Προς το περιεχόμενο

Internetικές σχέσεις - Hi5, Facebook, Hi3 και Facelift..Μήπως το παρακάνουμε?


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικη Επι8εση Mode ΟΝ..Δε βαριέσαι, ακομα ενα αδικο BAN..

 

he's got a point....

 

4FS ...

 

η φωτο που εχεις στο αβαταρ σου ειναι δικιά σου? γιατι αν ειναι ακριβως το ιδιο ερώτημα θα ήθελα να σου κάνω

 

Ναι ειναι δικιά μου και δεν ντρέπομαι να βάλω μια Φωτογραφία μου σε σχημα γραμματοσημου στο Forum που μιλάω..Επι8υμώ γενικα τα ατομα που συναναστρέφομαι στο Internet να γνωρίζουν με ποια μιλούν(Εσυ ας πουμε μπορει να εχεις λόγους να μην 8ες..)..Και εκτος αυτου, το να δει Forum την εμφανιση μου..ηταν μια αποφαση που πηρα πριν 3 χρόνια, για τα ατομα που επειδη τα εχωνα 3 μετρα μεσα στο χωμα στο Online Gaming, με αποκαλουσαν χοντρη (για να απαλύνουν τον πονο..Που τις τρωνε απο Females..u kn0w..)....

 

Ελπιζω να σε καλυψα..

 

οπότε το come and get me που βλέπω στην υπογραφή σου σημαινει ελα να με παρεις να μιλήσουμε για gaming και για ποσα volt Να ρίξω στις gxk Μου για να μην τις πάρω στο χέρι.

 

X-actly ομως..Μεσα στο Νησάκι των Elites (ετC ονομαζεται το room μ) μπαινουν και τα λεμε τα πιο Respects μου απο τούτο εδω το Forum..

 

Εάν πιστέυεις οτι με τον Vatos_Locos (π.χ) 8α μπορουσα να κανω Cyber και οχι να κανω μια συζητηση για το εαν 2 GTS σε SLI κανουν καλυτερο rig απο μια 8800GT..Ειναι, διαστροφικό, προβλημα σου ;)

 

Την συγκεκριμενη φραση την εγραψα για καποια Topics που ειχα δεχ8εί BAN..Και προκαλούσα καποιους δη8εν Flamers να ερ8ουν να τα πουμε ζωντανά..Ποτέ κανείς δεν μπηκε..

 

(Ισως, ειναι ωρα να το αλλαξω..Να μπαινουν μονο τα ατομα π 8ελουν βοη8εια σε Bots, scripts και Walkers..Γτ μου γεμίζουν το PM Box συνεχεια..Τσιφούτιδες Insomniaκοί :-()

 

εγω απο την άλλη πιστεύω οτι το internet εδωσε το δικαίωμα σε καθε τυχάρπαστο ηλίθιο άτομο με ψυχολογικά προβλήματα να βιώσει μια εικονική πραγματικότητα πουλώντας τον ευατό όχι όπως ειναι αλλά όπως θα ήθελε να είναι. και οσο γινεται προσιτό στον κόσμο τοσο περισότερο θα εκφυλίζεται.

Οχι στο Internet, στο IRC και στα Sites που προανεφερα..

 

Το Internet ειναι πολυ πιο μεγάλο απ'οσο φαντάζεσαι..Και εισαι ο Κανένας για να τσαμπουνass τετοιες 8εωρίες για αυτο :-)

 

 

αφου δινεις την απάντηση στον ευατό σου. εμεινεις ουαααααο, μία μέρα χωρίς pc Ουαααααααο και φρίκαρες, ουααααααο στο τετράγωνο. κατακρινεις κάποιον που μπαινει στα site αυτά και δεν κοιτάς τον ευατό σου

 

Πάρε την μπάλα απο εναν ποδοσφαιριστη να δείς ποσο Ουααααου διαφορά 8α'χει..

 

Hobby λεγεται μικρε..Hobby..Αντε βρές ενα..Και ασε το Forum-Trolling..

