Προς το περιεχόμενο

Τι να κανω;


LUCY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα.πριν 1 μηνα αγορασα το εξης μηχανημα απο πλαισιο

Coolermaster Case RC-690-KKN1-GP Black

CPU INTEL CORE2DUO E8400 3,00GHz 1333MHzBOX

ASUS P5K

ΤΕΑΜGROUP Ram 2GB Kit DDR2 800 4-4-4-10

Etasis 650W Gaming

SEAGATE 320GB (7200 Rpm, 16 MB Cache, SATA 2)

Sapphire HD 3850 512MB DDVI

LG DVD-ROM 16x GDR-H30NRBB (Bulk) - Black

NEC -DVDRW + / - 7191S Lscribe Black (Sata, Bulk)

XP HOME

3.5'' FLOPPY

Scythe Cooler Ninja Plus Rev.B τα κομματια τα διαλεξα απο οσα διαβασα εδω και μου το συναρμολογησε το πλαισιο.(ελπιζω να ειναι καλο)μολις το ανοιξα εκανε σαν καφετιερα.το παω πισω και αλλαζουν τροφοδοτικο και καρτα.Το ξαναπαιρνω αλλα δεν λειτουργουσε ο ανεμιστηρας(ενεκα LED αλλιως δεν θα το επαιρνα χαμπαρι-πολυ θορυβο παντως το τροφοδοτικο!!)αντε κουριερ να παει, να γυρισει 4 μερες (-τους πηρε και τους σηκωσε) τα μπλεξανε και μου εστησαν ενα ιδιο απο την αρχη με την διαφορα οτι μου βαλανε Glacialtech Cooler 5062 Light.Το πηρα χαμπαρι απο το τιμολογιο μετα απο 2 μερες(κανανε το κοροιδο και 30 ευρωπουλα φαγωμενα ετσι?)τηλεφωνα-κακο πανε να με πεισουν οτι ειναι καλη ψυχτρα.να την αφησω¨?τους τα ξαναεχωσα(ασχετους-ρατσιστες επιδη ειμαι γυναικα-απατεωνες γιατι δεν με ενημερωσαν κλπ) Η αλλαγη βεβαια θα γινει σπιτι μου αλλα φοβαμαι καθε φορα που το ανοιγουν χαλανε και κατι!!!Ασε που δεν δουλευει το floppy(ΤΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ?)

 

Υ.Γ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ για την πολυλογια. Παντως μου περισσευουν και δυο ψυχτρες σε κουτι.(1 της μαμας ιντελ & 1 Glacialtech Cooler 5062 Light

οπιος ενδιαφερεται χαριζω την δευτερη την 1η λεω να την κρατησω για καθε ενδεχομενο) ουφ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όσο για το floppy,παίζει απλά να το έχουν συνδέσει ανάποδα(αν δεν είναι χαλασμένο ΚΑΙ αυτό :) )Μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις από την άλλη το καλώδιο(..βέβαια TO "ανάποδα" θα σημαίνει ότι το λαμπάκι του θ' ανάβει συνέχεια....Αν όχι,ίσως δεν είναι ενεργοποιημένο από το BIOS....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει περιπτωση να ανοιξω το μηχανημα γιατι δεν ξερω απο αυτα.αλλα το προβλημα μου δεν ειναι αυτο αλλα η λαθος ψυχτρα που μου βαλανε την δευτερη φορα και αν θα υπαρχει προβλημα να μεινει η να μου βαλουν αυτη που πρωτοδιαλεξα.τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το γύρισες πίσω το μηχάνημα;

Τι εννοείς "έκανε σαν καφετιέρα";

Δε φαντάζομαι να περίμενες ΕΝΤΕΛΩΣ αθόρυβη λειτουργία...έτσι;

 

Η ψύκτρα είναι μούφα σε σχέση με τη Scythe (αν και αθόρυβη, αλλά και πάλι είναι σχεδόν ίδια με τη μαμίσια), και τα 30 ευρώ που τα πας;

 

Να ζητήσεις αλλαγή και να σου βάλουν αν όχι αυτή που ζήτησες, τότε μια αντίστοιχη, π.χ την Scythe Cooler Mugen.

