Προς το περιεχόμενο

Internetικές σχέσεις - Hi5, Facebook, Hi3 και Facelift..Μήπως το παρακάνουμε?


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Η κόντρα, αν θέλει να αντιστέκεται, πρέπει να χτυπάει την ουσία. Να προκαλεί τα ίδια σε όποια γλώσσα και αν εκφράζεται....

 

Αν αντίσταση θεωρούμε τη βιτρίνα χάνουμε και την ουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κόντρα, αν θέλει να αντιστέκεται, πρέπει να χτυπάει την ουσία. Να προκαλεί τα ίδια σε όποια γλώσσα και αν εκφράζεται....

 

Αν αντίσταση θεωρούμε τη βιτρίνα χάνουμε και την ουσία.

 

Συγχαρητήρια..

 

usarw , gamez0r , χαμοC. Ε τι περίμενες δηλαδή να μην στα κόβανε? :)

 

Αυτο λεω...Αυτα για τα ατομα που αναφερεται το Topic ειναι φυστικια(aka gtp)..Ενω για εσενα ας πουμε που δεν εισαι OnlineGamer σου φαινονται αλαμπουρνεζικα..

 

/Maraki..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια..[/color][/b]

Χαίρομαι που συμφωνείς μαζί μου.

Ταυτόχρονα με εκπλήσεις, γιατί πίστευα πως δεν ήξερες την παραπάνω λέξη (βλ συγχαρητήρια). Θα περίμενα τίποτα σε στυλ congratulations, congrats, yo! go go go κτλ.

 

Αλλά επαληθεύεις αυτό που είπα. Το θέμα είναι η ουσία και όχι η γλώσσα. Ο νοών νοείτω.

 

Και φυσικά περιμένω να το πάρεις ως προσωπική επίθεση ενώ δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Hail SPAM στο mail μου..

2) Παρεξηγήτε ο χόρος που βρήσκομαι απο τους απ'έξω..

3) Γιατι οχι? Ο κόσμος που ζούμε γινεται γελοιος..

 

Ειναι γελοίο για εμενα αυτο που συμβαινει..Και ειμαι και ανοιχτόμυαλη (σχετικα..), λατρευω και την Rap και ολα τα ειδη της Metal, αλλα πως να μου εξηγησει καποιος που usarei αυτα τα Boards οτι το κανει για σωστους λογους..Και να το κανει? Μαγκια του..Δεν ειναι η πλοιοψηφία ετC ομως και το γνωριζουμε ολοι πολυ καλα..(Μονο οτι ειναι βαμένα αναμαλλιασμένα Emo σε αυτα τα site μου λεει πολλα...).

 

Και μην βγάλουμε τα Site α8ώα..Σιγουρα ξέραν που πήγαινε η βαρκα..

 

Τελευταίο, alex2005 πές στην κοπελα οτι το Forum αυτο, ειναι η κα8ημερινη FREE εφημερίδα σου..Ειναι το PCWorld και το PCMag σου..Μα8αινεις (πανω στο Hobby σου, την τεχνολογια..), βοη8άς και βοη8ιέσαι..Εαν δεν καταλάβει χωρησε την..Εχει χαμηλο AI..

 

Προς 8εου, ποιος αλλος βαζει το Insomnia στον ιδιο πινακα με το Hi5? :rolleyes:

 

Maraki..

 

1) Κανένα από αυτά τα sites δεν στέλνει spam mails. Τα mails που λαμβάνεις στα στέλνουν οι φίλοι και οι γνωστοί σου. Ζήτα τους ευγενικά να μην σου ξαναστείλουν.

2) Ο χώρος που βρίσκεσαι, αν εννοείς το ίντερνετ, περιλαμβάνει λίγο πολύ τα πάντα, από επιστημονικές δημοσιεύσεις μέχρι site παιδεραστών. Αν κάποιος θέλει να «παρεξηγήσει» τον ίντερνετ υπάρχουν πολύ χειρότερα πράγματα από το facebook (τα on line games θα σου πουν πολλοί). Ασε που είμαστε στο 2008 και τα όρια μεταξύ των «μέσα» και των «εξω» εχουν γίνει πιο δυσδιάκριτα απʼ ότι ήταν κάποτε.

3) Προσωπική σου άποψη και την σέβομαι…..μην γραφτείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα από αυτά τα sites δεν στέλνει spam mails. Τα mails που λαμβάνεις στα στέλνουν οι φίλοι και οι γνωστοί σου. Ζήτα τους ευγενικά να μην σου ξαναστείλουν.

 

Ααα τα α8ώα τα Sites..

 

Ο χώρος που βρίσκεσαι, αν εννοείς το ίντερνετ, περιλαμβάνει λίγο πολύ τα πάντα, από επιστημονικές δημοσιεύσεις μέχρι site παιδεραστών.

 

Κακώς!

 

Αν κάποιος θέλει να «παρεξηγήσει» τον ίντερνετ υπάρχουν πολύ χειρότερα πράγματα από το facebook (τα on line games θα σου πουν πολλοί).

 

Συγκρίνεις το site των μπάκουρων-emo με ενα παιχνίδι πολλών παιχτών?

 

Πως τα καταφέρνεις..?

 

Τι τραγική διαφορά μπορεί να εχει ενα παιχνίδι offline με ενα παιχνίδι Online(εκτός απο τον ανταγωνισμο, τις σχέσεις που 8α εχουν οι Players μαζι, περισσότερη διασκέδαση κτλπ) που οι φλώροι βγάλαν και ιδεολογία?! >.<

 

Προσωπική σου άποψη και την σέβομαι…..μην γραφτείς

 

Προσωπική σου αποψη για εσένα και το Gaming..παίζε Offline :lol::P

 

Χαίρομαι που συμφωνείς μαζί μου.

