Προς το περιεχόμενο

'Εχετε αγοράσει τηλεόραση υψηλής ευκρίνειας ?


Hal9000

'Εχετε αγοράσει τηλεόραση υψηλής ευκρίνειας ?  

2 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. 'Εχετε αγοράσει τηλεόραση υψηλής ευκρίνειας ?

    • Ω ναι!
      727
    • Ω όχι!
      664
    • Σύντομα
      253
    • 'Αχρηστη είναι τώρα
      421


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας λύσω κάτι προβλήματα που έχω με την κεραία και όταν βγει η επόμενη τεχνολογία το συζητάμε. Γιατί τόση βιασύνη για νέες τηλεωράσεις:

1) Τα προγράμματα είναι χάλια και θα έπρεπε να πετάξουμε και αυτές που έχουμε.

2) Εαν δεν χαλάσει αυτή που έχουμε είναι περιττό έξοδο (ειδικά για μικρά και μεσαία εισοδήματα) να πάρουμε άλλη.

3)Μην ανυσηχήτε καθόλου εάν δεν προλάβετε αυτή την τεχνολογία θα προλάβετε την επόμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ας λύσω κάτι προβλήματα που έχω με την κεραία και όταν βγει η επόμενη τεχνολογία το συζητάμε. Γιατί τόση βιασύνη για νέες τηλεωράσεις:

1) Τα προγράμματα είναι χάλια και θα έπρεπε να πετάξουμε και αυτές που έχουμε.

2) Εαν δεν χαλάσει αυτή που έχουμε είναι περιττό έξοδο (ειδικά για μικρά και μεσαία εισοδήματα) να πάρουμε άλλη.

3)Μην ανυσηχήτε καθόλου εάν δεν προλάβετε αυτή την τεχνολογία θα προλάβετε την επόμενη.

 

Άλλωστε τα παιχνίδια στο Atari δείχνουν καλύτερα στις παλιές τηλεοράσεις. Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε και αν αγοράσετε καλο είναι να έχει DVB-T για να έχε κάποια αξία στο μέλλον, όταν θα καταργηθεί(? δεν είναι σίγουρο) η αναλογική μετάδοση. Επίσης, προσωπικά προσπαθώ να προτιμώ τις ψηφιακές HDMI παρά τις αναλογικές συνδέσεις (πχ. RCA, SCART κλπ) για λόγους περιορισμού των καλωδίων και μόνο. Δεν έχω δεί μέχρι στιγμής καμία ουσιώδη διαφορά στην ποίοτητα (πχ. DVD). Τηλεόραση SAMSUNG 32'' LE με DVD player 1080i upscaling (no difference in quality) παρά τα όσα διαφημίζουν , ωστόσο καλύτερο από τα τίμια φτηνιάρικα των 30ευρώ που πωλούνται στα καλάθια των Σ/Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Philips 42PFL9732D, Sony Bravia KDL-23B4050E 23, τις πήρα με διαφορά ενός μήνα αφού οι προηγούμενες CRT χαλάσαν παρέα, κι εγώ αναγκάστηκα να χάλασω τα λεφτά μου... Πάντως και οι 2 είναι κορυφή. Έπαθα πλάκα με ταινία BD που έβαλα να δω στο PS3 ενός φίλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ και μία εβδομάδα έχω την Sony KDL-40D3500. Είμαι πολύ ευχαριστημένος ! Είναι κορυφαίο να παίξεις flight simulator X σε 40" !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είδα κανείς να αναφέρει στις 32'' την Samsung R86 . Παίδες, για μένα η καλύτερη της αγοράς στην κατηγορία τιμής μέχρι 1000 ευρώ( προσωπική μου άποψη μετά από συγκρίσεις με τα ματάκια μου: καλύτερη και από KDL sony kai Philips 32pfl που κάνουν πάνω από 1000 ευρώ)

Επίσης έχει περισσότερες connections( ακόμη και VGA για παλιά laptop) και σου ρυθμίζει ΑΥΤΟΜΑΤΑ το Laptop ώστε να έχεις full screen και όχι μαυρες μπάρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο καιρό κάνω υπομονή μπας και καεί από μόνη της η CRT μου αλλά τίποτα,μόλις όμως κυκλοφορήσουν για τα καλά (και φυσικά πέσουν οι τιμές) στις OLED, τότε θα τη κάνω πακέτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...