Προς το περιεχόμενο

Προμήθειες τραπεζών.


firewalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ξέρεις όμως ποιο είναι το πρόβλημα? Οκ ο νόμος μπορεί να λέει αυτό, μπορεί να αρνηθείς να πληρώσεις 1,5 ευρώ τη συναλλαγή, αν όμως παρακάτω πέσεις στην ανάγκη τους ενδέχεται οποιοδήποτε διευκόλυνση χρειαστείς να μην στην κάνουν.

 

Δεν μιλάω για ιδιώτη που θα αρνηθεί να πληρώσει μια πληρωμή/μεταβίβαση το 6μηνο, μιλάω κυρίως για εταιρίες και ελεύθερους επαγγελματίες που έχουν συχνά συναλλαγές με τράπεζες, αν κάνει 20-50 μεταβιβάσεις το μήνα και αρνηθεί να τις πληρώσει, παρακάτω όταν θέλει λίγο πιο μικρό επιτόκιο, μια διευκόλυνση παραπάνω, ένα δανειάκι, μια καθυστέρηση τόκων θα τα βρει σκούρα. Αν έχει κάποιος διαφορετική εμπειρία ας την μοιραστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις όμως ποιο είναι το πρόβλημα? Οκ ο νόμος μπορεί να λέει αυτό, μπορεί να αρνηθείς να πληρώσεις 1,5 ευρώ τη συναλλαγή, αν όμως παρακάτω πέσεις στην ανάγκη τους ενδέχεται οποιοδήποτε διευκόλυνση χρειαστείς να μην στην κάνουν.

 

Δεν μιλάω για ιδιώτη που θα αρνηθεί να πληρώσει μια πληρωμή/μεταβίβαση το 6μηνο, μιλάω κυρίως για εταιρίες και ελεύθερους επαγγελματίες που έχουν συχνά συναλλαγές με τράπεζες, αν κάνει 20-50 μεταβιβάσεις το μήνα και αρνηθεί να τις πληρώσει, παρακάτω όταν θέλει λίγο πιο μικρό επιτόκιο, μια διευκόλυνση παραπάνω, ένα δανειάκι, μια καθυστέρηση τόκων θα τα βρει σκούρα. Αν έχει κάποιος διαφορετική εμπειρία ας την μοιραστεί.

 

Συνήθως αυτός που λές, ως γνήσιος μλκς νεοέλληνας,θα πάει με τα νερά τους και θα τους στάζει το χαράτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως αυτός που λές, ως γνήσιος μλκς νεοέλληνας,θα πάει με τα νερά τους και θα τους στάζει το χαράτσι.

Όταν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας και όχι επαναστάτης του keyboard σε νοιάζει να τα έχεις καλά με τις τράπεζες και όχι να γλιτώσεις 20 ευρώ. Το συγκεκριμένο σύστημα το λένε και "προστασία" βέβαια, αλλά οι τράπεζες είναι νόμιμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας και όχι επαναστάτης του keyboard σε νοιάζει να τα έχεις καλά με τις τράπεζες και όχι να γλιτώσεις 20 ευρώ. Το συγκεκριμένο σύστημα το λένε και "προστασία" βέβαια, αλλά οι τράπεζες είναι νόμιμες..

 

Τα σχόλια σου περι επαναστάτη του keyboard κράτησέ τα για τον εαυτό σου.Όταν κάνεις τις συναλλαγες που λες δε σου παίρνει μόνο 20 ευρώ η τράπεζα αλλά 40-50 ακόμα κι 100 σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα.

Επομένως δε βλέπω το λόγο που πχ ο πατέρας μου ως ελεύθερος επαγγελματίας πρέπει να πληρώνει ένα ΠΑΡΑΝΟΜΟ χαράτσι κάθε φορά που κάνει συναλλαγή, "για να τα έχει καλά" με την τράπεζα.Είναι ωραίο πάντως να τα λέμε έτσι απλά τα 20 ευρώ που για έναν επαγγελματία μπορεί να σημαίνουν εργατοώρες στο έτσι απλά για άερα κοπανιστό της τράπεζας.Έτσι υποστηρίξτε αυτές τις δόλιες,παράνομες κ αναχρονιστικές μεθόδους που χρησιμοποιούν οι τράπεζες,αλλά μετά μη κλαίγεστε που ο Ε.Επαγελμ. μεταφέρει το κόστος αυτό σε σας κ τα προιόντα φαίνονται ακριβά.

