Προς το περιεχόμενο

'Εχετε αγοράσει τηλεόραση υψηλής ευκρίνειας ?


Hal9000

'Εχετε αγοράσει τηλεόραση υψηλής ευκρίνειας ?  

2 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. 'Εχετε αγοράσει τηλεόραση υψηλής ευκρίνειας ?

    • Ω ναι!
      727
    • Ω όχι!
      664
    • Σύντομα
      253
    • 'Αχρηστη είναι τώρα
      421


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

εδω και κατι μερες εχω τη PHILIPS 42'' LCD TV 42PFL7662 full HD. πολυ καλη εικονα σε ψηφιακο σημα. ακομα δεν την εχω δοκιμασει σε 1080p ομως. που θα παει ομως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λόγος να αγοράσει κανείς HD οθόνη από την στιγμή που δεν έχουμε HD κανάλια. Ο μόνος σοβαρός λόγος είναι αν παίζει κανείς videogames με κανένα xbox η ps.Αντε και να δει καμιά ταινία DVD. Πιστεύω είναι ακόμα νωρίς και δεν αξίζει γιατί οι τιμές είναι πανάκριβες.

 

lcdtv 37 macmini και εδω και ενα χρονο hd movies απο internet:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια Η Τηλεώραση Υψηλής ΑΝΑΛΥΣΗΣ είναι καλές ΜΟΝΟ Εαν εχετε BLU RAY η PS3 η HD Reciever, και οι καλυτερες Οθονες ειναι Pioneer 1080p 1920χ1080. Οθονες υψηλής ευκρίνειας (κανονικα Υψηλης αναλυσης) ειναι η καθε οθονη (ναι και ολα τα PC Monitors) που εχει αναληση ανω 720 x 576 pixels.

 

Οι 32" LCD, εχουν αναλυση 1368 x 768, Οι plasma εχουν καλυτερα χρωματα, αλλα σιγα σιγα σβηνουν, ενω οι LCD Εχουν χειροτερα χρωματα ομως δεν σβηνουν, τα pixels ζουν στα 100% μεχρι να μη δουλεύουν πλεον.

 

Μη βιαζεστε, παρτε τις 1920p (οχι 1920i) οταν αξιζει....

 

YΓ Στις LCD η στανταρ εικονα φενετε χειροτερη (720x576 ή 720x576 widescreen)

 

To link σας δειχνει την pioneer (καλητερη μεχρι στιγμης, μετα η Panasonic Sharp Sony Samsung) http://www.pioneer.com.au/products/home_entertainment/?a=1&broadband=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλος ήρθες!

Συγνώμη δεν θέλω να γίνω εριστικός αλλά είσαι τουλάχιστον ανακριβής!

 

 

Το ότι οι καλύτερες είναι οι pioneer από πού προκύπτει και για ποιο μοντέλο μιλάς?

Το ότι υπάρχουν μόνο HDready 32” ποιος στο είπε?

Σε παρακαλώ ας προσπαθήσουμε να είμαστε ακριβείς για να μην παραπληροφορούμε τον κοσμάκη.

Όπου δεν είμαστε ειδικοί γράφουμε ʽ νομίζω πώςʼ ή ʽ κατά την ταπεινή μου γνώμη ΙΜΗΟʼ κ.ο.κ.

 

Καλώς ήρθες και πάλι και μην το πάρεις σαν εριστικό, απλά πρόσεχε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toshiba 40" 1080p, γιατί χάλασε η CRT. Δεν αξίζει για τα τηλεοπτικά προγράμματα, μόνο για PS3, XBox,...Μη βιαστείτε να αγοράσετε HD TV ακόμη. Η τεχνολογία εξελίσσεται , φτηναίνει και ψηφιακή TV θα δούμε το 2012.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λόγος να αγοράσει κανείς HD οθόνη από την στιγμή που δεν έχουμε HD κανάλια. Ο μόνος σοβαρός λόγος είναι αν παίζει κανείς videogames με κανένα xbox η ps.Αντε και να δει καμιά ταινία DVD. Πιστεύω είναι ακόμα νωρίς και δεν αξίζει γιατί οι τιμές είναι πανάκριβες.

 

και τι να δεις στα HD κανάλια το σειριαλ μαρια η ασχημη:lol::X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύντομα μια plasma 45-60 !!οι Lcd στην ιδιες ιντσες ειναι πανακριβες .Μεχρι τοτε που θα γινουν και τα καναλια HD ή οποια καινούρια τεχνολογία οπότε να ετοιμάζεστε για νεες αγορές..Αν και κατι ακουσα οτι μεχρι το 2013 η ΕU θα επιβάλει ολες τις χωρες μέλη και όλα τα κανάλια να εκπεμπουν HD και ψηφιακά διαφορετικά θα εχουν πρόστιμα και κυρώσεις ....αντε ελλαδιτσα μας παλι στα ευρο δικαστήρια μας βλέπω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...