Προς το περιεχόμενο

36 ώρες χωρίς ύπνο!!!


Filos19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή τη στιγμή που σας μιλάω είμαι περίπου στις 30 ώρες χωρίς ύπνο!

Περιμένω να πάει περίπου 11 - 12 το βράδυ ώστε να έρθω σε μια νορμάλ ώρα.Δηλαδή 36 ώρες "insomnia"...

Τελικά παντού ταιριάζει ένα insomnia.

 

Έχετε κάνει ποτέ κάτι ανάλογο?

 

Η πολύωρη αυπνία ενέχει μήπως κινδύνους για την υγεία?

 

Προσέξτε μην με τρομάξετε γιατί θα πάω και θα την πέσω αμέσως!!

 

Ρίχτε εμπειρίες...

 

 

Προσωπική?

...Εξεταστική!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπική?

...Εξεταστική!!!

 

Σήμερα ήμουνα ανάμεσα σε δεκάδες άτομα 30 και ώρες ξύπνιους. Εγώ δεν είχα τόση δουλειά.

Μια κοπέλα ήταν κοντα 40 ώρες (από προχτές,τετάρτη βράδυ) σχολή και δούλευε σχέδια και μακέτες;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προηγούμενη εβδομάδα έπιασα ένα ωραίο σερί καμιά 65αριά ωρίτσες...

 

Μια μαστούρα περίεργη την ένιωθα πάντως...

Χαχαχα!! Πως τα κατάφερες ρε θηρίο??

Πραγματικά πρέπει να ένιωθες πολύ περίεργα!

Εντάξει από καμια φορά δεν είναι κακό να συμβαίνει και αυτό!

 

Αλλά 60-65 ώρες είναι πραγματικά πολύ δηλαδή έτσι όπως είμαι +30 ώρες!

Θα πρέπει να συνέβη κάτι πολύ σοβαρό ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν τα Χριστούγεννα (όταν μπήκε επιτέλους η adsl) πρέπει να είχα πιάσει περίπου 40 ώρες :P :p και για καμιά εβδομάδα κοιμόμουν μία φορά (περίπου 12 ώρες) για δυο μέρες .

Το ωραίο της υπόθεσης ήταν όταν προσπαθούσα να επανέλθω στο ''κανονικό'' και δε μπορούσα με τίποτα όμως:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές το καλοκαίρι έχω ξεχάσει να κοιμηθώ(beachπαρτυ μέχρι το πρωί , μετά μπάνιο κατά τις 9΄-10 το πρωί πριν πλακώσουν οι τρέντουλες) μετά σπίτι για φαγητό και απογευματινό μπάνιο.Το μόνο πρόβλημα είναι ότι με πονάνε οι πατούσες μου

 

Τώρα για σχολή , δουλειά δεν υπάρχει περίπτωση να χάσω τον ύπνο μου ανέκαθεν είχα το μότο "όταν δύει ο ήλιος κλείνουν τα βιβλία":-).

 

Την προηγούμενη εβδομάδα έπιασα ένα ωραίο σερί καμιά 65αριά ωρίτσες...

 

Τι δούλευες συνέχεια επί 65 ώρες?:shock:Δλδ 48 ώρες πληρωμένες υπερωρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές το καλοκαίρι έχω ξεχάσει να κοιμηθώ(beachπαρτυ μέχρι το πρωί , μετά μπάνιο κατά τις 9΄-10 το πρωί πριν πλακώσουν οι τρέντουλες) μετά σπίτι για φαγητό και απογευματινό μπάνιο.

 

Τώρα για σχολή , δουλειά δεν υπάρχει περίπτωση να χάσω τον ύπνο μου ανέκαθεν είχα το μότο "όταν δύει ο ήλιος κλείνουν τα βιβλία":-).

Ε εντάξει είναι ανάλογα με ο τι θεωρείς σημαντικό στη ζωή σου.

Εσύ προφανώς και δεν θεωρείς σημαντικό να "χάνεις τον ύπνο σου" για δουλειά και διάβασμα αλλά ναι για διασκέδαση.

Είναι μια λογική και αυτή που λέει ...μια ζωή την έχουμε...

 

Αλλά και από την άλλη σκέφτομαι ότι αν δεν ξενυχτίσω μια βραδιά ίσως να χρειαστεί να χαραμίσω άλλες τρεις αργότερα!

