Προς το περιεχόμενο

Fax μέσω PC


pavlidisc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω χρησιμοποιήσει πολλά. Το πιο εύκολο όμως για αποστολή και παραλαβή, ελαφρύ για να μένει πάντα στο tray είναι το mightyfax http://www.rkssoftware.com/mightyfax/download.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Εγώ έχω ADSL εγκατεστημένο και δουλεύει. Με ethernet. Έχω κι ενα fax/modem κλασικό 56άρι, εξωτερικό συνδεδεμένο με το τηλέφωνο. Και δε μπορώ να στείλω φαξ με τίποτα. Έχω το στάνταρ πρόγραμμα φαξ των XP. Το ίδιο ακριβώς έχω και στο laptop. Το σύνδεσα με το τηλέφωνο και έστειλε το φαξ. Έχω μια υποψία. Μήπως δεν πρέπει να είναι ταυτόχρονα και το ADSL και το fax/modem; Αν ξέρει κάποιος τι κάνω λάθος στο desktop παρακαλώ να με ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει σημασία αν έχεις ταυτόχρονα σύνδεση dsl ή όχι. Εγώ στέλνω φαξ (με φαξ μόντεμ) ενώ ταυτόχρονα είμαι συνδεμένος με dsl. Ίσως κάτι δεν έχεις ρυθμίσει σωστά.

Πάντως ούτε εγώ μπορούσα να στείλω φαξ με το φαξ των xp. Έβαλα το winfax pro και δεν έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αρκετά χρόνια στο γρσφείο, χρησιμοποιώ το Symantec Winfax Pro. Σε οποιοδήποτε έγγραφο του Office, όταν θα δοκιμάζεις να κάνεις Print, θα υπάρχει επιπλέον επιλογή για το Fax, οπότε αυτό θα τυπώνεται στο Winfax Pro. Το μόνο που θα απομένει είναι η εισαγωγή του νούμερου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...