσεις(βαλανε υποστιριξη για qfc αλαλ τα κανανε λιγο "μανταρα" με τα optimize για games)οποτε καλυτερα να πατε κατευθιαν για τους 8.4 μολις βγουνε.

Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ουτως η αλλιως η σειρα 2χχχ ητανε μεγαλη αποτυχια,αφου υποστιριζετε ακομα παλι καλα.

 

angmar:Μια χαρα ειναι οι drivers της(εμενα και ολους τους υπολοιπους γιατι δεν μας ενοχλουνε?).Ακομα και στα linux τους εχει φτιαξει αρκετα,για να μην μιλήσω οτι σπαταλάει αρκετο χρονο για να βελτιωσει crosfire και quadcf ωστε να μην χαραμίζονται οι δυνατότητες που προσφέρει στους πελάτες της.

 

ΥΓ:Μην βάζετε τους 8.3 αν δεν το πατε για qcf μιας και ριχνουνε λιγο τις επιδοσεις(βαλανε υποστιριξη για qfc αλαλ τα κανανε λιγο "μανταρα" με τα optimize για games)οποτε καλυτερα να πατε κατευθιαν για τους 8.4 μολις βγουνε.

Αυτα.

Τι είναι το qcf;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Η 2400pro ειναι πολυ αδυναμη καρτα,το ιδιο και ο Celeron σου(ειδικα εαν δεν ειναι d).

Tι καρτα ειχες πριν; Επισης τι παιχνιδια και σε τι αναλυσεις τα επαιζες?

 

Υ.Γ Εχω την εντυπωση πως το google earth δεν ζοριζει την καρτα γραφικων.Αν κανω λαθος διορθωστε με.

Είχα FX 5200 GEFORSE 128

Τα παιχνίδια παίζαν σε ανεκτή ανάλυση.

το περίεργο ειναι το google earth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...