Προς το περιεχόμενο

Εχω προβλημα αλλα δεν ξερω τι ακρβως ειναι..


Raikoh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας θα ηθελα αν μπορουσατε να με βοηθησετε, πριν μερικες μερες εκανα αναβαθμιση στον Η/Υ μου.

Πηρα εναν Intel 2 Core duo @ 2.2GHz, 2gb Ram, MSI M/B Intel Chipset P35 Neo Combo

ASUS nVidia 8600GT. Αυτα, το προβλημα μου ειναι οτι μολις παω να παιξω ενα παιχνιδι, οποιοδηποτε παιχνιδι, τρωω μπλε οθονες και στα καπακια rr το PC, Windows errors, αλλες φορες γεμιζει Pixels η οθονη και γινεται το ελα να δεις.. τι αλλο.. χμμ οποτε κανω RR το PC μολις μπει στην επιφανεια εργασιας κολαει το συστημα και πρεπει να κανω ctrl+alt+del και Log off και μετα Log in για να πανε ολα καλα.. και αλλες φορες χανει την συνδεση με το ποντικι και το πληκτρολογιο.. αυτα ειναι ολα... αυτα τα λιγα :fear:

 

Ειμαι σιγουρος πλεον οτι ειναι θεμα Hardware καθως εχω δοκιμασει οτι Driver κυκλοφορει,

εχω δοκιμασει αλλους σκληρους δισκους αλλες Ram... δε ξερω τι αλλο να κανω. Πριν κανω αναβαθμιση ειχα τα ακολουθα: AMD @ 2.8GHz, Asus M/B με nVidia Chipset δε θυμαμαι ακριβως το μοντελο.. nVidia 6800GT 1Bg Ram.

 

Αυτα σας παρακαλω αν μπορειτε βοηθηστε με μου εχουν σπασει τα νευρα :cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε την κάθε μνημη ξεχωριστα! Βαλε δλδ πρωτα το 1gb δοκιμασε το αμα δεν σου βγάζει προβλημα βγαλτο και βάλε το αλλο και δοκιμασε το για να αποκλεισουμε πρώτον προβλημα με τις μνήμες!!!

 

Πλακα πλάκα τι τροφοδοτικό (μαρκα, watt) έχεις μπας και είναι απο εκεί το προβλημα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τις RAM το εχω δοκιμασει το τροφοδοτικο μου ειναι στα 550 watt μαρκα δε θυμαμαι (ειμαι σε νετ καφε atm) αλλα ειναι οκ ποτε δε μου εβγαλε προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...