 

(Πράγματι παντως ειχα φρικάρει..Κυριακή μεσημερι..Χωρις PC, χωρις Ηλεκτρικη Κι8άρα..Χωρίς μουσική..Χωρίς να παίζει αγωνα το City12....I wanna 4get this Bloody-Sunday :fear:)

 

όντως, χάνεσε, να σκεφτείς στην μάνα μου της λέω που και που που slah discuss και μου απαντάει wtf. ασε που με εχουν πάρει στο ψηλό ολοι οι γνωστοί μου οταν τελειώνω την κάθε φράση μου με το πράσινος μήτσος.

 

Πες στην μάνα σου.."Μ0χμ0χμ0χμ0χμ0χμ0χμ0χμ0χ μαμάκα εχω Humour..!"

 

Tα σοβαρότερα Points που παλεψα ποτε..? Nope..

 

Μην ξανααναφερ8εις στο ατομο μου..Εαν μπορείς, κακό Forum Troll..

 

Maraki..:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

καλά koritsi, μην τρελαίνεσαι..

Κουβέντα γίνεται, δεν θέλουμε να σε θιξουμε...

 

Επειδή δεν ειμαι γνώστης των συντομογραφιών, το 4 πάει για for, το S για το sake και το F για την πασίγνωστη λέξη που φαντάζομαι;

Με πήραν και μένα τα σκάγια τελικά..:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκατά γίνεται ρε; Είμαι ο μόνος που δεν κατάλαβε λέξη από την διαφωνία των 2;

 

ΟΟΟΟΟΧΙ δεν είσαι ο μόνος :-D

 

Αλλά τουλάχιστον έχει πλάκα ακόμα και αν κάπου τα χανω τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω ότι το έχουνε παγαμήσει.Μιλάω για παιδιά ηλικίας 13-17 χρονών(ναι κάνουν hi5 και από τα 13 τους).Συνήθως κάποιος θα κάνει λογαριασμό σε τέτοιου είδους υπηρεσίες από παρότρυνση κάποιου.Αμέτρητες φορές έχω ακούσει "Ρε συ,κάνε κι ένα hi5 στον/στην τάδε...".Αυτή τη καραμέλα έχουνε και πιπιλάνε.Και μετά ανταγωνίζονται μεταξύ τους για το ποιος έχει τους περισσότερους φίλους.Αφήστε που γράφουνε σαν ζωάκια,με νούμερα κλπ.Αφήστε δε και το άλλο...το ίδιο γίνεται και στο msn,ο καθένας ψάχνει να βάλει όσες περισσότερες επαφές μπορεί,λες και θα γίνει κάτι.Μάθε ρε πρώτα να γράφεις γρήγορα και να μην περιμένει ο άλλος 10 χρόνια μέχρι να του γράψεις μια λέξη και μετά βάζεις πολλές επαφές.Μετά δεν προλαβαίνεις να απαντάς,τρομάρα σου.Μη σχολιάσω τους emo ή τους δήθεν "γκόμενους" και δήθεν "γκόμενες" που έχουν κατακλύσει τέτοια sites...

 

Όχι άλλες ηλίθιες φωτογραφίες τραβηγμένες με κινητό/ψηφιακή στο χέρι,σε ηλίθια πόζα απέναντι από καθρέφτη.

Όχι άλλες photoshopαρισμένες φωτογραφίες για να πέσουν πάνω σου όλοι οι λιγούρηδες και να νιώσεις κάτι.

Όχι άλλο κάρβουνο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά koritsi, μην τρελαίνεσαι..

Κουβέντα γίνεται, δεν θέλουμε να σε θιξουμε...

 

Ενα ατομο το προσπά8ησε, δν τον κτλβαινω τον πλη8υντικο..Εκτος και εαν ειστε φιλαρακια και το γραφατε μαζι το ιστορικό πόστ του 8ριάμβου..

 

Επειδή δεν ειμαι γνώστης των συντομογραφιών, το 4 πάει για for, το S για το sake και το F για την πασίγνωστη λέξη που φαντάζομαι;

 

Μια χαρα τα πας imho..Κίπ ιτ άπ..

 

Αφήστε που γράφουνε σαν ζωάκια,με νούμερα κλπ.

 

Εχουμε μιλήσει πολλές φορες..Και εχουμε ερ8ει σε κόντρα..Δε μπορει..8α εχεις χαρακτηρίσει τον τροπο που γράφω και εσυ....

