Προς το περιεχόμενο

Ποιός είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας από τη σειρά Lost;


paredwse

Αγαπημένος σας χαρακτήρας από το Lost  

2 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Αγαπημένος σας χαρακτήρας από το Lost

    • Kate Austen
    • Juliet Burke
    • Michael Dawson
      0
    • James "Sawyer" Ford
    • Desmond Hume
    • Sayid Jarrah
    • Jin-Soo Kwon / Sun-Hwa Kwon
      0
    • Ben Linus
    • Claire Littleton
      0
    • Walt Lloyd
      0
    • John Locke
    • Mr. Eko
    • Charlie Pace
    • Hugo "Hurley" Reyes
    • Shannon Rutherford
      0
    • Jack Shephard
    • Άλλος / Άλλη [διευκρινήστε]
      0


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρκετοι χαρακτηρες (Locke, Jack) καηκαν στην πορεια της σειρας ενω ειχαν ξεκινησει καλα. Γενικα, το lost δεν προσφερει ιδιαιτερη αναπτυξη ή βαθος χαρακτηρων. Ψηφισα Sayid απλα γιατι ηθελα καποιον να ψηφισω και ισως επειδη ειναι ο πιο λογικος απο ολους. Βλεπω lost για το μυστηριωδες και αναπαντεχο σεναριο. Για ποιοτικους χαρακτηρες, υπαρχουν και αλλες σειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
. Γενικα, το lost δεν προσφερει ιδιαιτερη αναπτυξη ή βαθος χαρακτηρων.

:shock::shock::shock:

 

Χωρις παρεξηγηση,απο τα πιο κουφα που εχω ακουσει.

Αν το Lost που μας ταραξε στα φλασμπακς δεν εχει αναπτυξη η βαθος χαρακτηρων τοτε ποιος εχει?

 

Το Lost ειναι απο τις πιο character-driven σειρες που εχω παρακολουθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shock::shock::shock:

 

Χωρις παρεξηγηση,απο τα πιο κουφα που εχω ακουσει.

Αν το Lost που μας ταραξε στα φλασμπακς δεν εχει αναπτυξη η βαθος χαρακτηρων τοτε ποιος εχει?

 

Το Lost ειναι απο τις πιο character-driven σειρες που εχω παρακολουθησει.

 

Εχω παρακολουθησει Battlestar Galactica, Dexter, Entourage, X-files που θεωρω οτι ειναι οι πιο character driven σειρες που εχω δει, εχω την εντυπωση οτι ως προς αυτο το θεμα, το lost υπολειπεται αρκετα. OK, εχει αναπτυξη χαρακτηρων αλλα οχι ως προς το βαθμο ωστε με τα δικα μου κριτηρια να τη θεωρω character driven. Επισης, μια σειρα απο βαρετα flashbacks αρκετων χαρακτηρων δε μπορουν να θεωρηθουν character developpment, παρα προσπαθεια καλυψης του υπολειπομενουν τηλεοπτικου χρονου του επεισοδιου. Αντιθετα, στις σειρες που προανεφερα, η αναπτυξη γινεται ομαλα και μεσα στα πλαισια της σειρας χωρις να γινεται βαρετη ουτε μονο και μονο για να γινει.

 

PS: Και ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και αλλες σειρες, που θα θεωρηθουν πιο character driven απο αυτες που ανεφερα. Αν δεν ειμαστε off topic, και θες, μπορουμε να συνεχισουμε εδω την κουβεντα. Αλλιως μεσω PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα BSG,Entourage & Xfiles δενε χω δει οποτε γνωμη δεν εχω.Για Ντεξτερ,συμφωνω εν μερη, αν και θα ελεγα πως εχει αναπτυξη χαρακτηρα,και οχι χαρακτηρων.Διοτι ολο σχεδον το βαρος πεφτει στον Ντεξτερ.

