Προς το περιεχόμενο

προταση για αγορα φορητου,μια "super προσφορα" κ μια ερωτηση


TechnoPrisoner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χρηση -> audio εφαρμογες,no games!

 

αφου διαβασα αρκετα ποστ εδω περα,αρχικα ειδα σε toshiba αυτο εδω

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905139

 

κ απο ΗΡ αυτο εδω

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=9494

 

αφου εριξα μια ματια κ εδω

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

διαπιστωσα οτι ενω το HP εχει πιο παλιο cpu core duo T2600 2.16 ειναι πιο γρηγορο απο το cpu του Toshiba core2duo T5250 1.5 καθως κ απο αρκετους αλλους core2duo με περισσοτερα GHz,ειναι ετσι οντως?

 

προτασεις?

η ΗΡ πως τα παει απο ποιοτητα κ after sale παροχες?

 

κ τελος η super προσφορα

http://www.priveshop.gr/product.php?code=116078

 

τα σπαει γιατι στο πουλανε ετσι --->ειτουργικό Σύστημα Δεν διατίθεται (Διατίθεται όμως CD με Drivers)

 

νταβατζιλικι microsoft δε σηκωνουνε αυτοι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μηχανήματα είναι και τα τρια για τη χρήση που μας λες.

 

Σαφώς ο πιο γρήγορος της παρέας ο HP. Αν σε ενδιαφέρει η ταχύτητα είναι η πρώτη επιλογή. Από ποιότητα κατασκευής ίδια με τον Toshiba, από οθόνη δεν ξέρω και από εγγύηση η HP είναι οκ. Δεν είναι Dell αλλά δεν θα έχεις πρόβλημα. Το καλό είναι ότι σε αυτές τις σειρές αγοράζεις επέκταση εγγύησης σε 3έτη με 110ευρώ. Αξίζει. Σύμφωνα με την ελληνική νομοθεσία πάντως όλοι οι φορητοι καλύπτωνται από 2ετή εγγύηση.

 

Ο Tosiba είναι ακριβός για αυτά που προσφέρει. Κινήσου προς τα εκεί αν σε ενδιαφέρει η 2ετής Διεθνής εγγύηση. Αν ταξιδεύεις για μεγάλα διαστήματα εξωτερικό είναι οκ.

 

Τώρα για το Hasee τι να πω...τα έχουν αναφέρει όλοι. Πιστεύω θα διάβασες τα σχόλια στο σχετικό topic. Οσοι το γεύονται..μαγεύονται...

Πιο γρήγορος από τον Toshiba, πιο φορητός σίγουρα, ποιότητα κατασκευής οκ, τα ίδια και από θόρυβο, θερμοκρασίες. Αν σε ενδιαφέρει η φορητότητα είναι η καλύτερη πρόταση. Μόνο τι παίζει με το σέρβις από το συγκεκριμένο κατάστημα δεν ξέρω. Εκεί έχω τον μοναδικό ενδιασμό.

 

Πιστεύω να βόηθησα. Ουσιαστικά δεν υπάρχει "τρίλλημα" αλλά δίλλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό είναι ότι σε αυτές τις σειρές αγοράζεις επέκταση εγγύησης σε 3έτη με 110ευρώ. Αξίζει. Σύμφωνα με την ελληνική νομοθεσία πάντως όλοι οι φορητοι καλύπτωνται από 2ετή εγγύηση.

 

αυτο το εχει πει κανεις σε καμια αντιπροσωπεια?κ τι απαντηση πηρε?

 

ευχαριστω Μιχαλη,να συμπληρωσω επισης οτι το λαπτοπ προοριζεται για χρηση live-dj ing οχι στο σπιτι αλλα σε clubs,ελπιζω να μη κρεμανε απο αποψη hardware.

 

βλεπω γενικα οτι πολυ απασχολουνται αρκετοι με το θεμα εγγυηση,χαλανε τοσο ευκολα τα ριμαδια?δεν ειχα ποτε φορητο,αλλα με ο,τι αλλο ηλεκτρονικο εξοπλισμο ειχα/εχω ποτε δεν ειχα τετοια προβληματα τοσα χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο νόμος αυτό λέει. Τώρα το αν ο καθένας από εμάς διεκδικεί τα δικαιώματά του είναι προσωπικό ζήτημα. Πλέον θεωρώ σωστό να το αναφέρω με κάθε ευκαιρία ώστε να γίνεται ευρυτερα γνωστό. Ποτέ δεν ξέρεις ποιός θα διαβάσει ένα μήνυμα και πόσο χρήσιμο μπορεί να φανεί σε έναν χρήστη.

