Προς το περιεχόμενο

36 ώρες χωρίς ύπνο!!!


Filos19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα κύτταρα σε αυτό το μέρος τροφοδοτούνται με αίμα μόνο όταν είναι σε στύση .. αλλιώς νεκρώνουν - ο οργανισμός έχει ρυθμίσει η στύση να γίνεται κατά τη διάρκεια του ύπνου για να μην μας είναι πρόβλημα την ημέρα .. αν εσύ δεν κοιμηθείς λογικό είναι να στο κάνει όσο είσαι ξύπνιος

 

Πέρα από το κόκκινο που βρίσκω πολλούς λόγους που είναι αναληθές το υπόλοιπο είναι πολύ λογική εξήγηση

 

το αστείο θα ερχόταν αργότερα μοντερεητορ λούσιφερ αλλά γιατί απευθυνόμαστε ο ένας στον άλλο με την ιδιότητα στο φόρουμ και όχι απλά με το username? Anyway senior member frenzy παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά(να'ούμε) και οι δύο για χρήστες μου φαίνεστε και είμαι βέβαιος ότι υπάρχουν ομάδες υποστήριξης που συναντιούνται τακτικά και ανταλλάσσουν απόψεις.

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για αϋπνίες αλλα ακριβώς το αντίθετο δηλαδή έχω κοιμηθεί για περίπου 48 ώρες...ίσος και παραπάνω...no shit.

 

Καλά, τι πήρες; Φαντάζομαι ενδιάμεσα θα ξυπνούσες που και που. Το δικό μου ρεκόρ συνεχώμενου ύπνου είναι, μετά από περίπου 49 ώρες αϋπνίας, γύρω στις 22-23 ώρες με ένα ξύπνημα ενδιάμεσα για κανα 20λεπτο. Πριν κάτι μήνες κοιμόμουν μόνο 5-6 φορές τη βδομάδα για κάποιο διάστημα, όποτε να 'ναι, και μου ήταν πολύ δύσκολο να μπω σε νορμάλ ρυθμό. Τώρα τα ψιλοκαταφέρνω με αθλητισμό το απογευματάκι και σχετικά καλή διατροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το κόκκινο που βρίσκω πολλούς λόγους που είναι αναληθές το υπόλοιπο είναι πολύ λογική εξήγηση

 

Έχω επίγνωση του τι λέω ... αν σου φαίνονται αρλούμπες θέλω στοιχεία που να το αποδεικνύουν ...

 

 

και αντε πες οτι κάνω λάθος ΓΙΑΤΙ ο οργανισμός να δίνει εντολή για στύση εν ώρα ύπνου ... επειδη βαριέται δεν εχει τίποτα άλλο να κανει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το κόκκινο που βρίσκω πολλούς λόγους που είναι αναληθές το υπόλοιπο είναι πολύ λογική εξήγηση

 

το αστείο θα ερχόταν αργότερα μοντερεητορ λούσιφερ αλλά γιατί απευθυνόμαστε ο ένας στον άλλο με την ιδιότητα στο φόρουμ και όχι απλά με το username? Anyway senior member frenzy παρακαλώ.

 

μην παρεξηγήσαι συμπαθές δίποδο. και τη μάνα μου αποκαλώ "χρήστρια μαμά".

 

γκάρυ, όταν δεν έχεις στύση δεν παθαίνεις σηψαιμία. καλό δείγμα του ότι τα κύτταρα δεν νεκρώνουν όταν δεν έχεις κέφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν διαβάζω αυτές τις 36 ώρες όπως είπα και πιο πάνω(καλά θα κάνουμε να διαβάζουμε και κανα ποστ πιο πάνω) έγραφα στις 8 το πρωί αλλά επειδή δεν ήθελα να πέσω για ύπνο μεσημέρι ή απόγευμα για βραδινό είπα να το πάω σερί και να κοιμηθώ κανονικά στην ώρα μου.

Τόσο δύσκολο ήταν να το καταλάβεις?

Μήπως έχεις ιδία άποψη επί του spoiler σου????Έτσι φαίνεται...

