Προς το περιεχόμενο

net,ex pro


xolloth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψαχνωνταs για να βρω εναν εναλλακτικο browser που να τον χρησιμοποιω μονο για ανεβασμα,μιαs και ο firefox ειναι μακραν ο χειροτεροs στο ανεβασμα,βρηκα στο download.com τον net.ex pro που τον ειχε με 5 αστερια προτιμησηs .

αφου τον δοκιμασα στο upload ειδα οτι ειναι ο καλυτεροs απο τιs δεκαδεs browsers που εχω δοκιμασει για να βρω αυτο που θελω.

καταναλωνει βεβαια αρκετουs πορουs ,αλλα δεν με πολυνιαζει γιατι θελω να τον χρησιμοποιω μονον για upload.

θαθελα την γνωμη οποιου τον εχει χρησιμοποιησει να μου πει τιs εντυπωσειs του,αλλα και τυχον προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μας πεις τι ακριβώς εννοείς με το upload?

 

Γιατί βασικά οι browser δεν είναι για αυτήν την δουλειά,συνήθως υπάρχουν άλλες εφαρμογές που μπορείς να κάνεις upload,συνήθως μέσω ftp.

 

Όσο για τον net.ex ,συγνώμη για την άγνοιά μου, αλλά πρώτη φορά τον ακούω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να δειs,και εγω το ιδιο πιστευα,μεχρι που διπλασιαστηκε το upload απο την φορθνετ και αρχισα να ψαχνω πωs θα ανεβαζω στο mediafire που εχω λινκ εδω και πολυ καιρο,πιο γρηγορα.

αρχικα ανεβαζα με explorer με μεση ταχυτητα 700kbps/s δηλαδη περιπου με 300 kbps λιγοτερα απο το upload μου[1024].

μετα δοκιμασα με τον firefox με ολεs τιs βερσιον του για ναμαι σιγουροs ,και δεν πηγαινε πανω απο 250kbps/s ,δηλαδη απογοητευση.

να μην στα πολυλεω δοκιμασα πολλουs web browsers για να δω εαν βρω κατι που να στελνω πιο γρηγορα.

μια απο τα ιδια ολοι ,επιπεδου explorer,μεχρι που σημερα ειδα στο download.com τον net.ex pro και αφου τον εγκατεστησα δοκιμαζονταs ειδα οτι ανετα φθανει στα 850kbps/s.

οποτε καταληγω οτι εχουν σχεση οι browsers σε αυτην την περιπτωση.

ανεβαζω αποκλειστικα και μονο στο mediafire .

με ftp δεν εχω ασχοληθει γιατι δεν μου χρειαστηκε ποτε για να κατεβασω η να ανεβασω,αλλωστε για το κατεβασμα χρησιμοποιω τον IDM και ειμαι πολυ ευχαριστημενοs,κυριωs για HTTP ταχυτητεs.

τον συγκεκριμενο browser εαν δειs τον εχει στουs 25 καλυτερουs προτεινομενουs browsers η ομαδα του download .com αλλα απο οτι ειδα πολυ λιγοι χρηστεs τον εχουν κανει download απο εκει,γιαυτο ρωτησα εαν τον εχει δοκιμασει κανειs.

τα 850kbps/sχ1.25=1062κbytes/s,ειναι καλο upload δηλαδη κoντα στο απολυτο που ειναι 1024χ1.25=1280kbytes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...