Προς το περιεχόμενο

πως μπορω να ανεβασω video στο youtube?


prisila

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον,η ερωτηση μου ειναι απλη(ετσι λεω δλδ)..θελω να ανεβασω βιντεακι στο youtube αλλα δεν ξερω ποσο περιπλοκο κ δυσκολο ειναι..θελω το βιντεο να εχει τη μουσικη που εγω θα διαλεξω απο το αρχειο μου κ απο εικονα θελω να προσθεσω διαφορες εικονες jpg που επισης εχω σε αρχειο..αυτα..κανεις να βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι κατάλαβα, η ερώτηση περιλαμβάνει και το ποιο πρόγραμμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις για τη μετατροπή. Δοκίμασε με το Foto2Avi. Ο δημιουργός είναι πολύ γνωστό μέλος του Insomnia και έχει διατελέσει moderator στην ενότητα DivX και DVD Authoring.

 

 

Το θέμα με τα videos που κάνεις upload στο YouTube είναι ότι σχεδόν πάντα υπόκεινται σε επανακωδικοποίηση, ακόμη κι αν τα στέλνεις σε format FLV (που είναι και το native format που χρησιμοποιεί το YT). Γι' αυτό, πρέπει να βρεις τη χρυσή τομή και να τα κωδικοποιήσεις σε ένα bitrate που να δίνει μεν καλή ποιότητα (ως βάση για να δουλέψει η μετέπειτα κωδικοποίηση που εφαρμόζει ο YT server) αλλά να έχεις και μέγεθος αρχείου τέτοιο που να επιτρέπει το upload σε λογικό χρονικό διάστημα. Όμως : Κάπου στο διαδίκτυο είχα πετύχει μία μέθοδο-hack για να «πειράζεις» με hex editor τα αρχεία FLV που φτιάχνεις, ώστε το YT να τα δέχεται ως είναι χωρίς να τα επανακωδικοποιεί, που είναι και το ιδανικότερο. Αν το εντοπίσω, θα επανέλθω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω πολυ πολυ κ τους 2..θα προσπαθησω λοιπον κ αν(λεω αν)καταφερω τπτ θα φροντισω να σας παρουσιασω το δημιουργημα μου :D χιχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πάντα και η λύση του Stage6. Πιο εύκολη η διαδικασία του upload, μεγαλύτερα όρια μεγέθους αρχείου, δέχεται σχεδόν τα πάντα από MPEG-4 AVIs χωρίς να κάνει επανακωδικοποίηση, πράγμα που σημαίνει πολύ μεγαλύτερη ποιότητα video και τέλος, σου δίνει άμεσα download link χωρίς να πρέπει να καταφύγεις σε plugins όπως με το YT...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα καλα κ ωραια βρε παιδια,εβαλα τις εικονες που θελω,προσθεσα κ τη μουσικη κ το επομενο βημα που πρεπει να κανω-να πατησω δλδ Generate- για προεπισκοπηση κ καλα του βιντεο που κανω δεν ανοιγει..με το που το παταω ανοιγει για 1 δευτ/πτο κ χανεται..ενω θα επρεπε κανονικα να ανοιγει κ να καταληξω στο Gear button for the convertion!κανω κατι λαθος,αλλα τι μπορει να ειναι?οταν προλαβω μεσα στο 1 δευτ/πτο να πατησω το gear button μου βγαζει μετα 'indicate an output file'..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον,δεν ξερω τελικα με ποιον τροπο αλλα αποκατεστησα το προβλημα κ καταφερα να δημιουργησω το πρωτο μου βιντεακι στο youtube!!!ακουγεται χαζο αλλα χαρηκα :) τεσπα,σας δινω την διευθυνση κ περιμενω σχολια(οποιος θελει δλδ)..ευχαριστω κ παλι για τις οδηγιες σας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι κατάλαβα, η ερώτηση περιλαμβάνει και το ποιο πρόγραμμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις για τη μετατροπή. Δοκίμασε με το Foto2Avi. Ο δημιουργός είναι πολύ γνωστό μέλος του Insomnia και έχει διατελέσει moderator στην ενότητα DivX και DVD Authoring.