Βεβαια,δεν ειμαι εδω για να υπερασπιστω τα φλασμπακς του Lost.Για εμενα,ηταν απο τα στοιχεια που με τραβηξαν στη σειρα εκτος του μυστηριου.Τα φλασμπακς της 1ης σαιζον δεν ειναι σε καμια περιπτωση βαρετα και χτιζουν αριστουργηματικα και μαεστρικα το background των χαρακτηρων.Απο τα μισα της 2ης βεβαια και μετα,συμφωνω,κουρασανε πολυ,διοτι δεν ειχαν κατι να προσφερουν στην "αναπτυξη χαρακτηρων".Και ηταν περιεργο,διοτι ενα απο τα καλυτερα και πιο πρωτοτυπα(για σειρα) στοιχειο,τα φλασμπακς, ηταν αυτα που εδιναν μαζι με το μυστηριο αυτο το "κατι" παραπανω,στη συνεχεια ηταν οι αιτια για τις κοιλιτσες που εκανε η σειρα.Κατι πηγε να γινει με τα φοβερα φλασμπακς των "Αλλων",εφτιαξαν λιγο τα πραγματα και τωρα τα ff εχουν τρομερο potential κατα τη γνωμη μου.Τελος παντων,απο αλλου ξεκινησα,αλλου το πηγα :P

Αυτα απο εμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε γιατί Kate δεν χρειάζεται επεξηγήσεις...

;) Ναι, σε καταλάβαμε... :-):-)

 

Ίσως θα έπρεπε να κάνουμε μια νέα ψηφοφορία: "Με ποια από τους χαρακτηρές του LOST θα θέλατε ν' αποκλειστείτε στο νησί?".. :-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μην ψηφίζετε Locke.

Τον έχουν γα...σει τον χαρακτήρα πλέον.

Ο Locke από 3η Season και μετά είναι όλο κουτοπονηριές.Δεν τον αντέχω άλλο.

 

Ο Λοκ ειναι ολο "κουτοπονηριες" και γενικως παραμενει ιδιος απο τον 1ο κυκλο.Περασε μια περιεργη φαση στον 2ο,οπου και εχασε την πιστη του στο νησι και γενικως στα πιστευω του κι αυτο κυριως λογω καταπακτης και του τι περιμενε να βρει μεσα.Στην 3η,ξαναεγινε ... hunter!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;) Ναι, σε καταλάβαμε... :-):-)

 

Ίσως θα έπρεπε να κάνουμε μια νέα ψηφοφορία: "Με ποια από τους χαρακτηρές του LOST θα θέλατε ν' αποκλειστείτε στο νησί?".. :-D:-D

Χαχαχα!!

Έχεις δίκιο αλλά η ερώτηση "Ποιός είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας" με προστατεύει.

Γιατί?Γιατί ακριβώς δεν ρωτάει συγκεκριμένα ποιος είναι πιο ταλαντούχος ή πιο γνωστός κτλ!!!!

Άρα επιλέγω Kate!

Πάντως αυτός ο αποκλεισμός θα ήταν επιθυμητός!

 

συγνώμη αν είμαι offtopic δεν θα κρατήσει πολύ

 

Ο Λοκ ειναι ολο "κουτοπονηριες" και γενικως παραμενει ιδιος απο τον 1ο κυκλο.Περασε μια περιεργη φαση στον 2ο,οπου και εχασε την πιστη του στο νησι και γενικως στα πιστευω του κι αυτο κυριως λογω καταπακτης και του τι περιμενε να βρει μεσα.Στην 3η,ξαναεγινε ... hunter!

Κοίταξε!

Στην 1η Season ο Locke ήταν κορυφαίος.Ήταν ο πιο ψύχραιμος ο πιο τολμηρός και έδινε νέα πνοή στη σειρά.

Στη δεύτερη άρχισε να χαλάει και να αρχίζει αυτές τις "κουτοπονηριές" όπως λέω και να το παίζει έξυπνος.

Στην τρίτη τα πράγματα χειροτερεύουν - δεν θες να τον βλέπεις γιατί όλο προκαλεί προβλήματα.Πχ καρφώνει με το μαχαίρι την μαύρη.

Στην 4η είναι τραγικός (μέχρι στιγμής) ότι χαζομάρα σκεφτεί την κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...