Προς το περιεχόμενο

Forthent ταχύτητες και ιδιόκτητο δίκτυο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά στα 50 μέτρα από το σπίτι σκάβει ο ΟΤΕ και αλλάζει μούφες στα καλώδια... Δεν ξέρω αν σχετίζεται... Μήπως τα ξέθαψαν και λόγο υγρασίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Members

Εμένα εδώ και μια εβδομάδα συγχρονίζει στα 7κάτι από τα 14 που συγχρόνιζε προηγουμένως. Βέβαια η γραμμή είναι πιο σταθερή και έχουν σταματήσει και οι αποσυνδέσεις που είχα που και που παλιότερα, οπότε δεν ξέρω αν πρέπει να γκρινιάξω... (έτσι κι αλλιώς η αρρώστια του ασταμάτητου downloading κάπου έχει αρχίσει να μου περνάει :rolleyes: και δεν με πολυπειράζει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στα 50 μέτρα από το σπίτι σκάβει ο ΟΤΕ και αλλάζει μούφες στα καλώδια... Δεν ξέρω αν σχετίζεται... Μήπως τα ξέθαψαν και λόγο υγρασίας...

 

ειδες που ελυσες ηδη το προβλημα.την απαντηση την πηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!

Ζω στη Θεσ/νίκη και είμαι χρήστης του Connex του ΟΤΕ στην ταχύτητα των 1024 Mbps.Χωρίς να έχω κάποιο παράπονο, σκέπτομαι σοβαρά να μεταπηδήσω για καθαρά οικονομικούς λόγους (να μην πληρώνω πάγια και τηλεφωνικές κλήσεις) είτε στην Forthnet είτε στην Hellas On Line (HOL)- που είναι οι μοναδικές εταιρείες που καλύπτουν την περιοχή μου με το ιδιόκτητο δίκτυό τους- σε double-play ADSL 24 Mbps+Δωρεάν απεριόριστες αστικές-υπεραστικές κλήσεις και κοντά 30 διεθνείς με τιμές 39,90 και 37 Ευρώ αντίστοιχα.

1.Ήθελα να ρωτήσω οι δωρεάν κλήσεις είναι προς τα σταθερά ΟΛΩΝ των δικτύων Ή ΜΟΝΟΝ προς τα σταθερά (αστικά-υπεραστικά) του οικείου

δικτύου???

2.Εσείς ποιά από τις δυό μου προτείνετε??

 

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του connex οσο ξερω ειναι για το δικτυο του οτε μονο το γραφουν με μικρα γραμματα.τις forthnet ειναι προς ολα τα δικτυα

 

Εγώ ρώτησα για την HOL vs Forthnet και όχι του Connex (του ΟΤΕ),του οποίου είμαι ήδη συνδρομητής.

Ζητώ να μάθω τα καλά και τα κακά αυτών των δύο εταιρειών και συγκεκριμένα ΕΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΟΙ ΑΣΤΙΚΕΣ-ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΕΣ προς ΟΛΑ τα δίκτυα και ΟΧΙ ΜΟΝΟ οι κλήσεις προς το οικείο δίκτυο....

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρώτησα για την HOL vs Forthnet και όχι του Connex (του ΟΤΕ),του οποίου είμαι ήδη συνδρομητής.

Ζητώ να μάθω τα καλά και τα κακά αυτών των δύο εταιρειών και συγκεκριμένα ΕΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΟΙ ΑΣΤΙΚΕΣ-ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΕΣ προς ΟΛΑ τα δίκτυα και ΟΧΙ ΜΟΝΟ οι κλήσεις προς το οικείο δίκτυο....

Ευχαριστώ

 

Από Φορθνετ που ξέρω είναι προς όλα τα δίκτυα και επίσης μετά το Δεκέμβριο έχουν προστεθεί ακόμη 24 χώρες που μπορείς να καλείς δωρεάν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Fast

Downstream Rate: 14821 kbps

Upstream Rate: 1021 kbps

Downstream Margin: 6 db αυτό πεζή συνεχεια μεχρει 3db Upstream Margin: 10 db

Downstream Line Attenuation: 31 db

Upstream Line Attenuation: 8 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 21 db

με αυτα εδω εχω 110-80kb downloading ,πριν ενα μηνα 400-500kb ελεοσ ρε 4νετ!!!τουσ πηρα τηλ ακομα να παρουνε μενω καλαμακι αθηνα,καμια βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καλά αυτές τις μέρες (λόγο χιονιού μάλλον) έχει πρόβλημα η Forthnet...

btw χρησιμοποιείς downlomad manager και βγάζει μόνο 500kb/sec? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εμ που πας χωρίς download manager σε γραμμή πάνω από 4mbit?

βάλε να δεις μια άσπρη μέρα...(όχι χιονισμένη :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Fast

Downstream Rate: 14821 kbps

Upstream Rate: 1021 kbps

Downstream Margin: 6 db αυτό πεζή συνεχεια μεχρει 3db Upstream Margin: 10 db

Downstream Line Attenuation: 31 db

Upstream Line Attenuation: 8 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 21 db

με αυτα εδω εχω 110-80kb downloading ,πριν ενα μηνα 400-500kb ελεοσ ρε 4νετ!!!τουσ πηρα τηλ ακομα να παρουνε μενω καλαμακι αθηνα,καμια βοηθεια?

 

an ta καλωδια ηταν τοσο καλα και το margin στα8ερο τοτε η forthnet δεν 8α εβγαζε τα προφιλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...