 

 

Το θέμα με τα videos που κάνεις upload στο YouTube είναι ότι σχεδόν πάντα υπόκεινται σε επανακωδικοποίηση, ακόμη κι αν τα στέλνεις σε format FLV (που είναι και το native format που χρησιμοποιεί το YT). Γι' αυτό, πρέπει να βρεις τη χρυσή τομή και να τα κωδικοποιήσεις σε ένα bitrate που να δίνει μεν καλή ποιότητα (ως βάση για να δουλέψει η μετέπειτα κωδικοποίηση που εφαρμόζει ο YT server) αλλά να έχεις και μέγεθος αρχείου τέτοιο που να επιτρέπει το upload σε λογικό χρονικό διάστημα. Όμως : Κάπου στο διαδίκτυο είχα πετύχει μία μέθοδο-hack για να «πειράζεις» με hex editor τα αρχεία FLV που φτιάχνεις, ώστε το YT να τα δέχεται ως είναι χωρίς να τα επανακωδικοποιεί, που είναι και το ιδανικότερο. Αν το εντοπίσω, θα επανέλθω...

 

Αυτο ειναι?

http://www.youtube.com/watch?v=g0ijzRfb1Pw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός. Για την ακρίβεια, αυτό που δίνει ως link στα σχόλια του video : http://forum.videohelp.com/topic336882.html

 

 

Τώρα, για το αν το YouTube όντως πήρε μέτρα για να κλείσει την «τρύπα» αυτή όπως αναφέρεται στο link που δίνεις, δεν το γνωρίζω. Αν κάποιος που παρακολουθεί το thread αυτό κάνει μία δοκιμή, καλό είναι να μας αναφέρει τα αποτελέσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπερα....

ειμαι νεο μελος και εχω προβλημα με ενα βιντεακι που εχω φτιαξει κ θελω να βαλω στο youtube. δεν μου το δημοσιευει με τιποτα ειναι σε μορφη wvm, μηπως φταιει αυτο?γνωρίζει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα....

ειμαι νεο μελος και εχω προβλημα με ενα βιντεακι που εχω φτιαξει κ θελω να βαλω στο youtube. δεν μου το δημοσιευει με τιποτα ειναι σε μορφη wvm, μηπως φταιει αυτο?γνωρίζει κανείς?

 

Ανέβασμα WMV video υποστηρίζεται κανονικότατα από το YouTube. Αλλού θα είναι το πρόβλημα. Σου εμφανίστηκε μήπως κάποιο μήνυμα σφάλματος και αν, ποιο ακριβώς είναι αυτό; Μήπως το video σου έχει διάρκεια ή μέγεθος σε Megabytes μεγαλύτερο από τα αποδεκτά όρια του YouTube;

 

 

καλησπερα,

θελω να ανεβασω καπου η στο facebook i youtube ενα βιντεο κατο απο 1γιγα και πανω απο 20λεπτα.Πως μπορω?? η που αλλου μπορω????

 

Στο YouTube δε μπορείς, λόγω της διάρκειας. Εκτός κι αν το κόψεις σε κομμάτια μικρότερα πάνω από 10 λεπτά το καθένα, τα ανεβάσεις χωριστά και δημιουργήσεις μία playlist. Για την υποστήριξη video στο Facebook δεν έχω γνώμη, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ γι' αυτήν τη δουλειά. Για άλλες υπηρεσίες τύπου YouTube, δες και αυτό το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

παιδιά εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει πως να ανεβάσω βίντεο!Εγω δημιουργήσει μια λίστα αναπαραγωγής όπως έλεγε πατάω πάνω της και μετά λέει βίντεο δεν βρέθηκε.Προσθηκή σε το πατάω,πατάω προσθηκή βίντεο αλλά με λέει θα πρέπει να επιλέξετε μία ή περισσότερες λιστες αναπαραγωγής!Τι να κάνω παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
παιδιά εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει πως να ανεβάσω βίντεο!

 

1) Πήγαινε στο http://www.youtube.com/

2) Κάνε κλικ στο "Create Account" πάνω-δεξιά

3) Δώσε τα στοιχεία σου, διάβασε και συμφώνησε με τους Όρους Χρήσης και φτιάξε λογαριασμό.

4) Κάνε κλικ στο "Upload" που βρίσκεται δίπλα στο username σου, όπως φαίνεται στην εικόνα

5) Κάνε κλικ στο κίτρινο κουμπί που λέει "Upload video" στη σελίδα που θα σου εμφανιστεί (πάλι όπως φαίνεται στην παρακάτω εικόνα ;))

6) Διάλεξε το αρχείο του video που βρίσκεται στον υπολογιστή σου

7) Περίμενε να ανέβει και είσαι έτοιμος :-)

 

youtubeuploadvideo.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...