Προς το περιεχόμενο

Τους καταναλωτές ποιος θα τους προστατέψει από τους απατεώνες;


gdp77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(7-8 οθόνες για πολλαπλά views και άλλα τόσα pc αφιερωμένα σε ένα και μόνο στόχο:

 

7-8 οθόνες σε ένα pc με μία κάρτα γραφικών ή κάθε μία ή δυο σε ένα pc? Πως βγάζει τα πολλαπλά views? Με ενδιαφέρει γιατί θέλω να συνδέσω 4 οθόνες σε μία κάρτα καθώς μέχρι τώρα έχω καταφέρει μέχρι 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδια συγγνωμη αλλα επειδη ειμαι και εγω φανατικος με το Flight Simulator Χ (ευτυχως οχι τοσο με το παιδι με τις 7-8 οθονες) ουτε η Microsoft ουτε η Nvidia φταινε.

Ναι το FSX υποστηριζει τους multi core επεξεργαστες και επωφελειται και απο το sli (εστω και πολυ λιγο).

Τα 35 fps ειναι πολυ καλα για FSX αλλα σημερα δεν υπαρχει κανενα hardware που να μπορει να παιξει το συγκεκριμενο παιχνιδι με ΟΛΑ τα feautures (autogen, terrains, traffics...) στο full. KANENA.... Αν τα βαλεις ολα πας στα 5fps.

Αυτο μαλλον θα προσπαθουσε και το παιδι.

Το 2004 ειχα αγορασει το flight simulator 2004 και ολοι στα ξενα forums λεγανε για την μειωμενη αποδοση.

Τοτε δεν υπηρχε το καταλληλο hardware.

Σημερα παιζει νερο με ολα ta feautures στο maximum.

Οπως και αλλα παιχνιδια το fsx ειναι πο μπροστα απο την εποχη του.

Υπομονη θα επρεπε να κανει... και πολλες παραχωρησεις....

Σε 1-2 χρονια θα επιανε την αποδοση που θελει χωρις τοσο πολυ ξοδεμα χρονου και χρηματος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7-8 οθόνες σε ένα pc με μία κάρτα γραφικών ή κάθε μία ή δυο σε ένα pc? Πως βγάζει τα πολλαπλά views? Με ενδιαφέρει γιατί θέλω να συνδέσω 4 οθόνες σε μία κάρτα καθώς μέχρι τώρα έχω καταφέρει μέχρι 2

 

Πάρε μια ιδέα από εδώ

 

Η σύνθεσή του είναι αρκετά πολύπλοκη βέβαια.

 

7-8 οθόνες, ε;;;

 

Πόσες ίντσες η καθεμία;

 

19άρες όλες. 3 Για όργανα και οι υπόλοιπες 5 για views. Θα ανεβάσω photo μόλις μπορέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις εικασίες και επίτρεψέ μου να στις ανταποδώσω: Εικάζω λοιπόν ότι οι γνώσεις σου σε ότι αφορά H/Y δεν προσεγγίζουν ούτε το 1/10 των δικών μου (και αναφέρομαι σε software / hardware.

Δεν έχω καμία αμφιβολία για αυτό από αυτά που διαβάζω. :X

 

 

 

Αυτό που όντως αδυνατώ να καταλάβω όμως' date=' είναι πως κάποιος που του έκανα επίπληξη 2 φορές ότι το παρών forum αδυνατεί να φιλοξενήσει εκτόξευση κατηγορίων και μεγαλοστομίες συνεχίζει ξεδιάντροπα να κάνει κατάχρηση της φιλοξενίας που του προσφέρεται.

Σου ανέφερα ρητά ότι δεν μπορείς να κατηγορείς κάποιον για κάτι εδώ, ακόμη και αν έχεις απτές αποδείξεις.

Οι δικές σου "αποδείξεις" είναι γελοίες νομικά. Βασίζονται σε διαφημιστικά και σε εσφαλμένες προσωπικές υποθέσεις/συμπεράσματα σας.

 

Και εσύ τι κάνεις, μας γράφεις στα παλιά σου τα παπούτσια και συνεχίζεις.

Άσχετα αν έχεις δίκιο ή άδικο στην υπόθεση σου ο τρόπος σου είναι τελείως λάθος και το ύφος σου σε καμία περίπτωση δεν αρμόζει σε χρήστη του forum Ιnsomnia.

Και απ' ότι βλέπω έχεις ήδη βεβαρυμένο παρελθόν στο παρών forum.

Διάβασε τους κανόνες του forum. Θα έπρεπε [u']ήδη[/u] να το έχεις κάνει.

 

Επειδή δεν μου αρέσει να ξαναλέω 2η φορά τα αυτονόητα, ούτε έχω καμιά όρεξη να εκ-παιδεύω χρήστες χωρίς παιδεία και σεβασμό, -πόσο μάλλον να ανέχομαι τέτοιους- το παρόν thread θεωρείται λήξαν αφού πήρες απάντηση για το νόμο που έψαχνες και κλειδώνεται.

Είσαι ελεύθερος να ανοίξεις καινούριο thread στο gaming section και να ρωτήσεις ότι αγαπάς για το παιχνίδι σου, όχι όμως στους ίδιους τόνους. Αυτό το δικαίωμα δεν στο δίνει το forum.

 

Λίγη φαιά ουσία, αντίληψη, δεν βλάπτει ούτε λίγος σεβασμός προς τους χρήστες και το forum που σε φιλοξενεί και σου προσφέρει δημόσιο βήμα.

Δεν σου φταίει σε κάτι το forum για την ταλαιπωρεία την δικιά σου ή του φίλου σου.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...