Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με SLI με Asus 2 x EN8800GT


FREES76

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα 2 Asus EN8800GT και θέλω να κάνω SLI. Δοκίμασα τους drivers από το συνοδευτικό CD αλλά τίποτα. Κατέβασα τους τελευταίους από Nvidia αλλά και πάλι τίποτα. Bridge δεν είχαν οι κάρτες αλλά χρησιμοποίησα από τις προηγούμενες κάρτες που είχα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να ενεργοποιήσω το SLI;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα SLI με τις προηγούμενες κάρτες. Πριν από λίγο έκανα format μήπως και γίνει τίποτα αλλά και πάλι τα ίδια. Με καθαρή εγκατάσταση έβαλα τους drivers από το cd που έχουν οι κάρτες και πάλι τίποτα. Με τις προηγούμενες κάρτες πάλι είχα δυσκολίες με τους πιο τελευταίους drivers αλλά με πιο παλιούς δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησε να κατεβασεις τους τελευταιους οδηγους που δινει η ASUS μηπως σου εμφανισει καμια επιλογη. Δες επισης αν ειναι σωστα τα jumperakia της μητρικης σου....που μαλλον για να ειχες Sli ειναι σωστα. Χωρις να ειμαι σιγουρος (μιας και δεν εχω ξανακανει Sli)πεταω την ιδεα μηπως θελει ειδικο bridge η ASUS...χλωμο αλλα μας εχουν συνηθισει σε κουλες λυσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Bridge που εχεις μηπως εχει προβλημα γιατι αναφερεις οτι και με τις προηγουμενες καρτες ειχες προβλημα ? και Bridge δεν δινονται με τις καρτες αλλα το εχει η μητρικη συνοδευτικο μαζι της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήταν τα jumpers τις mobo. Δεν περίμενα να είναι αυτό γιατί με τις προηγούμενες κάρτες είχα καταφέρει να κάνω SLI χωρίς να πειράξω τα jumpers. Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...