Προς το περιεχόμενο

Toshiba Users


ermis01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες εγω έχω εδω και ενα 8μηνο τον tecra a9 στα 2.0 ghz με 800mhz FSB και με ανάλυση στα 1680x1050 με 15 αρα ματ οθόνη WSXGA και 2048 MB DDR2-RAM ..και ΦΥΣΙΚΑ είμαι υπερευχαριστημένος.

ο υπολιγιστής φυσάει, είναι αθόρυβος( με winxp) και τρέχει τα πάντα χωρίς κανένα προβλημα. Χρησιμοποιόντας δε και μια 20αρα lg wide τα πράγματα γίνονται πιο ξεκούραστα απο ποτέ καθώς η δουλεια γίνεται πλέον ξεκουραστα...

Vista δεν έβαλα ποτέ μου κατα παραγγελία. Δε ζεσταίνεται (σε συγκριση με vaio) και η ματ οθόνη μπορει να μην είναι τόσο εντυπωσιακή, σιγουρα όμως οι αναλύσεις είναι τρελές σε σχέση με αντίστοιχα notebook (το μηχανημα αγοράστηκε 1700 απο γερμανία). Γενικά ταλαιπωρήθηκα λίγω με το power saver, καθώς αποφάσισα να μη μου τρέχουνε 80 διεργασίες στο startup και δυσκολεύτηκα λίγο να βρω άκρη για να το προσαρμόσω οπως θέλω εγώ.. σκέυτομαι σιγά σιγά να εκμεταλλευτώ πλήρως τις δυνάμεις του και να περάσω σε ubuntu μιας και το απαιτεί και η σχολή , οπότε εκει πιστεύω ότι θα δ σαφώς και πολυ καλύτερες επιδόσεις. Η μπαταρία με μέτρια χρήση μου κρατάει γυρω στις 2μισι - 3 ώρες ανάλογα με τη χρήση, και η εμβέλια του wifi είναι πολύ καλή.

Αυτο που με χαλάει είναι η ματ οθόνη, το ότι δεν έχει built in webcam, και το ότι δεν εχει hd έξοδο εικόνας αλλά και η όχι και τόσο φωτεινή οθόνη του.... anyway,

θα ηθελα να ρωτήσω τους γνώστες, αν αποφάσιζα να το πουλήσω τώρα πόσο θα έπιανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

IDEAL:

Στοιχεία επικοινωνίας

Help Desk Line: 210 5193950-5

Fax Line: 210 5193960

E-mail: service@ideal.

Διεύθυνση: Κρέοντος 25, 10442 Σεπόλια Αττικής, Ισόγειο

Metro: Πλησιέστερος σταθμός Σεπολίων (περίπου 700 μέτρα από την Κρέοντος 25).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και γω ενα toshiba satelite A200 1M4 και σκεφτομαι και γω να βάλω XP αλλά φοβόμουν τους drivers και τελικα επιβεβαιώνομαι.Τελικά βρήκες τα πάντα?Δουλεύουν όλα άψογα?Το laptop εγινε πολύ πιο γρήγορο?Θα με βοηθήσεις να μαζέψω τους drivers?Να κάνω το format χωρις αγχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλημερα παιδια.

 

Παρακαλώ βοηθεια.

Στο toshiba satellite A100-906 όταν συνδεω εξωτερικο σκληρό δισκο, kai κανω restart των windows, φτανει μεχρι την οθονη "γινεται εκκινηση των windows" kai εκει πέρα κολλάει χωρις να συνεχιζει το boot.

 

Yπάρχει καμια λύση?

Περιττό να πω οτι εχω δοκιμασει ολες τις πιθανες αλλαγες στην boot order, όπως επίσης και ότι εκανα disabled to usb global ktl..

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες όλα τα USB ports? Αν ναι δοκίμασε τον και σε άλλο υπολογιστή μήπως φταίει ο σκληρός.

Επίσης πες αν το πρόβλημα το εμφανίζει και απο κανονική εκκίνηση, όχι επανεκκίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες όλα τα USB ports? Αν ναι δοκίμασε τον και σε άλλο υπολογιστή μήπως φταίει ο σκληρός.

