Προς το περιεχόμενο

κανένα νέο για Q9450 ?


rem451

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να αγοράσω το νέο τατραπύρηνο CPU της ιντελ Q9450 .. όμως λόγω μάρκετινγκ η ίντελ ανακοίνωσε οτι...θα διατεθεί κάποια στιγμή το πρώτο 4μηνο του 2008...ξέρει κανείς κάτι περισσότερο? Ορισμένα καταστήματα τον έχουν προσθέσει στον κατάλογο τους, οι τιμές που παίζουν είναι 280 έως 320 ευρώ.. φαντάσου να βγεί πόσο θα τον πουλάν..? :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
θέλω να αγοράσω το νέο τατραπύρηνο CPU της ιντελ Q9450 .. όμως λόγω μάρκετινγκ η ίντελ ανακοίνωσε οτι...θα διατεθεί κάποια στιγμή το πρώτο 4μηνο του 2008...ξέρει κανείς κάτι περισσότερο? Ορισμένα καταστήματα τον έχουν προσθέσει στον κατάλογο τους, οι τιμές που παίζουν είναι 280 έως 320 ευρώ.. φαντάσου να βγεί πόσο θα τον πουλάν..? :shock:

 

Πράγματι από αρχές Μαρτίου λένε... Για τις τιμές, ε άμα περιμένεις και κάνα μηνάκι θα πέσουν πιστεύω... Έγω προσωπικά τους περιμένω από τον Ιανουάριο, έχω σκάσει! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

! έχουν κατασκευαστικό πρόβλημα για αυτό ...

 

εγω παλι πιστευω οτι ετοιμα ειναι τα chipakia κ πακεταρισμενα,απλα περιμενουν στην αποθηκη μια εντολη για αποστολη στους dealers.

εδω τα ειχαν ετοιμα για τον Ιανουαριο να βγουν στην αγορα κ το δηλωναν λιγο καιρο νωριτερα,με τη φολα τους AMD επαναπαυθηκαν,ειδαν οτι τα Q6600 και τα QXxxx πουλουσαν καλα,οποτε προς τι η βιασυνη???

Θα πουμε εχουμε ενα προβλημα κ καλα....

 

πολυ ενδιαφερον θα ειχε να δουμε την AMD να βγαζει νεα CPU ξαφνικα αυριο ας πουμε,για ποτε η Intel θα εστελνε τα cpu και θα γεμιζαν τα μαγαζια με τη σειρα Q9xxx....

 

 

αλλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω αυτον περιμενω για να αλλαξω ολο το PC .Αυτο με το κατασκευαστικο προβλημα με βαζει σε υποψιες.Λετε οι πρωτες παρτιδες που ειναι σε αναμονη στις αποθηκες για να βγουν στην αγορα να εχουν κανενα προβλημα?Για να το λεει η intel αυτο μαλλον κατι θα παιζει.Δε νομιζω πως για να δικαιολογησει την καθυστερηση να το λεει αυτο,θα εβρισκαν κατι αλλο.Ειναι πληγμα στην εικονα της εταιριας αυτο

Δεν ξερω τις σκεψεις μου απλως αναφερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=43407

 

Εδω λεει πως το προιον θα ειναι διαθεσιμο απο Δευτερα 3 Μαρτιου δηλαδη σε τρεις εβδομαδες περιπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω αυτον περιμενω για να αλλαξω ολο το PC .Αυτο με το κατασκευαστικο προβλημα με βαζει σε υποψιες.Λετε οι πρωτες παρτιδες που ειναι σε αναμονη στις αποθηκες για να βγουν στην αγορα να εχουν κανενα προβλημα?Για να το λεει η intel αυτο μαλλον κατι θα παιζει.Δε νομιζω πως για να δικαιολογησει την καθυστερηση να το λεει αυτο,θα εβρισκαν κατι αλλο.Ειναι πληγμα στην εικονα της εταιριας αυτο

Δεν ξερω τις σκεψεις μου απλως αναφερω.

 

Πλήγμα ? ας γελάσω.. :lol:

δηλαδή τι πλήγμα..θα πας να αγοράσεις άλλη CPU ? απο ποιόν απηλείται ? μπροστα στο κέρδος κι αυτό είναι ένα μέρους του παιχνιδιού νομίζω..:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=43407

 

Εδω λεει πως το προιον θα ειναι διαθεσιμο απο Δευτερα 3 Μαρτιου δηλαδη σε τρεις εβδομαδες περιπου

 

Aυτοί λέγανε 5 Φεβρουαρίου πριν ένα μήνα :X καμια εγγυρότερη πηγή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
q9450wc5.jpg

 

Από τιμή πώς σας φαίνεται, 300? δεν είναι και λίγα. Αν όμως πάει 4,8Ghz(600fsbX8Multy) με νερό τότε είναι οκ.

 

Εχω ακουσει για fsb wall στα 478:-(:-(

Δεν ξερω ομως πως θα τα πηγαινουν με το overclock λογω μικρου multi.

Αναμεινατε τα reviews!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ασχημα τα 3.8 αν τα πετυχαίνει κιόλας με 1.35v max γιατι με τους e8400-200-500 ειδαμε οτι πανε ψηλά αλλα στα μεγαλα ρευματα τρωνε degrade τουλαχιστον εδω δεν θα εχεις μεγαλα ρευματα και θερμοκρασίες.

 

παντος 480fsb wall ειχε το ES του επεξεργαστη που αυτοι που θα ερθουν σε μας θα ειναι αλλο stepping και μπορει να εχει ποιο ψηλό wall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αγορά τουλάχιστον δεν έχουν βγει, οι τιμές για τον Q9450 πάντως δεν είναι κακές (βέβαια μπορεί και να αλλάξουν όταν βγουν). Ας ελπίσουμε το κλοκάρισμα να είναι καλό, γιατί ο μικρός πολλαπλασιαστής ίσως είναι εμπόδιο τελικά...άντε να γίνει κανένα review να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...