 

Αλλά, το λέω και πάλι, μη νομίζεις οτι θα είναι τελείως αθόρυβο το pc...τόσοι ανεμιστήρες δουλεύουν μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως LUCY μας τα είπες πολύ...απότομα (την πρώτη φορά..).Δεν θα 'θελα να ήμουν στη θέση τους :)

Παρ' ολ' αυτά,για την "αλλαγή" της ψύκτρας,ΕΧΕΙΣ δικαιο ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ για το ότι δεν σ' ενημερώσανε...Από 'κει και πέρα,αναρωτιέμαι ΓΙΑΤΙ έγινε αυτή η αλλαγή..(βλέπεις,δεν μπορούμε ούτε τί ειπώθηκε να ξέρουμε-ούτε τί ακριβώς έκαναν αυτοί και γιατί..)(..όσο για την ψύκτρα,μήπως απλά παραπονέθηκες για "πολύ" θόρυβο,κι ο ανεμιστήρας της ήταν.."φασαριόζος",και γι΄αυτό τον αλλάξανε;Και ΠΩΣ βρέθηκες με 2 ψύκτρες;Μήπως σου χαρίσανε τη 2η-κι ας είναι πιο φθηνή;Τέλος πάντων,όσον αφορά το "δίκιο" σου,είπα έχω λίγο μπερδευτεί(και για την courier που λες,2 μέρες θέλει(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ)το πάνε-έλα,και να μην μείνει 1 μέρα στο μαγαζί; )

Είναι κι αυτό που λες ότι θα έρθουν γι΄αλλαγή στο σπίτι...Αν όντως έρθουν,τόνισε και το θέμα του floppy,δεν είναι "αστείο"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Το ξερω δεν υπαρχει αθορυβο αλλα οχι και να ακουγεται απο το δωματιο μου σε ολο το σπιτι!!(τωρα μετα την αλλαγη τροφοδοτικου και καρτας ο θορυβος ειναι φυσιολογικος εντος δωματιου).

2)οσο για την ψυχτρα αφου παρηγγειλα την Scythe Cooler Ninja Plus Rev.B ζητησα να μου δωσουν και της ιντελ αφου ο 8400 ηταν ΒΟΧ για αυτο μου δωσανε την Glacialtech Cooler 5062 Light στο χερι και καλα οτι ηταν την ιντελ(τελως παντων)-αλλα με τοσες αποδειξεις που κοβανε μαλλον μπερδευτηκανε οκ!αλλα οταν παω να το παραλαβω οταν το ξαναστησανε (3η φορα)και του δειχνω την παραγγελια μου που εχει μοστρα την καλη ψυχτρα αν ειναι ολα σωστα ακουσα ενα ωχ αλλα κανανε το παγωνι καταλαβες?

3) οσο για το κουριερ μου ειπαν θα ερθει τεταρτη ηρθε πεμπτη να το παρει -παρασκευη ετοιμο το μηχανημα και παραλαβη απο κουριερ-παραδοση απο κουριερ? ΔΕΥΤΕΡΑ η απαντηση,γι'αυτο και μου συναρμολογησαν νεο μηχανημα απο την αρχη και το πηρα σαββατο απογευμα.

Και ξερεις τι ειναι να συσκευαζω και να μεταφερω 6 φορες το μηχανημα και να το κουβαλαω με το αμαξι μου μονη μου?(ειναι βαρυ και ατσουμπαλο)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παντως για το ενδιαφερον αλλα να προσπαθουν να με ψησουν οτι η ψυχτρα των 5 € ειναι ιδια με των 35€ (δεν ειμαι και ηλιθια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...