 

Πραγματικά, εχω 2-3 κοριτσάκια στο MSN μου (τα 2 Blockαρισμένα..) και εναν πιτσιρικά (Blockaρισμένος as well..) που ο τροπος γραφής τους ξεπερνά ακόμη και τα δικά μου όρια, μακράν....Δλδ αυτη η Emo/SuperTrend slang με πε8αίνει.... Ναί ακομα και εμένα! Παραδειγμα? ->

_GAngSta YoOoO_ [Made bY LAz]keiN SskatoOoO m kEllu==>siS m!CE latrEuW kala mWrE....(teo style) [Αυτο ηταν το ονομα της μιάς, ούτε που κτλβαίνω τι λεει..Παρ8ένο c/p..]

 

Ο Τρεντης ο πιτσιρικάς ειναι χειρότερος και απο αυτες..Κα8ε φορα που μου μιλούσε η8ελα να τον χαστουκίσω..Και το χειρότερο..? Μια φορά με εβαλε σε συζήτηση με αλλα 20 ατομα....ΟΛΑ ΤΟΥΣ μιλούσαν ετC..Δλδ μου ερχοταν να κλαψω ή να λιώσω στα γελοια..

 

Όχι άλλες ηλίθιες φωτογραφίες τραβηγμένες με κινητό/ψηφιακή στο χέρι,σε ηλίθια πόζα απέναντι από καθρέφτη.

 

Ακόμα και σε αυτο 8α +φωνήσω.. Παραδείγματα ->

 

supertrendko4.jpg

 

emoftlyp5.jpg

 

No more comments..Αγωνιώ να δω τον κόσμο μετα το Bye5.. >_>

 

Τζί-έφ..

Maraki..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ατομο το προσπά8ησε, δν τον κτλβαινω τον πλη8υντικο..Εκτος και εαν ειστε φιλαρακια και το γραφατε μαζι το ιστορικό πόστ του 8ριάμβου..

Maraki..

 

έβαλα και τον ευατό μου μέσα, είπα μην νομισες ότι σου επιτεθηκα...

και όχι, δεν γνωρίζω τον dimitris74..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ξαναπώ: Σε όλα αυτά τα site, εφαρμόζεται η τέχνη της εξαπάτησης - για να μην πω και της ηλιθιότητας -...

 

Τι ακριβώς εννοείς ? Δεν σε πιάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω και ξαναδιαβαζω, 6 σελιδες πηγε το τοπικ ζωη να χει...Με επιασε η περιεργεια και μπηκα στο millface να δω τι παιζει... Αυτο που βλεπω δεν διαφερει τραγικα απο την πραγματικοτητα. Όπως είναι κάποιος στην ζωή του στον έξω κόσμο, έτσι θα είναι και έτσι θα συμπεριφέρεται και εκεί μέσα. Αν κάποιος παρουσιάζει διττή προσωπικότητα τότε έχουμε πρόβλημα...Πρωτη σελιδα, πρωτη μουρη τυπας που το παιζει ωραιος και καλα σωματαρας να επιδεικνυει στην τουαλετα (συνηθως το αγαπημενο μερος για αυτοφωτογραφηση λογω φωτισμου, ιδιωτικοτητας,καθρεφτη και οπως και να εχει συνηθως βγαινεις ανακουφισμενος απο εκει)... Διπλα του, νεαρα προεχομενη απο χωρα του πρωην ανατολικου μπλο(γ)κ κατα πασα πιθανοτητα με το μισο στηθος εξω(στην τουαλετα κλασικα) και η ιστορια συνεχιζεται με αλλα ανεκδοτα... Μετα μπαινεις και βλεπεις μερικα προφιλ χρηστων. Οι πρωτοι του τοπ ειναι όλες γυναικες (γιατι αραγε;)όλες όμορφες και όλες γραφουν το ιδιο πραγμα στο προφιλ τους (γενικα το παιζουν αγνωστες, του στυλ ''δεν ξερεις τπτ για μενα΄΄).Λιγη πλοηγηση ακομα και βλεπεις μια λιστα με τυπαδες και διαβαζεις στο στατους, single,single,single....i'll tell you later (γυναικα γαρ,ειναι μια αγνωστη) και ουτω καθεξης. Από τέτοιους/ες να φανε και οι κοτες (καντε μια βολτα σε μια καφετερια και θα κανετε μονοι σας τις αντιστοιχιες).Στα ενδιαφεροντα 'μου αρεσουν οι γυναικες/αντρες'...