Επίσης πες αν το πρόβλημα το εμφανίζει και απο κανονική εκκίνηση, όχι επανεκκίνηση.

 

Το προβλημα υπάρχει σε όλα τα usb.Eπισης εμφανιζεται και σε εκκινηση και σε επανεκκινηση.Σε αλλον υπολογιστη (σταθερό PC)δεν υπάρχει το πρόβλημα αυτό.

Πολύ ξενερωτικό πρόβλημα αυτό...στο κατα τάλλα πολύ καλό μηχάνημα Toshiba A100-906..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από πλευράς θερμοκρασίας πως πας;

 

ΚΑλα βαλτός εισαι φιλε?

 

Χωρις βαση ψυξης, σε εργασιες matlab /βαριες εφαρμογες χτυπαει ανετα 98 βαθμους κελσιου χωρις να κλεινει!!!

Με την βάση της zalman απο eshop (42 ευρώ) ομως σωθηκα κ εσωσα το μηχανημα.38 βαθμους ο σκληρος, και 55 περιπου οι πυρηνες του επεξεργαστή...

 

Πάλι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι για πρώτη φορά είδα την cpu να πηγαίνει στους 75 βαθμούς κατά την χρήση του ConvertXtoDVD και τρελλάθηκα. Πως μπορεί με τέτοιες θερμοκρασίες να λειτουργεί ο φορητός και για πόσο ακόμα; Αρχισα να σκέφτομαι την αγορά σταθερού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και γω ενα toshiba satelite A200 1M4 και σκεφτομαι και γω να βάλω XP αλλά φοβόμουν τους drivers και τελικα επιβεβαιώνομαι.Τελικά βρήκες τα πάντα?Δουλεύουν όλα άψογα?Το laptop εγινε πολύ πιο γρήγορο?Θα με βοηθήσεις να μαζέψω τους drivers?Να κάνω το format χωρις αγχος.

 

Φιλε γεια σου. Εκανα και εγω την ιδια δουλεια στο ιδιο laptop αλλα δεν μπορω να λειτουργισω με τιποτα το wirless (το ασυρματο Internet) μηπωσ μπορεισ να βοηθησεις

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑλα βαλτός εισαι φιλε?

 

Χωρις βαση ψυξης, σε εργασιες matlab /βαριες εφαρμογες χτυπαει ανετα 98 βαθμους κελσιου χωρις να κλεινει!!!

Με την βάση της zalman απο eshop (42 ευρώ) ομως σωθηκα κ εσωσα το μηχανημα.38 βαθμους ο σκληρος, και 55 περιπου οι πυρηνες του επεξεργαστή...

 

Πάλι καλά

 

Φιλε μου αυτες οι θερμοκρασιες δεν ειναι καθολου μα καθολου φυσιολογικες...ειχα κι εγω καμια 80αρια βαθμους σε ενα Α100-912 (ιδιο με το δικο σου σχεδον) και ημουν ετοιμος να το παω στρο σερβις γιατι δεν επεφτε με τπτ!Τελικα η λυση ηταν μια: δυνατο φυσημα απο την κατω πλευρα του λαπτοπ εκει που ρουφαει αερα για να βγει η σκονη απο τα πλαγια!Ε μετα απο 80 βαθμους που τους επιανε με το που εμπαινε στα windows επεσα στου 43!!Αντε τωρα να ειμαι στους 49 επειδη εχουμε και ζεστες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

θελω να ρωτησω, ολους εσας τους "toshiba users" για το μοντελο Toshiba a200-1VM . Ειναι καλο? Ή μηπως ειναι προβληματικο?

Περιμενω τη βοηθεια σας γιατι απο laptop ειμαι...ασχετη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να ρωτησω, ολους εσας τους "toshiba users" για το μοντελο Toshiba a200-1VM . Ειναι καλο? Ή μηπως ειναι προβληματικο?

Περιμενω τη βοηθεια σας γιατι απο laptop ειμαι...ασχετη

 

Μια χαρά είναι το laptop αλλά ακριβό για τα χαρακτηριστικά του. Υπάρχουν πολύ καλύτερες προτάσεις ανάλογης ποιότητας με επίσης 2ετή εγγύηση, όπως το LG E500-L AP13HS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...