Προς το περιεχόμενο

Θεμα τεχνολογιας


padelis71992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω να επιλεξω ενα θεμα τεχνολογιας και ειπα ειδη στη καθηγητρια μου οτι θα ειναι σε σχεση με τα πισι αλλα δεν ξερω ποιο τομεα ακριβως...

ριξτε καμια ιδεα που να ειναι και αναπτυξημη (δλδ να βγαινει μεγαλη εργασια )αλλα και ευκολη στο να τη βρεις και να τη γραψεις ....

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι επιπεδου; Γυμνασιου, Λυκειου, Ανωτερης εκπαιδευσης; Ποσες σελιδες θελεις να σου βγει;

 

Μια απλη που σκεφτηκα τωρα ειναι να γραψεις πως μπορει καποιος μονος του να φτιαξει το pc παιρνοντας ολα τα εξαρτηματα χωριστα. Υπαρχουν πολλοι οδηγοι και φωτογραφιες στο internet και θα ειναι ευκολο να τη γραψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λυκειου ειναι ...αλλα αυτο που μου λες δεν αρκει γτ θελει κατι που να σχετιζεται αμεσα με τη τεχνολογια και οχι για το πως θα φτιαξει καποιος κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα γράψει στο λύκειο μια εργασία καιμια 100αρια σελίδες με θέμα: "Σύγκριση μεθόδων δικτύωσης υπολογιστών μέσω του διαδικτύου ως προς ταχύτητα, ποιότητα σύνδεσης, κόστος, ασφάλεια, διαθεσιμότητα και προσφερόμενες υπηρεσίες σε περιβάλλον οικιακής και επαγγελματικής χρήσης". Έχει πολύ ψωμί και άπειρες πληροφορίες στο net..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα γράψει στο λύκειο μια εργασία καιμια 100αρια σελίδες με θέμα: "Σύγκριση μεθόδων δικτύωσης υπολογιστών μέσω του διαδικτύου ως προς ταχύτητα, ποιότητα σύνδεσης, κόστος, ασφάλεια, διαθεσιμότητα και προσφερόμενες υπηρεσίες σε περιβάλλον οικιακής και επαγγελματικής χρήσης". Έχει πολύ ψωμί και άπειρες πληροφορίες στο net..

την εχεις κρατησει ??? λολ:P;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Παντελή ρώτα και τον καθηγητή σου, λογικά θα έχει να σου προτείνει κάτι.

Άλλωστε επιπέδου λυκείου είναι , δεν θέλει και τις τρελές γνώσεις τεχνολογίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Παντελή ρώτα και τον καθηγητή σου, λογικά θα έχει να σου προτείνει κάτι.

Άλλωστε επιπέδου λυκείου είναι , δεν θέλει και τις τρελές γνώσεις τεχνολογίας

 

πρεπει να επιλέξουμε δικο μας θεμα και δεν θελω να παρω κατι που θα μου πει εκεινη γτ τη τελευταια φορα πηρα γενετικα τροποποιημενοι οργανισμοι και τη πατησα εχει κανει διδακτωρικο εκει και βρεικε την εργασια μου ελειπης και πηρα ενα 12καρι στο τετραμηνο:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Παντελή ρώτα και τον καθηγητή σου, λογικά θα έχει να σου προτείνει κάτι.

Άλλωστε επιπέδου λυκείου είναι , δεν θέλει και τις τρελές γνώσεις τεχνολογίας

 

Δεν έχει σημασία να γνωρίζεις κάποιο αντικείμενο, αλλά να μαζέψεις πληροφοριές και να το αναλύσεις. Έγραψα για αντικείμενο που ασχολούμναι για πρακτικούς λόγους http://www.michael92.deviantart.com

 

παιδια κατι σε σχεση με εφαρμογεσ πληροφορικης η λογισμικου η/υ λεει ??? η κατι οπως ειπα γραφικα η/υ???τι λετε???

 

Εγώ έχω επιλέξει θέμα με Γραφιστική διαφήμιση. Την τελιώνω όπου να 'ναι κιόλας. Δεν έχω να σου προτείνω θέμα αλλά δομή της εργασίας.