Αληθεια τωρα το να συμμετεχει καποιος σε μια τετοια σελιδα σε τι τον κανει να νιωσει καλυτερα; Θα κανει φιλια με καποιον που ποζαρει ημιγυμνος στην τουαλετα του;Θα του πει τον προβληματισμο του και θα του σταθει κάποια με το στήθος να κρέμεται έξω; Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας, είναι προφανής ο λόγος ύπαρξης τέοιων σαητ.Εκεί κάνουμε οτι θα θέλαμε να κάνουμε στην πραγματικότητα μόνο που δεν έχουμε τα κότσια. Κρυβόμαστε πίσω από μια καλλιτεχνική φωτογραφία (στην τουαλέτα μη ξεχνιόμαστε)και βγάζουμε τα απωθημένα μας, γεμίζουμε τα κενά μας και περιμένουμε κάτι που θα μας ανεβάσει την ψυχολογία μας...Ψάχνουμε κάτι εφήμερο... Τι παει να πει 'νιωθω πιο ανετα εκει μεσα και ειμαι ο εαυτος μου'όπως προαναφέρθηκε; Σε υποχρεώνει κανένας να υποκρίνεσαι στους έξω; Δλδ ο εαυτός σου ειναι πας να σε καποια και να της πεις 'εχεις τρελλο κ##ο;(τετοιον εαυτο να τον χάιρεσαι) 'Δεν το λες ομως επειδη θα φας βρισιμο αν πας και το πεις σε καποια ασχετη, γιατι τηρουνται καποιοι στοιχειωδεις κανονες ηθικης,γιατι καθε δραση προκαλει και μια αντιδραση κ.ο.κ. Στο millface θα το πεις και θα ακουσεις και ευχαριστω, ίσως και απο την ίδια που στο δρόμο θα σε έβριζε...Δεν είναι υποκρισία, δεν ειναι αξιολύπητο,δεν είναι εξαπάτηση;Απαντω και στα 3 ναι...

ΥΣ: για να μην αρχισει να πεφτει ο ουρανος στην κεφαλη μου δεν επιχειρω να τα ισοπεδωσω όλα γιατί δεν πιστεύω οτι μαζι με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά.... Βλέποντας ακόμα και το millface παρατηρώ οτι υπάρχει κόσμος με ενδιαφέροντα,κόσμος που ίσως να ψάχνει κάποιον παλιό φίλο ή συμμαθητή, και άνθρωποι που θέλουν να συζητησουν πολιτισμένα και ήπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω και ξαναδιαβαζω, 6 σελιδες πηγε το τοπικ ζωη να χει...Με επιασε η περιεργεια και μπηκα στο millface να δω τι παιζει... Αυτο που βλεπω δεν διαφερει τραγικα απο την πραγματικοτητα. Όπως είναι κάποιος στην ζωή του στον έξω κόσμο, έτσι θα είναι και έτσι θα συμπεριφέρεται και εκεί μέσα. Αν κάποιος παρουσιάζει διττή προσωπικότητα τότε έχουμε πρόβλημα...Πρωτη σελιδα, πρωτη μουρη τυπας που το παιζει ωραιος και καλα σωματαρας να επιδεικνυει στην τουαλετα (συνηθως το αγαπημενο μερος για αυτοφωτογραφηση λογω φωτισμου, ιδιωτικοτητας,καθρεφτη και οπως και να εχει συνηθως βγαινεις ανακουφισμενος απο εκει)... Διπλα του, νεαρα προεχομενη απο χωρα του πρωην ανατολικου μπλο(γ)κ κατα πασα πιθανοτητα με το μισο στηθος εξω(στην τουαλετα κλασικα) και η ιστορια συνεχιζεται με αλλα ανεκδοτα... Μετα μπαινεις και βλεπεις μερικα προφιλ χρηστων. Οι πρωτοι του τοπ ειναι όλες γυναικες (γιατι αραγε;)όλες όμορφες και όλες γραφουν το ιδιο πραγμα στο προφιλ τους (γενικα το παιζουν αγνωστες, του στυλ ''δεν ξερεις τπτ για μενα΄΄).Λιγη πλοηγηση ακομα και βλεπεις μια λιστα με τυπαδες και διαβαζεις στο στατους, single,single,single....i'll tell you later (γυναικα γαρ,ειναι μια αγνωστη) και ουτω καθεξης. Από τέτοιους/ες να φανε και οι κοτες (καντε μια βολτα σε μια καφετερια και θα κανετε μονοι σας τις αντιστοιχιες).Στα ενδιαφεροντα 'μου αρεσουν οι γυναικες/αντρες'...

