Προς το περιεχόμενο

Port forwarding στο siemens cl-110 βοηθεια!


kostasgia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδακια θελω τα φωτα σας για το siemens γιατι ενεργοποιηθηκα μολις χθες και δεν ξερω ακομα και πολλα με το port forwarding!

Θελω να ανοιξω μια πορτα για το utorrent

Ακολουθω τις οδηγιες απο το portforward.com αλλα δεν ξερω ποια IP να βαλω εκει που λεει Forward to internal host IP adress!

Εδωσα την εντολη ipconfig και μου εβγαλε τρεις ip,ποια απο τις τρεις βαζω?

Και δευτερον τον αριθμο της πορτας τον βαζω σε ολα τα κουτακια που μου βγαζει για να συμπληρωσω?

Και τριτον εκει που γραφουμε το ονομα του προγραμματος θα γραψω <<utorrent>> ή <<Utor1>> οπως λεει και στο portforward.com?

 

Υ.Γ-Για το utorrent ανοιγουμε καποια συγκεκριμενη πορτα στο συγκεκριμενο ρουτερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Ακολουθω τις οδηγιες απο το portforward.com αλλα δεν ξερω ποια IP να βαλω εκει που λεει Forward to internal host IP adress!

-εκει βάζεις την δική σου (την πρώτη που σου βγάζει με το ipconfig)

-δευτερον τον αριθμο της πορτας τον βαζω σε ολα τα κουτακια που μου βγαζει για να συμπληρωσω?

-ναι τον βάζεις σε όλα(TCP port)

-τριτον εκει που γραφουμε το ονομα του προγραμματος θα γραψω <<utorrent>> ή <<Utor1>> οπως λεει και στο portforward.com?

-βάζεις ότι θέλεις δεν έχει και πολύ σημασία

Υ.Γ-Για το utorrent ανοιγουμε καποια συγκεκριμενη πορτα στο συγκεκριμενο ρουτερ?

-Όχι άνοιξε όποια θέλεις(Προτίμησε κάποιον μεγάλο αριθμό όχι μικρούς αλλά μέχρι 65354)

Μεταξύ 40000 και 50000 port είσαι ok.καλά downloads:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδακια θελω τα φωτα σας για το siemens γιατι ενεργοποιηθηκα μολις χθες και δεν ξερω ακομα και πολλα με το port forwarding!

Θελω να ανοιξω μια πορτα για το utorrent

Ακολουθω τις οδηγιες απο το portforward.com αλλα δεν ξερω ποια IP να βαλω εκει που λεει Forward to internal host IP adress!

Εδωσα την εντολη ipconfig και μου εβγαλε τρεις ip,ποια απο τις τρεις βαζω?

Και δευτερον τον αριθμο της πορτας τον βαζω σε ολα τα κουτακια που μου βγαζει για να συμπληρωσω?

Και τριτον εκει που γραφουμε το ονομα του προγραμματος θα γραψω <<utorrent>> ή <<Utor1>> οπως λεει και στο portforward.com?

 

Υ.Γ-Για το utorrent ανοιγουμε καποια συγκεκριμενη πορτα στο συγκεκριμενο ρουτερ?

 

σε ολα τα κουτακια ονομα οτι 8ες εσυ.

επισης οταν κανεις ipconfig 8α σου βγαλει κατι σαν αυτο

ip address 192.168.1.2

subnet 255.255.255.0

gateway 192.168.1.1

εσυ 8α βαλεις σαν Ip 1982.168.1.2

απλα για να εισαι σιγουρος οτι δεν 8α παρεις αλλη Ip 8α πας στο tcp/ip τις καρτας δικτυου σου και αθτα τα τρια νουμερα 8α τα δωσεις εκει ωστε να μην ειναι στο αυτοματο.διοτι αμα ειναι στο αυτοματο και για τον α ,β λογο παρεις αλλη Ip μετα δεν 8α δουλευει to portforward.8α σε ρωτησει και dns 194.219.227.2 193.92.150.3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...