Προς το περιεχόμενο

Μετατροπέας video για iPod nano 3G


Razz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια παρακολουθούσα από καιρό το φόρουμ αλλά δεν χρειάστηκε να εγγραφώ κάποτε... Σας χαιρετώ λοιπόν, καλοσορίστε με...

Στο θέμα μας τώρα, πήρα το ipod nano 4GB 3 gen, αλλά δεν ξέρω πως να του βάλω video.. Από το itunes δοκίμασα (add to library το video πρώτα, και μετά δεξί κλικ "convert for ipod" ή κάτι τέτοιο), αλλά δεν είχε ήχο το video στο ipod.. Χρειάζομαι κανα προγραμματάκι?

Ευχαριστώ, και σορι αμα έχει μπει παρόμοιο θέμα δεν κατάφερα να βρω κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Razz, κατ'αρχας καλώς ήρθες!

 

Λοιπόν, αν έχεις Apple μηχάνημα, η διαδικασία για να προσθέσεις video έχει ως εξής:

 

1. Κατεβάζεις (δωρεάν) το isquint

2. Πετάς μέσα όποιο βιντεακι σου αρέσει, και κάνεις convert σε mp4.

3. Όπως είναι ανοιχτό το iTunes, με το iPod στη λίστα αριστερά, drag n drop τα mp4 στο tag που λέει videos. Είσαι έτοιμος!!

 

Η διαδικασία σε Πι-τσι είναι η ίδια, μόνο που πρέπει να βρεις κάποιον converter. Δεν έχω κάποιον υπ'όψη μου αυτή τη στιγμή, αλλά ένα google-search μπορεί να σε βοηθήσει.

 

Ελπίζω να βοήθησα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση..

Όχι, δεν έχω Mac , Apple PC.. η αλήθεια είναι αλλά μην με πάρετε με τις πέτρες :-D

Να υποθέσω ότι είναι μια διαδικασία που χρειάζεται ένα converter για να μετατραπούν τα βίντεο από mpg σε mp4, από τα πολλά που κυκλοφορούν στο internet ε?

θα το δοκιμάσω, αμέσως.. Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...