Προς το περιεχόμενο

Αγορά GPS για αυτοκίνητο


Melinbonian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή ο father θέλει να πάρει gps για το αυτοκίνητο και είμαι τελείως σκράπας με την έννοια , στρέφομαι σε σας! Λοιπόν, ιδού μερικά χαρακτηριστικά:

Budget : 200- 300E

Τεχνικά χαρακτηρστικά: ? Δε ξέρω τι παίζει, το μόνο που ενδιαφέρει να είναι ίσως μεγαλη οθόνη(?) , για να φαίνεται καλά το βελάκι που δείχνει πού είσαι, που να στρίψεις κλπ. Δε μας ενδιαφέρει να είναι κινητό.

Χάρτες : Ούτε εδώ ξέρω τι παίζει , συγγνώμη. Ποιες οι διαφορές?

 

Α δεν χρειάζεται να είναι κινητό, θα είναι κυρίως αν όχι μόνο για το αυτοκίνητο, απλά θέλει αν γίνεται να μην είναι "κολλημένο" στο αυτοκίνητο, να βγαίνει δηλαδή για ασφάλεια ή και για μεταφορά πχ.

 

Γενικώς είμαι στο κενό όπως βλέπετε, δεν έχω καταλάβει γενικώς τι παίζει. Όποιος έχει όρεξη ας βοηθήσει...B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μιλάμε για Destinator εννοούμε ότι δείχνει διαδρομή κλπ? Παίζει δλδ να μην είναι?

Και τι γίνεται με τους χάρτες? Γιατί ακούω χάρτες διαφορετικούς κλπ, και ότι θέλουν αγορά. Μήπως μπορεί να εξηγήσει κανείς στον αδαή?:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Destinator είναι το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί το GPS. NGI λέγεται η εταιρία που φτιάχνει τους ελληνικούς χάρτες. Αγοράζοντας λοιπόν το TiBo A1200 έχει μέσα το Destinator με τον ελληνικό χάρτη και ξεμπέρδεψες...

Όσα έχω δοκιμάσει, μόνο με το destinator έμεινα ικανοποιημένος. Υπάρχουν κι άλλα gps πιο φθηνά με άλλα προγράμματα και χάρτες αλλά κανένα δε μου φάνηκε τόσο ολοκληρωμένο όσο το Destinator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παραπάνω link που έστειλα θα βρεις συσκευή με 129 Ευρώ. Παίρνει ότι πρόγραμμα πλοήγησης θέλεις συμπεριλαμβανομένου και του Destinator. Το έχω φτιάξει σε έναν φίλο και δουλεύει άψογα και το 7 final και το 6.1.1.

 

Τώρα όσον αφορά το Destinator -όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω- το προτιμούμε γιατί παρόλο που δεν έιναι και το καλύτερο πρόγραμμα που υπάρχει, έχει (μέχρι τώρα τουλάχιστον) τους καλύτερους χάρτες που υπάρχουν για Ελλάδα και αυτό χάρις στην NGI. Είναι από τα λίγα προγράμματα που πραγματικά αξίζει να το αγοράσεις γνήσιο γιατί έχει γίνει πραγματικά καλή δουλειά.

 

Η άποψή μου είναι ότι αξίζει να το πάρεις και ξεχωριστά μιας και θα σου βγει πιο φτηνή σαν σύνολο η αγορά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TiBo A1200 με 300 ευρώ περίπου... Destinator, και χάρτες φοβεροί. Αυτό έχω εγώ στο δικό μου.

 

Tibo σημαινει εγγυηση !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
TiBo A1200 με 300 ευρώ περίπου... Destinator, και χάρτες φοβεροί. Αυτό έχω εγώ στο δικό μου.

 

Το έχω περίπου τρεις μήνες (μου το είχε επαινέσει ο Γιάννης Platano, ο οποίος έχει δύο TIBO!).

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος, από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Εξαιρετική απόκριση, πολύ εύκολο στη χρήση του, τρομερά εξυπηρετικό. Το Destinator δεν "παίζεται".

 

Ανεπιφύλακτα προτείνω TIBO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω περίπου τρεις μήνες (μου το είχε επαινέσει ο Γιάννης Platano, ο οποίος έχει δύο TIBO!).

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος, από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Εξαιρετική απόκριση, πολύ εύκολο στη χρήση του, τρομερά εξυπηρετικό. Το Destinator δεν "παίζεται".

 

Ανεπιφύλακτα προτείνω TIBO.

 

 

Κατι τετοια λες και θα με κανεις να αναιρεσω αυτα που εχω πει για την υπογραφη σου και να σε παρουμε στα σοβαρα !!!!

 

Καλημερα !!!:-D:-D

 

Ζητω ο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Κατι τετοια λες και θα με κανεις να αναιρεσω αυτα που εχω πει για την υπογραφη σου και να σε παρουμε στα σοβαρα !!!!

 

Καλημερα !!!:-D:-D

 

Ζητω ο....

 

Παραμερίζω την συνήθειά μου να απαντώ σε πράκτορες του βαζελισμού και απαντώ: Ζήτω! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρίξε και μια ματία στο mio 550 ή 350(δεν έχει ασύρματκ κάρτα δικτύου). το έχει ο πατέρας μου στο αμάξι και είναι πολύ ευχαριστημένος. βέβαια αν μπρόρεσα να καταλάβω δεν έχει τόσο μεγάλη οθόνη σαν το tibo. εγώ χρησιμοποιώ το κινητό για gps .

 

για πρόγραμμα σαφώς το destinator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η οθονη δε πειράζει τόσο. Ρε παιδιά το Τibo που λέτε παίζει πουθενά κάτω απο 330 ευρω? Γιατί από μόνο του απότι βλέπω(σύμφωνα με τα θέλω της οικογένειας) είναι τσιμπημένο, χωρίς την αγορά χάρτη.

 

Παίζει κανα προηγούμενο μοντέλο ας πούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η οθονη δε πειράζει τόσο. Ρε παιδιά το Τibo που λέτε παίζει πουθενά κάτω απο 330 ευρω? Γιατί από μόνο του απότι βλέπω(σύμφωνα με τα θέλω της οικογένειας) είναι τσιμπημένο, χωρίς την αγορά χάρτη.

 

Παίζει κανα προηγούμενο μοντέλο ας πούμε?

 

 

Καινουριο μοντελλο ..Α1000

 

http://www.e-galaxy.eu/tibo_a1000.htm

http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=7843

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...