Έτσι χάνεις τρεις διασκέδαση και κερδίζεις μία ύπνο!

 

Προτιμώ να κερδίσω τρεις μέρες διασκέδαση παρά μία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει είναι ανάλογα με ο τι θεωρείς σημαντικό στη ζωή σου.

Εσύ προφανώς και δεν θεωρείς σημαντικό να "χάνεις τον ύπνο σου" για δουλειά και διάβασμα αλλά ναι για διασκέδαση.

Είναι μια λογική και αυτή που λέει ...μια ζωή την έχουμε...

 

Αλλά και από την άλλη σκέφτομαι ότι αν δεν ξενυχτίσω μια βραδιά ίσως να χρειαστεί να χαραμίσω άλλες τρεις αργότερα!

Έτσι χάνεις τρεις διασκέδαση και κερδίζεις μία ύπνο!

 

Προτιμώ να κερδίσω τρεις μέρες διασκέδαση παρά μία!

 

Είσαι μεγάλο party animal, το ξέρεις?

 

Αν αυθυποβάλλεσαι με αυτόν το συλλογισμό για να διαβάζεις, πάω πάσο. Whatever works for you, mate :P

 

Σοβαρά τώρα.

Πόσο ποιοτικό είναι το διάβασμα μετά από (για να μην πω 30) 8 ώρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο ποιοτικό είναι το διάβασμα μετά από (για να μην πω 30 *) 8 ώρες?

Μπορώ να πω περισσότερο από τι στην αρχή όπου βαριέμαι να ανοίξω το βλέφαρο μου!

Αν αυθυποβάλλεσαι με αυτόν το συλλογισμό για να διαβάζεις, πάω πάσο. Whatever works for you, mate :P

Πιάνει πίστεψε με

 

 

*Δεν είπα ότι τις διαβάζω αυτές τις 30 ώρες.Απλά δεν κοιμήθηκα το βράδυ και για να φέρω στα ίσια τις ώρες ύπνου δεν κοιμάμαι τη μέρα μέχρι να έρθει η κατάλληλη ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές το καλοκαίρι έχω ξεχάσει να κοιμηθώ(beachπαρτυ μέχρι το πρωί , μετά μπάνιο κατά τις 9΄-10 το πρωί πριν πλακώσουν οι τρέντουλες) μετά σπίτι για φαγητό και απογευματινό μπάνιο.Το μόνο πρόβλημα είναι ότι με πονάνε οι πατούσες μου

 

Τώρα για σχολή , δουλειά δεν υπάρχει περίπτωση να χάσω τον ύπνο μου ανέκαθεν είχα το μότο "όταν δύει ο ήλιος κλείνουν τα βιβλία":-).

 

 

 

Τι δούλευες συνέχεια επί 65 ώρες?:shock:Δλδ 48 ώρες πληρωμένες υπερωρίες.

 

ρε afentiko7 κάποτε έλεγες: 'εσείς οι νέοι'...

πας για μπάνιο με τις γριές (9 -10 το πρωι) και beach party! πως συνδυάζονται όλα αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για σχολή , δουλειά δεν υπάρχει περίπτωση να χάσω τον ύπνο μου ανέκαθεν είχα το μότο "όταν δύει ο ήλιος κλείνουν τα βιβλία":-).

 

Τι δούλευες συνέχεια επί 65 ώρες?:shock:Δλδ 48 ώρες πληρωμένες υπερωρίες.

 

Λέγεται stress και δεν κινδυνεύεις αν κοιτάζεις το ρολόι για να περάσει το 8ωρο κκαι να την κάνεις.

 

Όταν όμως your ass is on the line για δουλειά που κάνεις μόνος σου και ή θα φτιαχτείς ή τον πούλο, η αϋπνία είναι πολύ πιθανή. Όπως και τα κέρδη αν τα καταφέρεις όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν του stress νιώθω την ανάγκη (:mrgreen:) να τονίσω ότι υπάρχουν και παθολογικές αιτίες αϋπνίας που μπορεί να χρειάζονται ιατρική αντιμετώπιση :fear:

Όταν η αυπνία φτάσει να περιορίζει την επαγγελματική / καθημερινή δραστηριότητα και να προκαλέι έντονη δυσφορία είναι ώρα για μια επίσκεψη...

 

Κατα τα λοιπά, καλόν ύπνο σε όσους τον στερούνται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...