Προς το περιεχόμενο

ATI 8.2 Drivers


kosmasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και το χειρότερο είναι πως μάλλον πάλι ΑΤΙ θα πάρω...

τοξίνες...

ναρκωτικά..

άσχημη παιδική ηλικία...

...δύσκολα...

 

Καλά, εγώ τι να πώ, με καινούρια οθόνη LG 22WQT, την έβαλα στο μαγαζί να δουλέψει (είχα μέσον! :-) ) όλα καλά και άγια και μόλις ξαναστήνω το PC και περνάω τους 8.2.... ΝΤΟΙΓΚΓΚΓΚΓΚΓΚ η άσπρη τελίτσα πάνω αριστερά! Στην αρχή σκέφτηκα να γυρίσω την οθόνη στο κατάστημα (είπαμε, έχω μέσον! :-):-) ), μετά λέω να περιμένω λίγο και μετά έφυγε! Ουφ! Κοιμάμαι λίγο πιο ήσυχα τώρα.... :-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
AGP ε? ως γνωστόν πλέον δεν δουλεύουν όλοι οι catalyst καλά με agp Radeon...

μείνε καλύτερα με τους 8.1

 

τώρα αν έχεις την pci-e version κάνε πάλι uninstall τους drivers αλλά από safe mode αυτή την φορά και δοκίμασε πάλι...

 

PCI-E. Τα δύο προγράμματα από Guru3d τα έτρεξα ήδη σε safe mode χωρίς αποτέλεσμα... Το πολύ πολύ να κάνω το ίδιο και με την απεγκατάσταση! Και θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία χθες απεγκατέστησα τους οδηγούς σε safe mode και χρησιμοποίησα και τα δύο προγράμματα για να κάνω καθαρισμό, δυστυχώς χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Αν κανείς έχει καμία ιδέα είμαι όλος αυτιά ή καλύτερα μάτια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε τους 8.3 μπας και αλλάξει τπτ

 

Άλλαξε. Να το αποτέλεσμα:

 

resultkg2.png

 

Να ήξερα τι μπορεί να φταίει... Μήπως χρειάζεται και τίποτ' άλλο εκτός από το .NET Framework;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δεν γυρνάς πίσω στους 8.1 που παίζαν μια χαρά? :-)

 

Μπορεί να το κάνω κι αυτό, αλλά φοβάμαι πως κάτι έχει στραβώσει και επηρεάζεται το CCC, οπότε δε θα αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα 8.3 τώρα και είναι μια χαρά. Απεγκατάσταση του παλιούς με το Ati unistall service το οποίο αφαιρεί τα πάντα απο ATI. restart εγκατάσταση τους 8.3 , restart και όλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία χθες απεγκατέστησα τους οδηγούς σε safe mode και χρησιμοποίησα και τα δύο προγράμματα για να κάνω καθαρισμό, δυστυχώς χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Αν κανείς έχει καμία ιδέα είμαι όλος αυτιά ή καλύτερα μάτια!

 

δοκιμασες να σβησεις οτι εχει σχεση με ΑΤΙ απο regedit;

εγω το κανω παντα χωρις να εχω προβλημα με τους καινουργιους driver....

οπως με το τετραγωνακη που εμφανιζε στην οθονη στους περισοτερους εδω μεσα εγω δεν το ειχα(ισως να ετυχε)

κανοντας μονο το απλο unistall και μετα install δεν μου δουλευε το CCC(δοκιμασα και τα προγραματα που κανουν unistall αλλα τιποτα)ο μονος τροπος που με εσωζε παντα ηταν αυτος.

το θεμα ειναι αν θα κανει δουλεια και σε σενα που το ευχομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασες να σβησεις οτι εχει σχεση με ΑΤΙ απο regedit;

εγω το κανω παντα χωρις να εχω προβλημα με τους καινουργιους driver....

οπως με το τετραγωνακη που εμφανιζε στην οθονη στους περισοτερους εδω μεσα εγω δεν το ειχα(ισως να ετυχε)

κανοντας μονο το απλο unistall και μετα install δεν μου δουλευε το CCC(δοκιμασα και τα προγραματα που κανουν unistall αλλα τιποτα)ο μονος τροπος που με εσωζε παντα ηταν αυτος.

το θεμα ειναι αν θα κανει δουλεια και σε σενα που το ευχομαι...

 

Με ποιους όρους κάνεις αναζήτηση και τι σβήνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πληκτρολογησεις το regedit στο run(εκτελεση) πηγενε στο HKEY_CURRENT_USER/SOFTWARE και θα σβησεις ολο τα folder ΑΤΙ(βασικα ειναι δυο) και μετα στο HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE και εδω οτι εχει σε ATI....

8α κανεις πρωτα απεγκατασταση τους driver της ΑΤΙ και μετα την επανεκινηση θα κανεις τα παραπανο...

πιστευω να σου κανει δουλεια ετσι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...