Προς το περιεχόμενο

Πότε θα βγουν νέα MacBook Pro ?


d-l-sama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά θέλω να αγοράσω το macbook pro και μου είπαν να μην το αγοράσω ακόμα γιατί τώρα βγαίνει καινουριo uptade του σύμφωνα και με την σελίδα http://buyersguide.macrumors.com/.Έχει κανένας τίποτα καινούριο γιατί αυτή η σελίδα είναι έτσι εδώ και ενα μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά θέλω να αγοράσω το macbook pro και μου είπαν να μην το αγοράσω ακόμα γιατί τώρα βγαίνει καινουριo uptade του σύμφωνα και με την σελίδα http://buyersguide.macrumors.com/.Έχει κανένας τίποτα καινούριο γιατί αυτή η σελίδα είναι έτσι εδώ και ενα μήνα.

 

Και μόλις κυκλοφορήσει αυτή η αναβάθμιση, θα βγεί φήμη για πιο καινούρια αναβάθμιση η οποία μόλις κυκλοφορήσει θα συνοδευτεί απο νέες φήμες κ.ο.κ.

 

Αν θέλεις να το πάρεις, απλά πάρτο. Αν αποφασίσεις να περιμένεις θα μπείς στον φαύλο κύκλο που περιγράφω παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχεις δίκιο e-tic αλλά τα νέα MacBook Pro αναμένονται πολύ σύντομα (μέχρι το τέλος του μήνα) αφού έχουν ήδη κυκλοφορήσει οι Penryn επεξεργαστές. Μπορεί να είναι φήμες (σπάνια ανακοινώνεται κάτι επίσημα από την Apple) αλλά είναι 8+ μήνες χωρίς ανανέωση, με την ίδια τιμή και με τους Penryn να έχουν αρχίσει να γίνονται διαθέσιμοι...

 

Μόνο αν κάποιος είναι "απελπισμένος" και δε μπορεί να δουλέψει προτείνεται να προβεί σε αγορά του Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο δεν είναι κρίμα να χάσω κάποια αναβάθμιση για πολύ λίγο?τεσπα!ξέρει κανένας κανένα site που να είναι για πρωτάρηδες με mac?δεν θεωρώ τον εαυτό και master του είδους!πρώτο μου mac θα είναι1!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αλήθεια αυτό. Τον Μάιο/Ιούνιο βγαίνει η επόμενη γενιά Centrino με την επωνυμία Monteniva (η τρέχουσα είναι η Santa Rosa). Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει ανανέωση μετά από ένα χρόνο. Μετά τους Penryn (εφόσον υποθέσουμε ότι γίνει ανανέωση σε 2 εβδομάδες το πολύ) λογικά θα ξανανανεωθούν σε ένα 4μηνο / 5μηνο. Αυτοί που "πρέπει" να περιμένουν κανά μήνα το πολύ, είναι αυτοί που πρόκειται αυτήν την περίοδο να προβούν σε αγορά, αλλά δεν είναι ζήτημα "ζωή ή θανάτου" η απόκτηση νέου φορητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πάντως τα καιούρια mac με τους penryn επεξεργαστές έχουν βγεί εδώ και μια εβδομάδα περίπου!αλλά τώρα τίθεται ένα άλο ερώτημα!Άντε και βγήκαν και εγώ πάω να αγοράσω τελικά το πολυπόθητο mac μου,ασφαλώς τα καταστήματα θα θέλουν να ξεφορτοθούν τα stock τους!εγώ που είμαι αρχάριος και δεν κατέχω και πάρα πολλά από mac πώς θα καταλάβω αν θα μου δώσουν mac με τους καινούριους επεξεργαστές και πώς με τους παλιούς??θα είναι κρίμα να περιμένω τόσο καιρό να πάρω mac με pernyn επεξεργαστή και τελικά να μου δώσουν το παλιό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύκολα! Τα νέα μοντέλα έχουν τα εξής Part Number:

 

MB133LL/A (15.4", 2.4GHz)

MB134LL/A (15.4", 2.5GHz)

MB166LL/A (17", 2.5GHz)

 

Φρόντισε λοιπόν αυτό που θα πας να αγοράσεις να έχει ένα από τα 3 αυτά Part Numbers. Λογικά βέβαια, τα νέα μοντέλα θα έρθουν στην Ελλάδα μετά από τουλάχιστον ένα μήνα, οπότε μην πας τώρα περιμένοντας να τα βρεις ετοιμοπαράδοτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν οκ με τα part number αλλά αυτά δεν μπορώ να τα δω στο internet!Τεσπα!Υπάρχει κανένας που μπορεί να καταλάβει αν αυτό το mac είναι από τα καινούρια ή όχι?Γιατί εγώ βλέπω ότι έχει τις ίδιες αναβαθμίσεις!Εκτός και αν τα μπερδεύω εγώ!

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904010

Υπάρχει πιθανότητα σε ορισμένα καταστήματα να έχουν έρθει τα καινούρια mac και σε ορισμένα όχι?Γιατί αν αυτό που σας δείχνω είναι το καινούριο οκ αλλά στο media markt έχουν ακόμα τα παλιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είναι από τους καινούργιους (ο αντίστοιχος παλιός είχε σκληρό 120gb)

 

Όχι από τους παλιούς είναι! Η τιμή είναι μειωμένη! Τα καινούργια ξεκινάνε από τα 1900 ευρώ. Το συγκεκριμένο είναι το μοντέλο των 2500 ευρώ που με την ανακοινωση των καινούργιων (καλά όχι αμέσως :P) έπεσε στα 1700!

 

Παρεπιπτόντως αυτή η μείωση αλλα και το γεγονός ότι ήταν ετοιμοπαράδοτο (σε αντίθεση με τα καινούργια που ακόμα έρχονται..) με οδήγησαν στην αγορά του του συγκεκριμένου μοντέλου!

 

Νέος Mac χρήστης εδώ λοιπόν και περιμένω από τα Multirama να μου στείλουν την αναβάθμιση στα Leopard ώστε να είμαι πλήρης!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι από τους παλιούς είναι! Η τιμή είναι μειωμένη! Τα καινούργια ξεκινάνε από τα 1900 ευρώ. Το συγκεκριμένο είναι το μοντέλο των 2500 ευρώ που με την ανακοινωση των καινούργιων (καλά όχι αμέσως :P) έπεσε στα 1700!

 

Παρεπιπτόντως αυτή η μείωση αλλα και το γεγονός ότι ήταν ετοιμοπαράδοτο (σε αντίθεση με τα καινούργια που ακόμα έρχονται..) με οδήγησαν στην αγορά του του συγκεκριμένου μοντέλου!

 

Νέος Mac χρήστης εδώ λοιπόν και περιμένω από τα Multirama να μου στείλουν την αναβάθμιση στα Leopard ώστε να είμαι πλήρης!!! :-D

 

My mistake! Δεν πρόσεξα ότι είναι ο 2.4, οπότε βάσει τιμής υπέθεσα ότι είναι ο 2.2. Συγνώμη για την παραπληροφόρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...