 

1) Να αναλύσεις τι εξυπηρετί η εργασία σου

2) Να κάνεις δημοσκόπηση

3) Να σιγουρέψεις ότι ανέλυσες ότι μπορεί να αναλυθεί από τον τίτλο, για αυτό βάλε έναν τ΄τιλο που να αναλύει μόνο έναν τομέα του θέματος.

4) Να πάρεις συνέντευξη από κάποιον ειδικό του θέματος.

 

Αυτά νομίζω θα σε βοηθήσουν.

 

Από θέματα σχετικά με πληροφορική που το ξανασκέφτομαι υπάρχουν πολλά : Γραφιστική, Προγραμματισμός, Δικτύωση, Web Design, Game Design, Λειτουργικά συστήματα, προσωπικά δεδομένα, συνναλαγές μέσω διαδικτύου.

 

Αυτά μπόρεσα να σκεφτώ, θα μπορούσες να διαλέξεις ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κοιτάς κάτι που να έχει σχέση με τεχνολογίες που αναπτύσονται τώρα. πχ web 2.0, internet 2.0, power over ethernet, wifi, Λειτουργικά συστήματα...

Ο μικρός αδερφός ενός φίλου μου έκανε εργασία για το xDSL και χτύπησε 20αράκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κοιτάς κάτι που να έχει σχέση με τεχνολογίες που αναπτύσονται τώρα. πχ web 2.0, internet 2.0, power over ethernet, wifi, Λειτουργικά συστήματα...

Ο μικρός αδερφός ενός φίλου μου έκανε εργασία για το xDSL και χτύπησε 20αράκι...

 

Η εργασία όμως έχει κάποια deadlines που πρέπει να ακολουθηθούν. ΈΤσι δεν μπορεί παραδείγματος να αναφέρει τις κοινωνικές ανάγκες που εξυπηρετούνται με αναπτυσόμενες τεχνολογόγίες που δεν χρησιμοποιούνται ακόμα. Πόσο χρονών είναι ο αδερφός του; Πάντως δεν θέλει απλά εξιστόρηση το τι είναι και τι προσφέρει, αλλά που είναι προσβάσιμο και από ποιους, ηλικίες κλπ. αν εξυπηρετεί κάποιες εργασίες κλπ, οπότε με το να αναφέρει τεχνολογίες όπως το silverlight κλπ, δεν νομίζω να ενδιέφεραν κανένα. Το Web 2.0 είναι καλό θέμα και μπορεί να περικλύσει όλα αυτά, αλλά δεν είναι αναπτυσόμενο σε μεγάλο βαθμό πλέον, δεν έχουν προστεθεί νέα στοιχεία σε αυτό, παρότι υπάρχουν καινούριες υπηρεσίες και interfaces τα πρότυπα παραμένουν το ίδιο, ας περιμένουμε το web 3.0 τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Proprietary Vs Open Source Software: Birth, Characteristics and future implications.

 

Πολλή βιβλιογραφία να στηριχτείς, κατά 99,9% στο νετ, με στατιστικές, συνεντεύξεις τα πάντα έτοιμα για ανάλυση. Διαλέγεις εσύ που θα επικεντρωθείς, έχει πολλά ενδιαφέροντα σημεία πχ Torvalds Vs. Gates δύο τεράστιες προσωπικότητες, τι θα επικρατήσει, πως επιδρά η πειρατεία μέχρι τώρα, όλα αυτά μέσα από το τεχνολογικό πρίσμα. Βγάζεις 2000 λέξεις σε μια βραδιά νομίζω χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες ένα παλιό και φθηνό Ρ4 , καντου ένα overclock οχι extreme πραγματα,ίσα ίσα να τον "ανεβάσεις" λίγο για να λες οτι κάτι έκανες και πάντης μια εργασία για αυτό το θέμα όπου θα αναλύεις τι έκανες, πως το έκανες, τα υπέρ και τα κατά του. Πάνε και το κουτί του υπολογιστή εκεί να το δούνε(πριν το πας κόψτο απ το πλάι να φαίνεται το εσωτερικό, βάλε και κάνα ανεμιστηράκι με led να χτυπάει στο μάτι....)) και να πουν όλοι στην τάξη ωωωωωωωωωωωωωωω!!!!:confused::confused: Τι έκανε ο τύπος?? Μιας και κανείς δεν θα χει καταλάβει σχεδόν τίποτα... και τον τσίμπησες τον βαθμό:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...