Και επειδή πιάνεσαι τελευταία συχνά από τα μηνύματα μου που συνήθως περιέχουν ανθελληναρισμό,οτιδήποτε πρόβλημα έχεις υπάρχουν κ τα PM.

Τα οποία απαντιούνται ανάλογα το ύφος.:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομένως δε βλέπω το λόγο που πχ ο πατέρας μου ως ελεύθερος επαγγελματίας πρέπει να πληρώνει ένα ΠΑΡΑΝΟΜΟ χαράτσι κάθε φορά που κάνει συναλλαγή, "για να τα έχει καλά" με την τράπεζα.

 

Έτσι υποστηρίξτε αυτές τις δόλιες,παράνομες κ αναχρονιστικές μεθόδους που χρησιμοποιούν οι τράπεζες,αλλά μετά μη κλαίγεστε που ο Ε.Επαγελμ. μεταφέρει το κόστος αυτό σε σας κ τα προιόντα φαίνονται ακριβά.

Άρες μάρες κουκουνάρες. Ποιος υποστήριξε τις τράπεζες και που ακριβώς έγραψα ότι καλά θα κάνουν οι ελεύθεροι επαγγελματίες να πληρώνουν αυτό το χαράτσι? Απάντησα στον firewalker που είπε ότι θα εκτυπώσει τις αποφάσεις για να τις έχει μαζί του ότι ναι μεν οι χρεώσεις είναι παράνομες αλλά σε μερικές περιπτώσεις, που αντιμετώπισα προσωπικά στη δουλειά παλαιότερα, υπάρχουν κάποιοι άτυποι κανόνες να τους έχει υπόψιν του, όχι κατ' ανάγκη να τους ακολουθήσει.

 

Ούτε συμβουλή του έδωσα "κοίτα να τα έχεις καλά", ούτε "σκύψε το κεφάλι". Απλά να ξέρει τι να περιμένει για να πάει καλύτερα προετοιμασμένος.

 

Και επειδή πιάνεσαι τελευταία συχνά από τα μηνύματα μου που συνήθως περιέχουν ανθελληναρισμό,οτιδήποτε πρόβλημα έχεις υπάρχουν κ τα PM.

Τα οποία απαντιούνται ανάλογα το ύφος.:rolleyes:

Δεν πιάνομαι από τα δικά σου συγκεκριμένα μηνύματα για να έχω την ανάγκη pm. Ούτε κανας φανατικός εθνικιστής είμαι να έχω κόμπλεξ με τους έλληνες.

 

Απλά όσο εσένα είναι χούι σου να σου φταίνε οι νεοέλληνες για το μποτιλιάρισμα στο δρόμο, για τα αδέσποτα, για τις χρεώσεις, για το δημόσιο, για την μέρα που ξεκίνησε στραβά, για τον ανάδρομο Ερμή, νομίζω έχω δικαίωμα να απαντήσω στο ανάλογο ύφος. Δημοκρατία και πλουραλισμός απόψεων να υπάρχει. Αν αντί για τον De@th Lord αύριο ξεκινήσει θέμα ο Χ και αναφέρει "οι μ@λ@κ3ς οι νεοέλληνες, πάλι βρέχει σήμερα" προφανώς δεν θα συνεχίσω αντιπαράθεση μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Ας επικαιροποιήσουμε το παρών θέμα.

Διαβάστε το link που ακολουθεί:

http://www.ekpizo.gr/el/financialservices/99/?&nid=599

Στο ίδιο link μπορείτε να εκτυπώσετε αίτηση διαμαρτυρία όπως φαίνεται κάτω στα downloads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...