Προς το περιεχόμενο

Thermalright Ultra extreme ή IFX-14??


feanor_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πραγματι η διαφορα ειναι μονο οταν εχεις καλους ανεμιστιρες

δειτε και αυτο http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t=126195&page=3

ελπιζω να βοηθησει

περιμενουν πολυ στο insomnia τις γνωμες και αλλων πιο εμπειρων σε αυτα τα θεματα διαφορων θερμοκρασιας B)

ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπουμε λοιπον 2 reviews με διαφορετικο αποτελεσμα!!!

στο review του tomshardware χρησιμοποιουν 1 fan noctua τοποθετημενο αναμεσα!!!

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=152773

 

λοιπον????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες τώρα΄Ρίχνει τσαγάκι η Ultra 120 Extreme; Respect...

 

Θα ήθελα πολύ ατυτό που λέει ένας τύπος παρακάτω... να είχε στο test και την απλή Ultra (της οποίας είμαι κάτοχος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πήρα σήμερα την Ultra 120 Extreme της έβαλα το ανεμιστηράκι της Big Typhoon και ειλικρινά δε βλέπω διαφορές ρε παιδιά!!! Περισσότερα αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου της έβαλα το ανεμιστηράκι από την Big Typhoon που είχα μέχρι πριν την αντικαταστήσω δεν είχα στοκ. Έπρεπε να το διευκρινήσω δικό μου λάθος. Λέω λοιπόν μετά από μερικά τεστ σε idle και stress οι διαφορές κυμαίνονται στους 1-2 βαθμούς υπέρ της Thermalright και μάλιστα με τον ίδιο ανεμιστήρα, τον ανεμιστήρα δηλαδή που είχε η Big Typhoon 120 VX. Αυτή τη στιγμή έχω 31-34 idle και σε stress το ανώτατο που κατέγραψε 65 με πιο συνήθεις τις θερμοκρασίες μεταξύ 52-60.

Αύριο θα της κοτσάρω ένα Delta (ναι το ξέρω κάνει πολύ θόρυβο αλλά δεν με απασχολεί καθόλου το θέμα) και θα σας πω περισσότερα σχετικά με τη διαφορά με τον Delta!! Αυτό που κρατάω προς το παρόν είναι οι 31-34 idle και το maximum 65 σε 2 και μισή ώρες stress στο παρόν set-up μου (3.36 Ghz @1.45 v-core @ 750 Mhz RAM @ 1.8 DRAM Voltage). Αύριο περισσότερα για τη μόντα του Delta!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν o Delta νόμιζα ότι δε θα με ενοχλούσε αλλά με τον πύργο του Η/Υ στα 50 εκατοστά από το αυτί μου ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ!!!Έτσι κράτησα τον ανεμιστήρα της TT Big Typhoon για εισαγωγή αέρα και κούμπωσα και έναν Zalman ZM-F3 για εξαγωγή και είμαι στους 30-34 idle (με τον Delta 29-33) και έχω τα αυτιά μου στη θέση τους. Το καλοκαίρι ο πύργος στο πάτωμα και ο Delta θα μπει μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...