Προς το περιεχόμενο

Απόσταση απο DSLAM


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας..μηπος ξερετε πως μπορω να μαθω την αποσταση απο το σπιτι μ στο dslam της περιοχης μ?μενω αγια βαρβαρα στο αιγαλεω και απλα θελω να δω τι γινεται με τισ ταχυτητες....thanks προκαταβολικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

1.8km είναι...

επιπλέον

 

Όλα τα αποτελέσματα είναι κατά προσέγγιση και ως θεωρητικά ισχύουν μόνο κάτω από ιδανικές συνθήκες, χωρίς διακυμάνσεις στον θόρυβο/παράσιτα ή παρεμβολές. Συνήθως η πραγματική ταχύτητα κλειδώματος είναι μικρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα εξαρτώνται από την απόσταση κυρίως.

Μέχρι 3 χιλιόμετα μπορείς να έχεις πολλά Mbit.

Μετά τα 3 χιλιόμετρα έχεις αρκετά μεγάλη εξασθένιση και πέφτεις ραγδαία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

παιδια εγω εβαλα το Line Attenuation της γραμμής μου και μου βγάζει οτι σε ADSL2+ μπορώ να πιάσω 19.54 mbit/s και δεν εχω πιάσει ποτε μου πανω απο 14 ΜΒ/s σε κανένα πάροχο, η ερώτηση μου ειναι η εξής με βγάζει στα 1593 Μέτρα ποσο θα πιάνω σε VDSL άραγε; (εχω μπεί σε forthnet εδω και λιγες εβδομάδες) 

ά btw όταν με πήρανε να με ψήσουν για VDSL μου λενε οτι ειμαι στα 700 μετρα και λεω αμα ειμαι τοσο κοντα πιάνω ανετα VDSL και ηταν και ενας απο τους λόγους που άλλαξα εταιρία  :-( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν δεν βλέπεις καινούρια KV(ΚΑΦΑΟΥ) στη γειτονία, αλλά τα παλιά, τότε δεν παίζει ρόλο η απόσταση από αυτά αλλά ή απόσταση στο το DSLAM που βρίσκεται στο Α/Κ (Αστικό Κέντρο) της περιοχής σου...

 

για το που βρίσκεται ακριβώς δεν υπάρχει κάποιος standard τρόπος, απλά κοιτάς στο downstream line attenuation και με tool βλέπεις σε τι απόσταση αντιστοιχεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το που βρίσκεται ακριβώς δεν υπάρχει κάποιος standard τρόπος, απλά κοιτάς στο downstream line attenuation και με tool βλέπεις σε τι απόσταση αντιστοιχεί...

 

η αλλιώς μπορείς να δείς απο εδώ, αφου βάλεις τα στοιχεία σου http://hyperiontest.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...