Ταυτόχρονα με εκπλήσεις, γιατί πίστευα πως δεν ήξερες την παραπάνω λέξη (βλ συγχαρητήρια). Θα περίμενα τίποτα σε στυλ congratulations, congrats, yo! go go go κτλ.

 

Gratz 8α ελεγα ρε nooblet..

 

Αλλά επαληθεύεις αυτό που είπα. Το θέμα είναι η ουσία και όχι η γλώσσα. Ο νοών νοείτω.

 

Εγω υποστηρίζω μια διαφορετική 8εωρία..

 

Whatever you do, do it YOUR way! (Ελληνιστί: Οτιδήποτε κανεις..Κάντο με το ΔΙΚΟ σου ΤΡΟΠΟ..)

 

Ο νοών νοείτω..

 

Και φυσικά περιμένω να το πάρεις ως προσωπική επίθεση ενώ δεν είναι.

 

Οχι, εχω συνη8ίσει οταν κανω ενα Thread, οι Users των 4ums να ασχολούντε με εμένα αντι για το Topic..Αλλά επαληθεύεις αυτό που είπα..Η γη γυρίζει γύρω απο εμένα μικρέ.. ;)

 

Hugz n' Kisses,

Koritsi_Gia_PC!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, εχω συνη8ίσει οταν κανω ενα Thread, οι Users των 4ums να ασχολούντε με εμένα αντι για το Topic..Αλλά επαληθεύεις αυτό που είπα..Η γη γυρίζει γύρω απο εμένα μικρέ.. ;)

 

Λυπήσου τους χρήστες...μην λες τέτοια θα αρχίσουμε να πιστεύουμε ότι τα εννοείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπήσου τους χρήστες...μην λες τέτοια θα αρχίσουμε να πιστεύουμε ότι τα εννοείς...

 

Όχι ρε δεν το δηλώνω κι'όλας..Δλδ δεν εχω και τις ακράδαντες αποδείξεις οτι γυρίζει γυρω απο εμένα..Θα το ψάξω πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε δεν το δηλώνω κι'όλας..Δλδ δεν εχω και τις ακράδαντες αποδείξεις οτι γυρίζει γυρω απο εμένα..Θα το ψάξω πάντως..

 

Aυτό ελπίζω να είναι δέσμευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία: δεν έχω κάτι με τα on line games, είναι πολύ διασκεδαστικά και παίζω κι εγώ καμιά φορά. Αλλά ο αφορισμός που γίνεται στο facebook θυμίζει λίγο την κριτική τύπου star channel στους gamers.

Σε γενικές γραμμές καλό είναι να αποφεύγονται τόσο οι μονομανίες όσο και οι αφορισμοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρακι βλέπω μιλάμε την ίδια "γλώσσα"

Αλλά μπορώ να πω ότι διαφωνώ με αυτά που λες

Δεν μπορείς να ξέρεις γιατί ο άλλος καίει τα κύτταρα του πάνω στο pc είτε παίζοντας είτε συνομιλώντας κτλ ...

 

Εγώ πχ ασχολούμαι από 14 και είμαι 29 ... Και μιλάμε τώρα για απίστευτο κάψιμο και ξενύχτια... Θα μου πεις γιατί?? Αξίζει τον κόπο?

 

Για μένα ναι ... και γι αυτό το κάνω...

 

Όταν θα μάθουν αυτοί εκεί έξω στο Real life πως το λενε να συμπεριφέρονται και να επικοινωνούνε με τους γύρω τους τότε πολύ κόσμος θα κόψει το pc το wow και το facebook.

 

 

KKTXBBGGNoRe^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρακι βλέπω μιλάμε την ίδια "γλώσσα"

Αλλά μπορώ να πω ότι διαφωνώ με αυτά που λες

Δεν μπορείς να ξέρεις γιατί ο άλλος καίει τα κύτταρα του πάνω στο pc είτε παίζοντας είτε συνομιλώντας κτλ ...

 

Εγώ πχ ασχολούμαι από 14 και είμαι 29 ... Και μιλάμε τώρα για απίστευτο κάψιμο και ξενύχτια... Θα μου πεις γιατί?? Αξίζει τον κόπο?

 

Για μένα ναι ... και γι αυτό το κάνω...

 

Όταν θα μάθουν αυτοί εκεί έξω στο Real life πως το λενε να συμπεριφέρονται και να επικοινωνούνε με τους γύρω τους τότε πολύ κόσμος θα κόψει το pc το wow και το facebook.

 

 

KKTXBBGGNoRe^^

 

Ρε φιλαράκι αν δεν βγουν καθόλου έξω πώς θα μάθουν να φέρονται;

Σκέψου το, πώς εγώ θα αναπτύξω την κοινωνικότητά μου όταν είμαι κολλημένος στο pc;

Εντάξει, το επόμενο βήμα θα είναι οι συντομογραφίες (τπτ, δλδ, κ, δν κτλ) να περάσουν και στον προφορικό λόγο. Εκεί θα σηκώσω τα χέρια ψηλά και θ'αρχίσω να μπαίνω στο facebook.

 

Φιλικά πάντα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάσα όλο το thread και ντρέπομαι που είμαι κορίτσι!

Μα το θεό! :-(

Και έχει πολύ φάση γιατί ενώ υπάρχει ένας τεράστιος ροζ ελέφαντας στο δωμάτιο λίγοι τον βλέπουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...