Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2008 Wallpaper Support Greece.


michael92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Προς τι ο Α' πληθυντικός;

 

Η νίκη ανήκει σε όλη την Ελλάδα γιαυτό ο πληθηντικός.

 

Ακριβώς,φεστιβάλ ήτανε και κανένας δεν ήταν τόσο πωρωμένος όσο τώρα.Με μια νίκη αρχίσανε τα διάφορα και κάθε χρόνο ακούμε συνέχεια βλακείες από διάφορες εκπομπές.Αν δεν κάνω λάθος η eurovision γίνεται κάπου τον μάιο....εμείς έχουμε φτάσει να ακούμε γι αυτήν από τον φεβρουάριο !!!!

 

Και όλο το χρόνο ωραία θα ήταν αρκεί να μην ασχολούνταν εκπομπές που μολήνουν την τηλεόραση και να μην ηπήρχε αυτή η απαξίωση του θεσμού κρίμα κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pappou βάζε και κάνα emotion γιατί αυτοί που δεν σε ξέρουν μπορεί να παρεξηγήσουν... :P

 

Nτάξει,όποιος πιστέψει οτι το εννοώ είναι για κλάμματα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νίκη ανήκει σε όλη την Ελλάδα γιαυτό ο πληθηντικός.

 

Η νίκη ανήκει στα μπούτια της Παπαρίζου και μόνο σε αυτά.

 

Όσο για την απαξίωση του θεσμού, πραγματικά, ξέπεσε πολύ από τις εποχές που ήταν γνήσιο μουσικό φεστιβάλ στο οποίο πήγαιναν ποιοτικοί καλλιτέχνες. Ρε, τι λέτε; Πάντα η Eurovision αυτό το κιτς και αντιαισθητικό τσίρκο ήταν, αν και τα τελευταία χρόνια οφείλω να ομολογήσω ότι οι επιλογές των νικητών είχαν ένα στοιχείο αυτοσαρκασμού :-).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όλο το χρόνο ωραία θα ήταν αρκεί να μην ασχολούνταν εκπομπές που μολήνουν την τηλεόραση και να μην ηπήρχε αυτή η απαξίωση του θεσμού κρίμα κρίμα.

 

Μήπως είσαι από τα άτομα που περιμένουν να πάρουμε μια γιουροβίζιον για να χαρούν και να λένε η ελλάδα 1η,η ελλάδα γαμάει κλπ κλπ. ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νίκη ανήκει στα μπούτια της Παπαρίζου και μόνο σε αυτά.

 

Όσο για την απαξίωση του θεσμού, πραγματικά, ξέπεσε πολύ από τις εποχές που ήταν γνήσιο μουσικό φεστιβάλ στο οποίο πήγαιναν ποιοτικοί καλλιτέχνες. Ρε, τι λέτε; Πάντα η Eurovision αυτό το κιτς και αντιαισθητικό τσίρκο ήταν, αν και τα τελευταία χρόνια οφείλω να ομολογήσω ότι οι επιλογές των νικητών είχαν ένα στοιχείο αυτοσαρκασμού :-).

 

Δηλαδή η Eurovision του 1991 ήταν τσίρκο, του 97 και του 98 ήταν τσίρκο του 87 επίσης(μην πάω παλαιότερα γιατί δε είχα γεννηθεί), τότε καλέ μου konnak ηπήρχε ζωντανή ορχήστρα η κάθε χώρα πήγαινε με την δική της γλώσσα υποχρεωτικά, κάθε χώρα είχε προσωπικότητα στην Eurovision το Βέλγιο για παράδειγμα πήγαινε με νεαρές τραγουδίστριες (έτσι και ο ντόρος με την Santra Kim), η Μάλτα με ρομαντικές μπαλάντες.

 

Μήπως είσαι από τα άτομα που περιμένουν να πάρουμε μια γιουροβίζιον για να χαρούν και να λένε η ελλάδα 1η,η ελλάδα γαμάει κλπ κλπ. ?

 

Εντάξει όχι και έτσι. Απλά ήταν το ήφος του topic έτσι.Θα προτημούσα να κερδίζαμε σε πιο καλή διοργανώση βλέπε χρονιές που προανέφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουμε χιούμορ σα λαός, και παίρνουμε στα σοβαρά ενα πανηγυράκι. Πρέπει κάποια στιγμή και μεις να κάνουμε τη πλάκα μας, να στείλουμε τον Τζίμη Πανούση και να το διασκεδάσουμε…

Αφού δε γουστάρουμε eurovision, θα την απαξιώσουμε με τον τρόπο μας, θα τον αφήσουμε να χυδαιολογήσει, και θα γελάμε όλοι μαζι, Ελληνες ξένοι, ασε που τέτοιες αντισυμβατικές παρουσίες τα τελευταία χρόνια συνήθως κάνουν την έκπληξη και κερδίζουν όλο και περισσότερο έδαφος στους νέους… έτσι ρε σπάει το κατεστημένο στη eurovision και το γουστάρουν πολύ οι πιτσιρικάδες.

 

υγ. και ο Γιώργος Μάγκας του παραχρόνου … δόξα τω θεώ έχουμε φρούτα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι τότε γιατί να μην στείλουμε τον Φλορινώτη. Πάντος χεβιμεταλάδες δεν μπορούμε να στείλουμε για να κάνουν σόου να γουστάρουν οι πιτσιρικάδες μας πρόλαβαν οι Lordi (Σημ.με κάθε έσθημα συμπάθειας και σεβασμού στο Heavy Metal και τους τραγουδιστές τους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ που θα το πω αλλα ναι να εμψυχωσω την χωρα μου αλλα με τους τραγουδιστες και τα τραγουδια που στελνει τα τελευταια χρονια η Ελλαδα μονο ρεζιλι γινεται.!!τωρα μου στελνουναι το χ@ζο να τραγουδισει γιουροβιζιον?αλλα κ αλλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ που θα το πω αλλα ναι να εμψυχωσω την χωρα μου αλλα με τους τραγουδιστες και τα τραγουδια που στελνει τα τελευταια χρονια η Ελλαδα μονο ρεζιλι γινεται.!!τωρα μου στελνουναι το χ@ζο να τραγουδισει γιουροβιζιον?αλλα κ αλλα....

 

Γιαυτό λέω και εγώ αφού θα γίνουμε που θα γίνουμε ρεζίλι γιατι να μην το διασκεδάσουμε. Φλορινιώτης 12 points. Πανούσης 10 points (δεν μου αρέσουν τα γένια του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...