Προς το περιεχόμενο

LG GGW H20L: BD/DVD Recorder και HD-DVD ROM


Kostas75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 4 μήνες μετά...
Σκέφτομαι για αγορά το παρακάτω BD/DVD Recorder και HD-DVD ROM της LG:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977751&product=1044753

Ποια η άποψή σας;; Αξίζει να το χτυπήσω;; Περιμένω σύντομα τις απαντήσεις σας για να το κλείσω αν είναι!! :)

Ευχαριστώ!

 

 

Εγώ που το πήρα, μετά από πολλή αναζήτηση παίζει δυστυχώς μόνο DVD. Πιθανόν να είναι ελαττωματικό, γιατί θα ζητήσω αντικατάσταση, λόγω εγγύησης. Και στα διεθνή φόρουμ βλέπω πολλά προβλήματα.

Κ.Σ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Υπάρχει κανένα νεότερο περί Blu Ray software για encoding και recording μιας ταινίας από 40-50GB σε 25GB δισκάκι, όπως στα DVD από DVD-9 σε DVD-5;

Ακόμη νοικιάζω τα λιγοστά Blu Ray και δεν μπορώ να τα γράψω να τα έχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kostas75 -> Ψάξε για το Blu-ray to DVD Pro...

 

Μα αυτό είναι για αντιγραφή του Blu Ray σε πολλά DVD, όχι για shrinking από 50GB BD σε 25GB BD-R/RE. Δεν υπάρχει κάτι καλό να μας κάνει τη δουλειά όπως πρέπει σαν το DVD Shrink, το DVD Decrypter, το Ripit4Me,.. ;;; ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τι διά..ο!! Δεν θα βγάλουν ποτέ κάτι επιτέλους;!;;

Αν είναι ας το πληρώσουμε κιόλας αν πρόκειται για κάτι καλό!.. Δηλαδή με το που θα διαδωθούν τα Blu Ray τέλος το ripping;;..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Το πρόγραμμα πού θα κάνει ακριβώς τη δουλειά που θέλεις είναι το DVDfab7, σου δίνει πολλές επιλογές ως προς το μέγεθος των αρχείων σε σχέση με την ποιότητα κάτι ανάλογο με το dvdshrink που χρησιμοποιούσες για τούς δίσκους dvd. Έχω και μια ερώτηση να σου κάνω. Αν δεν κάνω λάθος, διάβασα στα προηγούμενα μηνύματα σου ότι έχεις γράψει BD στο σκληρό σου. Λόγο ότι και εγώ κάνω τις πρώτες μου δοκιμές σε BD ripping δεν ξέρω με ποιό πρόγραμμα μπορώ να δω την ταινία που έχω αποθηκεύσει στο σκληρό μου. (DVDfab7) http://rapidshare.com/files/393502468/DVDFab_7.0.6.7_Final_with_crack_XW.W7F_.rar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγο ότι και εγώ κάνω τις πρώτες μου δοκιμές σε BD ripping δεν ξέρω με ποιό πρόγραμμα μπορώ να δω την ταινία που έχω αποθηκεύσει στο σκληρό μου.

 

TotalMedia Theatre 3 :shifty:

 

Τα ερωτήματα δεν πρέπει να μένουν αναπάντητα έστω και αν είναι του προηγούμενου αιώνα. :P Μήπως είσαι αρχαιολόγος φίλε ? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...