Προς το περιεχόμενο

Μια μέρα χωρίς τηλεόραση


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω την ανοιγω καθε μερα, ολη μερα σχεδον αλλα χωρις ηχο, και το ραδιοφωνο ανοιχτο ταυτοχρονα και τον υπολογιστη, και κανω κατι αλλο, γιατι δεν μπορω να κατσω και να παρακολουθησω μονο τηλεοραση..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

..ειδήσεις έχω να δω δυο μήνες τώρα, έχουνε γίνει πλέον ακατάλληλες και δια ενηλίκους, μιλάνε μόνον για αυτοκτονίες, κιλότες και σώβρακα φίρμας ζαχοπ. . .(φτου ξέχασα το όνομα της φίρμας) . .:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και κάθε μερα το θεμα στις ειδήσεις είναι "Ανοιξε η δικογραφία..", "Εκλεισε η δικογραφία..", "κατεθεσε 5 ώρες", "6 ωρες", "Νεα μετρα για αναπτυξη" κλπ χωρίς ΤΙΠΟΤΑ συγκεκριμένο.Εγω ριχνω μια ματια στις ειδήσεις στο internet και ποτε ξανα tv.

Tα πιο αστεια είναι τα παραθυρα που μιλανε ολοι και δεν λενε τιποτα (συγκεκριμένο και ουσιαστικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και ενα χρονο δεν εχω τηλεοραση. Ειμαι ο Ferongr, και ειμαι καλα.

 

(ολες αυτες οι πρωτοβουλιες τυπου "μια μερα χωρις TV" ειναι του κωλου τα εννιαμερα κατα τη γνωμη μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι μέσα σε κάθε περίπτωση, ούτως ή άλλως τηλεόραση ανοίγω μόνο Τρίτη βράδυ για να δώ Λαζόπουλο, και σπάνια τις υπόλοιπες μέρες για να δώ εκπομπές όπως Top Gear, Mythbusters, κτλπ μόνο στο ΣΚΑΙ

Ομοίως, με τη διαφόρα αντί των δίαφορων εκπομπών του σκαι βλέπω αθλητικά. Ο συντοπίτης ειναι must. Κι όταν βλέπεις 2-3 πράγματα τη βδομαδα δεν είσαι θύμα της, έχεις πλήρη έλεγχο.

Εδω και ενα χρονο δεν εχω τηλεοραση. Ειμαι ο Ferongr, και ειμαι καλα.

 

(ολες αυτες οι πρωτοβουλιες τυπου "μια μερα χωρις TV" ειναι του κωλου τα εννιαμερα κατα τη γνωμη μου)

 

Συμφωνώ. Ότι βλέπω το βλέπω από το tv tuner στο pc γιατί όταν είχα συσκευή τηλεόρασης, θέλοντας και μη χάζευα σαν χαζός το χαζοκούτι (γι' αυτό και την διαολόστειλά).

Συμφωνώ ακόμα περισσότερα για το ότι "μια μέρα χωρίς tv" είναι χαζομάρα. Πολλά σπίτια χωρίς tv να λέμε.

 

Το internet είναι απείρως καλύτερη πηγη πληροφόρησης και το ραδιόφωνο "παρεϊτσα" με αξιοπρέπεια, εφόσον δεν ποτίζεται με τη ματαιόδοξία της τηλεόρασης λόγω του όπλου της εικόνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθούν διάφορα σχόλια-λαϊκισμοί-μπαρούφες-αποφθέγματα:

 

-Η τηλεόραση είναι καθρέπτης της κοινωνίας μας.

-Η παρακολούθηση της tv πρέπει να γίνεται με μέτρο(απάντηση μπαλαντέρ που πάει με όλα.Η αγαπημένη του 21Century)

-Ο αναθεματισμός γενικώς της tv είναι ισοπεδωτική λογική(και δεν μας αρέσουν οι ισοπεδώσεις)

-Η tv αποβλακώνει.

-Υπάρχουν και αξιόλογα προγράμματα.

-Μόνο ψέματα λένε στις ειδήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Η παρακολούθηση της tv πρέπει να γίνεται με μέτρο(απάντηση μπαλαντέρ που πάει με όλα.Η αγαπημένη του 21Century)

 

Μπουχαχα, πραγματικά.

 

"Ο εθισμός που προκαλεί η τηλεόραση πρέπει να προσεχθεί, αλλά ας περιμένουμε τη νέα ψηφιακή εποχή και στις οθόνες μας".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεόραση είναι η καλύτερη μαστούρα !

'Η την κόβεις, ή δεν την κόβεις. Αυτά με τα "1 μέρα χωρίς τηλεόραση" κλπ τα βρίσκω εντελώς υποκριτικά...

 

..ειδήσεις έχω να δω δυο μήνες τώρα, έχουνε γίνει πλέον ακατάλληλες και δια ενηλίκους, μιλάνε μόνον για αυτοκτονίες, κιλότες και σώβρακα φίρμας ζαχοπ. . .(φτου ξέχασα το όνομα της φίρμας) ...

 

Αγαπητή guestina, εμένα οι τσοντίτσες δε με χαλάνε, όπως και τους περισσότερους Έλληνες νομίζω, που είμαστε ματάκηδες (εννοείται ΠΛΗΝ των αερντέ, που κανείς ΔΕΝ είδε το DVD) εκ φύσεως. Όταν όμως το πράγμα έχει μέσα κοπρολαγνείες (έχουμε πηξει στο ΣΚΑΤΟ) και ζωοφιλίες (...), ε ξενερώνω κομματάκι !

 

(...τα κουκουλώσανε όλα, να χέζω και τη δικαστική εξουσία...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...