Προς το περιεχόμενο

το dvd +rw που γράφω στην τηλεοραση δεν μου παιζει στον υπολογιστη


bruce_wayne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι;μηπως γιατι δεν το εχω γραψει ολο;και παλι;τι σημασια εχει;εγραψα κατι στην τηλεοραση και θελω να το κανω αναπαραγωγη στον υπολογιστη....σε ενα λαπτοπ acer aspire 5920g αν και δεν νομιζω να ειναι θεμα μοντελου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα γραφεις αμμεσα απο tv δε dvd...Τοτε το dvd πρεπει να το "κλεισεις" μεσα απο ρυθμισεις της συσκευης εγγραφης για να παιξει οπουδηποτε αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι;μηπως γιατι δεν το εχω γραψει ολο;και παλι;τι σημασια εχει;εγραψα κατι στην τηλεοραση και θελω να το κανω αναπαραγωγη στον υπολογιστη....σε ενα λαπτοπ acer aspire 5920g αν και δεν νομιζω να ειναι θεμα μοντελου

 

και συ ;

"έγραψες κάτι στην τηλεόραση" ; meaning ;

"δεν το έχω γράψει όλο;" ξανά-meaning ;

(εκτός κι αν εννοείς ότι έχεις γράψει σε "φέτα" ένα dvd...)

("όλο",αν εννοείς το δισκάκι,,,δεν παίζει ρόλο βέβαια)

..και λες ότι είναι και rw....Δεν ξέρω πόσο καινούριο είναι το laptop,αλλά παλιότερα νομίζω δεν υποστήριζαν όλα τα drive τα rw δισκάκια...

Τέλος πάντων,αν έτσι έχουν τα πράγματα,τί γίνεται,το βάζεις στο drive,και;

Δεν το βλέπει ΚΑΘΟΛΟΥ το δισκάκι;Ή απλά δεν παίζει το αρχείο.

(αν το βλέπει....για τί αρχείο μιλάμε; )

Και με τι player προσπαθείς να το τρέξεις ;

Όσο για την οριστικοποίηση που λέει ο Γιάννης Platano,υποθέτω πως εννοεί finalize ( ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για την οριστικοποίηση που λέει ο Γιάννης Platano,υποθέτω πως εννοεί finalize ( ; )

 

 

Ακριβως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λεω ειναι το εξης...

 

αγορασα 10 cd dvd +rw tdk και πηρα ενα....και εγραψα αποσπασμα ταινιας απο την τηλεοραση(filmnet)....το πηρα να το παιξω στο λαπτοπ κα μου βγαζει το δισκακι ως blank....τι συμβαινει και δεν το διαβαζει;το dvd recorder της τηλεορασης ειναι ενα philipps 3305 και το λαπτοπ γραφει στα δεξια της υποδοχης του dvd του,dvd rw σαν να λεει οτι το υποστηριζει...τι συμβαινει ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο Philips μπορεί να κάνει finalise μόνο σε DVD±R. Σε DVD±RW μπορείς να κάνεις μόνο "Μετατροπή σε συμβατό τύπο". Διάβασε προσεκτικά τις σελίδες 142-149 του εγχειριδίου χρήσης της συσκευής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο Philips μπορεί να κάνει finalise μόνο σε DVD±R. Σε DVD±RW μπορείς να κάνεις μόνο "Μετατροπή σε συμβατό τύπο". Διάβασε προσεκτικά τις σελίδες 142-149 του εγχειριδίου χρήσης της συσκευής...

 

 

 

 

το τραγελαφικο ειναι οτι δεν παιζουν ουτε στο dvd της τηλεορασης,δεν παιζει το αποσπασμα που εγραψα χτες στην τηλεοραση....και το ακομα πιο τραγελαφικο ειναι οτι με dvd +RW εχω ξαναγραψει στην τηλεοραση με επιτυχια στο παρελθον....ε τι συμβαινει ,δεν υποστηριζει την tdk το dvd r της τηλεορασης;δεν μπορω να το πιστεψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δικές μου γνώσεις πάντως περιορίζονται σε dvd drive υπολογιστή,και στο ότι δεν είναι καθόλου σπάνιο να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας ορισμένων δίσκων με διάφορα drives,και αν υπάρχει λύση,αυτή έρχεται με firmware update...

Πάντως ο parsifal σου υπέδειξε κατατοπιστικότατα κάποιες οδηγίες προς ανάγνωση-μήπως από τότε που έγραψες κανονικά τελευταία φορά σε δισκάκι,άλλαξε κάτι σε κάποια ρύθμιση;Η απορία θα σου φύγει μάλλον εάν ξαναδοκιμάσεις το προφανές-να γράψεις σε μάρκα από αυτές στις οποίες έγραφες απροβλημάτιστα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...