Προς το περιεχόμενο

Pc Case Πατέντα!


alestr9s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

....Ξέρει κανείς κάνα μαγαζί με ηλεκτρονικά (Αθήνα -βόρεια-) που να ασχολείται και με pc parts όμως? Γιατί σε όσα έχω πάει δεν έχουν μυρωδιά από pc....

είχα δει σε ένα μαγαζάκι στην Ν.Ιωνία νομίζω η οδός λέγεται Αγνώστων Μαχητών...."κάτι" αγωνιστών.... (θα το θυμιθώ και θα το κάνω edit...). Έχουν 2 καταστήματα εκεί με διαφορά 2 τετραγώνων....

Δεν ξέρω αν ξέρουν από pc modding κλπ αλλά είχε τρελή ποικιλία από διακόπτες. Είχα πάθει την πλάκα μου!!!!

Πάντως από κεραίες κ δορυφορικά συστήματα ήταν σαίνια τα παιδιά. Μου είχαν αφήσει πολύ καλή εντύπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι κόλα πρέπει να πάρω για να κολήσω το τροφοδοτικό σε ξύλο? (πρέπει να είναι δυνατή για να σηκώνει το τροφοδοτικό - θα είναι κολημένο το πάνω μέρος του PSU και θα "κρέμεται")

 

Διακόπτη βρήκα ένα button κάπως "σεμνό" αλλά θα το κάνω reset. Θέλω κάνα μεγάλο φανταχτερό για Power. Από βδομάδα θα πάω και σ αυτα τα μαγαζιά στη Ν.Ιωνία... Έχουν ποικιλία από buttons?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι κόλα πρέπει να πάρω για να κολήσω το τροφοδοτικό σε ξύλο? (πρέπει να είναι δυνατή για να σηκώνει το τροφοδοτικό - θα είναι κολημένο το πάνω μέρος του PSU και θα "κρέμεται")

 

Διακόπτη βρήκα ένα button κάπως "σεμνό" αλλά θα το κάνω reset. Θέλω κάνα μεγάλο φανταχτερό για Power. Από βδομάδα θα πάω και σ αυτα τα μαγαζιά στη Ν.Ιωνία... Έχουν ποικιλία από buttons?

 

καλησπερα φιλε,μια ιδεα και απο εμενα που ειμαι ηλεκτολογοσ-ηλεκτρονικος,πηγενε μια βολτα απο ελ.βενιζελου αν θυμαμε καλα,στο smart kit ,εχω να παω 5-6 χρονια, εκει εχει πολλα πιστευω να ειναι ακομα ανοιχτω,και ποιο κατω αλλο ενα ειναι με ηλεκτρονικα και εχει πολλα παλι. κατι αδερφια το εχουν δεν θυμαμε το ονομα θα τους βρεις.σε αυτα μπορει να βρεις μπουτον με led διαφόρων χρωματων ή μπουτων που αναβοσβηνουν κλπ.να θυμασε να ζητησεις μπουτον 2 θεσεων και οχι διακοπτη για pc δεν θα το καταλαβουν αν δε ξερουν απο pc ή μπουτονοδιακοπτη ζητα 2 θεσεων.(βαλε και ενα strobo lihgt και ενα φαρο σαν αυτους που εχουν τα περιπολικα πανω και its ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαγαζι λεγεται smartkit electronics http://www.smartkit.gr ,βρησκεται στο κεντρο στην οδο Μαγερ 15 (αλλαξε διευθυνση εδω και κανα εξαμηνο αν δεν κανω λαθος) και τα παλικαρια που ειναι μεσα μπορουν να σε βοηθησουν σε οτι θελεις αρκει να τους κανεις μια καλη περιγραφη!Μπορεις,αν δεν κανω λαθος, και να στο φτιαξουν αυτοι,αν εχεις λιγα χρηματα παραπανω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ πολύ!!

 

Το μόνο που θέλω ειναι να χουν ποικιλία μπουτόν... Τα αλλά θα τα κάνω εγώ. Αν το δώσω να το φτιάξουν αυτοί χάνω όλη τη χαρά της ενασχόλησης... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν μια αρκετα καλη ποικιλια,αρκει να καταλαβουν τι θες μην σου δωσουν κανεναν που δεν θα σου κανει και τρεχεις μετα περα δωθε για να τον αλλαξεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι κόλα πρέπει να πάρω για να κολήσω το τροφοδοτικό σε ξύλο? (πρέπει να είναι δυνατή για να σηκώνει το τροφοδοτικό - θα είναι κολημένο το πάνω μέρος του PSU και θα "κρέμεται")

 

Γιατί πρέπει να το κολλήσεις; Πιο καλά να το βιδώσεις στο ξύλο. Πάρε δύο γωνίες, βίδωσε την μία πλευρα στο ξύλο και στην άλλη πλευρά βίδωσε το τροφοδοτικό. Πιο σίγουρο και ΟΧΙ μόνιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να ανοίξω τρύπες στο case του τροφοδοτικού για τις βίδες... Όχι πως με νοιάζει ιδιαίτερα αλλά είναι μεγαλύτερη μανούρα απ' το κόλλημα...

 

Βασικά σκεφτόμουνα καμιά κόλλα "τύπου" σιλικόνης, που άμα θες μετά πατας ένα ξυράφι και φεύγει. Αν βρω κάτι τέτοιο καλώς. Ειδάλλως πάω για γωνίτσες και τρύπες (έτσι είχα κ το παλιό psu)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στη πρόσοψη έχει τρύπες...

 

Αα όντως... Γίνεται αν βάλω τις γονίτσες "ανάποδα" για να εφάπτονται με την γωνία του τροφοδοτικού...

 

thnx mate! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...