Προς το περιεχόμενο

2 φορές το ίδιο Game - Μπορώ?


Metroid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παίδες , έρχομαι από την ξενυτιά με μια ερώτηση :o

Έχω το CoD4 , και για διάφορους λόγους , θέλω να έχω και την 1.4 αλλά και την 1.5 έκδοση. Γίνεται να ξαναεγκαταστήσω το παιχνίδι (σε άλλο φάκελο φυσικά - δε με ενδιαφέρει το Profile) στον ίδιο σκληρό και στα ίδια Windows ή θα υπάρξει μπέρδεμα με διενέξεις και διάφορες τέτοιες μάπες ? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι?Σαν να λες να έχεις install το game σε άλλο σκληρό από το λειτουργικό και μετά το format να παίζει το game...έλεος.Όχι δεν γίνετε.Μονο με double boot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ έχω το MTWII εγκατεστημένο δύο φορές, σε διαφορετικά paths, ένα στη vanilla έκδοση και ένα όπου δοκιμάζω όποιο mod μου τραβάει το ενδιαφέρον.

 

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό, με μπέρδεψε και ο TDi και ομολογώ ότι δεν είμαι σίγουρος τι και πώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι?Σαν να λες να έχεις install το game σε άλλο σκληρό από το λειτουργικό και μετά το format να παίζει το game...έλεος.Όχι δεν γίνετε.Μονο με double boot.

 

Γίνεται να ξαναεγκαταστήσω το παιχνίδι (σε άλλο φάκελο φυσικά - δε με ενδιαφέρει το Profile) στον ίδιο σκληρό και στα ίδια Windows ή θα υπάρξει μπέρδεμα με διενέξεις και διάφορες τέτοιες μάπες ?

 

Αν δεν έχεις την όρεξη να μιλίσεις ωραία χωρίς το "έλεος" , να διαβάσεις το 1ο μου Post και χωρίς να με θεωρείς βλάκα και άσχετο , να μην απαντάς καθόλου. Ω! Για δες! Το Post Count σου ανέβηκε ανά 1 βαθμό.... :rolleyes:

 

Εγώ έχω το MTWII εγκατεστημένο δύο φορές, σε διαφορετικά paths, ένα στη vanilla έκδοση και ένα όπου δοκιμάζω όποιο mod μου τραβάει το ενδιαφέρον.

 

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό, με μπέρδεψε και ο TDi και ομολογώ ότι δεν είμαι σίγουρος τι και πώς.

 

Αυτό ακριβώς εννοώ , 2 φορές το ίδιο Game (με διαφορετικό Path) , στον ίδιο σκληρό με το ίδιο λειτουργικό. Αφού λες ότι το κάνεις με το MTWII πιστεύω πως θα γίνεται και με το CoD4. Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου :-D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για το cod, αλλα και το προ και το wow, τα τρεχω απο εξωτερικο σκληρο, σε διαφορετικα πισι, (εχω ενα media center, ενα laptop και ενα desktop στα οποια παιζω) και τρεχουν κανονικα, χωρις install δηλαδη, οποτε δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα να τα εχω απο δυο φορες σε διαφορα folders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά μιλάει ο Judas.

Είναι μερικά παιχνίδια που είναι "portable", δηλαδή παίζουν απο ένα directory χωρίς να αλλληλεπιδρούν κάθε λίγο και λιγάκι με το λειτουργικό σύστημα και είναι άλλα που όταν κάνεις εγκατάσταση γράφουν τα άντερα τους στην registry και αν πας να ξανακάνεις install ακόμη και σε άλλο directory, σε υποχρεώνουν σε uninstall του προηγούμενου πρώτα.

Ξεκίνα εγκατάσταση σε άλλο directory και θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για το cod, αλλα και το προ και το wow, τα τρεχω απο εξωτερικο σκληρο, σε διαφορετικα πισι, (εχω ενα media center, ενα laptop και ενα desktop στα οποια παιζω) και τρεχουν κανονικα, χωρις install δηλαδη, οποτε δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα να τα εχω απο δυο φορες σε διαφορα folders.

 

μια που το φερε η κουβέντα, αν τρέχεις τα games απο διαφορετικό σκληρό απο εκει που έχεις τα windows,θα τρέχουν πιο καλά λογικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

90% των games δεν εχουν προβλημα να τρεχουν σε διαφορετικο δισκο η partition απο τα windows μετα απο format. Μερικα θελουν απλα το κλειδακι της registry που δημιουργουν στο πρωτο install π.χ. το PES 6. To κλειδακι αυτο εχει μεσα το path του .exe του game και μπορουμε να το κανουμε export. Για να ανακαλυπτουμε ποιο κλειδι ειναι απλα search στη registry και βαζουμε το ονομα του game η της εταιριας που το εφτιαξε. Μετα απο το format απλα το κανουμε import. Επισης πολλα games εχουν τα Saves και το player profile στα Documents and Settings\Oνομα χρηστη\Local Settings\Application Data η στο my Documents. Τα κανουμε back up και μετα το φορματ τα ξαναβαζουμε στη θεση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...