Προς το περιεχόμενο

Abit ip35pro + E8400 !!!


kosmasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραια θα κάνω boot cd με το nero. Κατέβασα ήδη την 16b4. Μετα πια διαδικασία ακολουθώ ? First Device ---> CD για να μπουτάρει απο το cd και τελείωσε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρώτα μια τον vatos που έκανε το bios σε μορφή .ima και μετά το κάψαμε σε boot cd με το nero. Bootάρει το cd σε dos, μια εντολή και είσαι έτοιμος... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Κώστα :) Ε θα φύγω και γώ τωρά. Ελπίζω να ποστάρει οδηγίες για να κάνω cd εκκίνησης με Nero ώστε όταν γυρίσω να το φτιάξω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπών τηγανίζετε αυτό το image σε ένα cd κάνετε boot από αυτό και μόλις φτάσει σε promt ( να σας ζητάει να του γράψετε κάτι ) τότε γράφετε

 

"AWDFLASH BIOS.BIN"

 

ενωείτε χωρίς τα " "

περιμένετε μέχρι να τελειώσει, όταν τελειώσει κλείνετε το pc κάνετε cleas Cmos και μπαίνετε bios και ρυθμίζετε τα πάντα πάλι από την αρχή μην επαναφέρετε προηγούμενες ρυθμίσεις που έχετε σώσει γιατί άλλαξαν οι dividers για τις μνήμες και δεν θα παίξει έτσι

 

άντε και καλά clockια :-D

 

 

 

http://rapidshare.com/files/90702122/Image.iso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να κάνω κι εγώ το συνδυασμό AbitIP35pro - C2D E8400 σε λίγες μέρες. Είναι σίγουρο/έχει ανακοινωθεί ότι θα βγει έκδοση bios για επίσημη υποστήριξη των penryn?

Ή μήπως πρέπει να κινηθώ για άλλο mobo?

Δεν θα την παλέψω, αν μου κάνει νούμερα:-(

Τι μνήμες αξίζει να μπουν πάνω, 800άρες ή 1066άρες?

 

Αν αυτό το ντουέτο Mobo/CPU είναι ιδανικό, σε λίγες μέρες θα κάνω ντου στις "αναβαθμίσεις" να μου δώσετε τα φώτα σας για τα υπόλοιπα:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η abit υποστηρίζει penryn από πάντα απλά το update φτιάχνει κάποια μικρό προβλήματα στα readings και βάζει και 2 dividers για τις μνήμες παραπάνω το νέο bios θα βγει σίγουρα το πότε είναι άγνωστο αλλά μπορείς να βάλεις και αυτό που έδωσα εγώ και θα δουλέψει μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα βγεί επίσημη αλλά υπάρχει και η Beta τώρα που μπαίνει πανεύκολα με Boot CD

Απο μνήμες μπορείς να βάλεις και 1066 αρκεί να τις clockareis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...