Αληθεια τωρα το να συμμετεχει καποιος σε μια τετοια σελιδα σε τι τον κανει να νιωσει καλυτερα; Θα κανει φιλια με καποιον που ποζαρει ημιγυμνος στην τουαλετα του;Θα του πει τον προβληματισμο του και θα του σταθει κάποια με το στήθος να κρέμεται έξω; Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας, είναι προφανής ο λόγος ύπαρξης τέοιων σαητ.Εκεί κάνουμε οτι θα θέλαμε να κάνουμε στην πραγματικότητα μόνο που δεν έχουμε τα κότσια. Κρυβόμαστε πίσω από μια καλλιτεχνική φωτογραφία (στην τουαλέτα μη ξεχνιόμαστε)και βγάζουμε τα απωθημένα μας, γεμίζουμε τα κενά μας και περιμένουμε κάτι που θα μας ανεβάσει την ψυχολογία μας...Ψάχνουμε κάτι εφήμερο... Τι παει να πει 'νιωθω πιο ανετα εκει μεσα και ειμαι ο εαυτος μου'όπως προαναφέρθηκε; Σε υποχρεώνει κανένας να υποκρίνεσαι στους έξω; Δλδ ο εαυτός σου ειναι πας να σε καποια και να της πεις 'εχεις τρελλο κ##ο;(τετοιον εαυτο να τον χάιρεσαι) 'Δεν το λες ομως επειδη θα φας βρισιμο αν πας και το πεις σε καποια ασχετη, γιατι τηρουνται καποιοι στοιχειωδεις κανονες ηθικης,γιατι καθε δραση προκαλει και μια αντιδραση κ.ο.κ. Στο millface θα το πεις και θα ακουσεις και ευχαριστω, ίσως και απο την ίδια που στο δρόμο θα σε έβριζε...Δεν είναι υποκρισία, δεν ειναι αξιολύπητο,δεν είναι εξαπάτηση;Απαντω και στα 3 ναι...

ΥΣ: για να μην αρχισει να πεφτει ο ουρανος στην κεφαλη μου δεν επιχειρω να τα ισοπεδωσω όλα γιατί δεν πιστεύω οτι μαζι με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά.... Βλέποντας ακόμα και το millface παρατηρώ οτι υπάρχει κόσμος με ενδιαφέροντα,κόσμος που ίσως να ψάχνει κάποιον παλιό φίλο ή συμμαθητή, και άνθρωποι που θέλουν να συζητησουν πολιτισμένα και ήπια.

 

+1

Συμφωνώ με όσα λες,απλά όταν το κείμενο σου βγαίνει μεγαλούτσικο,χώριζε παραγράφους για να είναι πιο ευανάγνωστο.

Η πλειοψηφία του κόσμου σε τέτοιους ιστοχώρους είναι για τον πούτ*ο.

Επίσης όταν βλέπω αυτή την "Trendy slang" πετάω καπνούς.Τι βαρεμένα άτομα κυκλοφορουν ρε πο*στη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το χειρότερο..? Μια φορά με εβαλε σε συζήτηση με αλλα 20 ατομα....ΟΛΑ ΤΟΥΣ μιλούσαν ετC..Δλδ μου ερχοταν να κλαψω ή να λιώσω στα γελοια..

 

Η αδερφή μιας φίλης μου που με έχει στο msn είναι και αυτή τέτοιο στυλ(14 χρονών,hi5 κτλ) και που και που με βάζει σε συζητήσεις με καμιά 10-15αρια άτομα που μιλάνε όλοι έτσι:shock:Εννοείται πως βγαίνω αμέσως.Το κακό είναι ότι τα βλαμμένα με κάνουν add πριν προλάβω να βγω από τη συζήτηση:-(Όντως είναι για κλάματα η κατάσταση:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...