Προς το περιεχόμενο

Πως αφαιρώ το SP3 από τα Windows XP;


pavlos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλημερα,

Πως μπορω να αφαιρεσω το sp3 απο τα windows xp οταν δεν βρισκονται στο add/remove programs (for unistall). Το sp3 ηταν μαζι με την εκδοση των xp που εκανα την εγκατασταση.

 

Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω περάσει πουθενά ακόμη αλλά αν είναι όπως το Sp2:

 

Στην αρχή της εγκατάστασης επέλεξες να γίνει αρχειοθέτηση για να μπορεί να αφαιρεθεί;Αν ναι, στο Add/Remove programs επέλεξες να εμφανίζονται και τα updates; Επίσης δοκίμασε με κάποιο πρόγραμμα όπως το YourUninstaller...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sp3 ηταν μαζι με την εκδοση των xp που εκανα την εγκατασταση

έκανες εγκατάσταση win απο splipstreamed sp3 (beta);

Δεν μπορεις να το βγάλεις,

αφου δεν υπαρχουν πουθενά τα αρχεια sp1 ή sp2 να παρουν τη θέση των sp3.

Καλό φόρματ.

 

 

slipstream με alpha, beta και RC Service packs, ειναι απλά για να περνάει η ώρα με πειράματα. Υπάρχει μεγαλη πιθανότητα, οταν βγει το final SP3, να μην μπορείς να το εγκαταστήσεις αν ζητάει πρωτα να απεγκατασταθουν ολα τα beta s.pack's,

 

ουτε και να γυρισεις σε SP2 (αν πχ. αποδειχτεί οτι το sp3 έχει καμια ασυμβατότητα ή αλλες παγίδες τύπου wga, κλπ) αφου δεν εχει uninstall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@ pavlos1: Γλώσσα του forum είναι η ελληνική με ελληνικούς χαρακτήρες. Το επόμενο thread που θα ανοίξεις με αγγλικό τίτλο θα διαγραφεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιεργεια paredwse, τι λαθος εκανε ο pavlos1?

 

Δηλαδη τι θα εγραφε αντι SP3 και Windows XP?

Για να μου πει καποιος γιατι φαινεται πως τα Ελληνικα μου δεν ειναι αρκετα καλα για ορολογιες.

 

Κατι σαν:

'Πως αφαιρω το ΣΠ3 απο Γουιντοους ΞΠ'

η μηπως

'Πως αφαιρω το Συντηρητικο Πακετο 3 απο τα Παραθυρα Εμπειριας (η Εμπειρων Επαγγελματιων)"?

 

Καλοι οι κανονες και η προτιμηση στην γλωσσα μας αλλα να μη τρελλαθουμε κι'ολας. Computers ειναι, και ευκαιρια για μερικους να γινουν καπως πολυγλωσσοι στο θεμα. Και μη μου πειτε οτι τα καταφερε κανενας να γινει expert στα περι computer χωρις Αγγλικα η βρηκε σχετικη δουλεια οπου εκανε κατι παραπανω απο format δισκων.

 

Τωρα παω για Ελληνικοτατο καφεδακι γιατι με αγχωσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Απο περιεργεια paredwse, τι λαθος εκανε ο pavlos1?

 

Δηλαδη τι θα εγραφε αντι SP3 και Windows XP?

Για να μου πει καποιος γιατι φαινεται πως τα Ελληνικα μου δεν ειναι αρκετα καλα για ορολογιες.

 

Κατι σαν:

'Πως αφαιρω το ΣΠ3 απο Γουιντοους ΞΠ'

η μηπως

'Πως αφαιρω το Συντηρητικο Πακετο 3 απο τα Παραθυρα Εμπειριας (η Εμπειρων Επαγγελματιων)"?

 

Καλοι οι κανονες και η προτιμηση στην γλωσσα μας αλλα να μη τρελλαθουμε κι'ολας. Computers ειναι, και ευκαιρια για μερικους να γινουν καπως πολυγλωσσοι στο θεμα. Και μη μου πειτε οτι τα καταφερε κανενας να γινει expert στα περι computer χωρις Αγγλικα η βρηκε σχετικη δουλεια οπου εκανε κατι παραπανω απο format δισκων.

 

Τωρα παω για Ελληνικοτατο καφεδακι γιατι με αγχωσα :)

Θα προτιμούσα να είχες δει τον αρχικό τίτλο του παρόντος θέματος πριν γράψεις αυτόν τον εξάψαλμο.

 

Ο αρχικός τίτλος του θέματος ήταν "How i remove SP3 on XP ?". Τον διόρθωσα πριν γράψω το παραπάνω μήνυμά μου.

 

Μερικές φορές λοιπόν καλύτερα να μασάμε παρά να μιλάμε (ή στην, προκειμένη περίπτωση, να γράφουμε). ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...