 

Για να επανέλθω στο θέμα, για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω από απαιτήσεις σε προγράμματα που αναφέρεις αλλά δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα.

 

Πάντως στο θέμα του πόσο εύκολα χαλάνε, είναι κυριολεκρικά ρουλέτα. Και εγώ κάτοχος 5 φορητών, μόνο ένα ήταν ελατωματικό εξαρχής (δεν δούλευε η κάρτα ασύρματου δικτύου) το επέστεψα στο κατάστημα και το αντικατέστησα. Οκ, τυχαίνει, αλλά κανένα πρόβλημα. Αλλά να μου παρουσιαστεί κάτι στη πορεία ευτυχώς το έχω αποφύγει. Και έχω υπάρξει κάτοχος Turbo-X, Toshiba, HP, HP Compaq, Fujitsu Siemens. Αν είσαι εκτός εγγύησης ΟΠΟΙΑ εταιρεία και αν είναι θα σου πιασει ο κ@λ#. Για αυτό το θέμα με την ενσωμάτωση της κοινοτικής οδηγίας σχτικά με τις εγγυήσεις είναι τόσο συμαντικό. Αν τα προσέχεις λιγάκι και τους φέρεσαι σωστά μια χαρά την κάνουν τη δουλειά τους και ούτε προβλήματα παρουσιάζουν ούτε τίποτα. Απλά σα συσκευές "γερνάνε" πιο γρήγορα από ότι πχ. η τηλεόρασή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κασλύτερη λύση είναι ο TOSHIBA SATELLITE A200-1VM και θεωρώ ότι ειναι πολύ οικονομικός για όσα προσφέρει οπ΄τοε με την αγορά δεν θα το μετανιώσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κασλύτερη λύση είναι ο TOSHIBA SATELLITE A200-1VM και θεωρώ ότι ειναι πολύ οικονομικός για όσα προσφέρει οπ΄τοε με την αγορά δεν θα το μετανιώσεις..

 

Συμφωνω πολυ ποιοτικο μηχανακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο παιχνιδι εχουμε new entry με αυτο εδω

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=05&category=69980225&product=1076973

 

το οποιο ειναι penryn κ εχει πολυ καλα specs για αυτη την τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν και δεν πολύπαω το πλαίσιο αυτός ο υπολογιστής μου φαίνεται πολύ κάλος για τα λεφτά του και πολύ σύγχρονος ειδικά με τον pyren T8100 θα κάνεις τα πάντα.Πάντως εγώ προτείνω και τον Acer 5920G που έχουμε δει στο θέμα <<Τρελή προσφορά>> γιατί με τόσα λέφτα και χαρακτηριστικά όυτε σταθερό δεν παίρνεις!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Xi 2428 με τον Τ7700 στα 2,4 GHz και 4MB L2 Cache αντί 2 και με την GF8600 έφτασε να πωλείται 925 ευρώ σε κάποια καταστήματα. Δηλαδή 126 ευρώ παραπάνω. Βάση αυτών δε θεωρώ και καμιά τρελή προσφορά τον φορητό από το Πλαίσιο.

 

Πάντως πιστεύω ότι αυτή τη περίοδο όσοι είναι έτοιμοι να προχωρήσουν σε αγορά φορητού αξίζει να κάνετε 10-15 ημέρες υπομονή μέχρι να φράσουν προτάσεις από όλους τους κατασκευαστές με τους Penryn στα ράφια των καταστημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, θα πρέπει να αποφασίσεις τι θέλεις σε σχέση με την φορητότητα πρώτα.

 

Τα 15,4'' μοντέλα είναι για τελείως διαφορετική χρήση από τα 12''.

 

Αν έχεις desktop ήδη πάρε το Πέππερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρα

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=05&category=69980225&product=1076973

εδω κ λιγες μερες κ μετα απο αρκετη χρηση μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλο εργαλειο,μοναδικο αρνητικο μεχρι στιγμης το ανεμιστηρακι το οποιο δουλευει σχετικα δυνατα κατα τα αλλα με win xp τα σπαει κ με svista μια χαρα ηταν αλλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...