 

κανεις σαν γκομενα που πρεπει να εχει τον τελευτεο λογο σε ολα και ας πεταει κοτσανες..αν διαβαζες καλα το ποστ μου θα εβλεπες οτι διαβαζα φαρμακολογια...δλδ ειμαι φοιτητης ιατρικης και ξερω τι κανει η αμφεταμινη και η κοκαινη και η κοδεινη και ολα αυτα...δεν καταλαβα το ποστ σου διοτι εχασα τον ειρμο σου καποια στιγμη και μου εμεινε αυτη η εντυπωση οτι το εκανες 36ωρο διαβασμα σερι...τελος μην κανεις σαν σπαστικη γκομενα δημιουργει αρνητικες εντυπωσεις ..πιστευω να συνενοηθηκαμε...επισης το οτι βαζουμε μια σταμπα "ναρκωτικα" την κοκαινη και την αμφεταμινη δεν σημαινει οτι πρεπει να σταματησουν να διδασκωνται στα βιβλια των πανεπιστημιων του κλαδου υγειας,αυτο παει προς τους μοντερατορες..

για να επανερθουμε στο θεμα μας ,η αυπνια βασανιζει στην κυριολεξια μεγαλο ποσοστο της νεολαιας και τριτη ηλικια..γιαυτο εαν οι κλασσικοι μεθοδοι δεν αποδωσουν δλδ ασκηση,διατροφη κλπ θα πρεπει να πατε προς υπνοτικα συμφωνα με τον ιατρο που σας παρακολουθει...εχω να προτεινω μια μεθοδο που με βοηθησε παρα πολυ...

τσαγακι του βουνου η origanum vulgare η απλη ριγανη ειναι στα φυσικα προιοντα που δινονται γιαυτο το σκοπο για να ρελαξαρουν τον οργανισμο χωρις να προκαλουν αυπνια και διαταραχη των φασεων του υπνου

ακομα ενα ειναι το βαλεριαν η αλλιως valeriana officinalis και αυτο φυτικο προιον που δινεται σαν αντιστρες και βοηθα τον υπνο...

καλη σας μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γκάρυ, όταν δεν έχεις στύση δεν παθαίνεις σηψαιμία. καλό δείγμα του ότι τα κύτταρα δεν νεκρώνουν όταν δεν έχεις κέφια.

 

ναι καρδούλα μου .. αλλα οταν εσυ κοιμάσαι το κομπρεσέρ σου τρυπάει το στρώμα ... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για αϋπνίες αλλα ακριβώς το αντίθετο δηλαδή έχω κοιμηθεί για περίπου 48 ώρες...ίσος και παραπάνω...no shit.

 

ΔΕΝ παίζει.

εκτός κι αν έκανες διαλειμματάκια, οπότε ποιο το νόημα να κάνεις τη σούμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως!Ξυπνούσα για κάνα κατούρημα το πολύ και νερό...δηλαδή κάνα λεπτό.Γενικά υπήρχε μια περίοδος που ήθελα να περάσει ανώδυνα ο χρόνος...μεγάλη ιστορία.

p.s.Γενικά έχω πολύ καλο έλενχο του βιολογικού μου ρολογιού,δηλαδή δεν χρησιμοποιώ ξυπνητήρι και ποτε δεν ξυπνάω επειδή χόρτασα ύπνο.Το ίδιο και ο πατέρας μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως!Ξυπνούσα για κάνα κατούρημα το πολύ και νερό...δηλαδή κάνα λεπτό.Γενικά υπήρχε μια περίοδος που ήθελα να περάσει ανώδυνα ο χρόνος...μεγάλη ιστορία.

p.s.Γενικά έχω πολύ καλο έλενχο του βιολογικού μου ρολογιού,δηλαδή δεν χρησιμοποιώ ξυπνητήρι και ποτε δεν ξυπνάω επειδή χόρτασα ύπνο.Το ίδιο και ο πατέρας μου.

Φίλε καλύτερα η υπνηλία παρά η αυπνία!

Την πρώτη μπορείς να την ελέγξεις και με ξυπνητήρι!

(βέβαια δεν έχω εμπειρία ούτε από το ένα ούτε από το άλλο-ενοώ από οργανικά αίτια, άλλο αν προσπαθώ καμιά φορά να μείνω άυπνος)

Ο ύπνος είναι καλό πράγμα πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω επίγνωση του τι λέω ... αν σου φαίνονται αρλούμπες θέλω στοιχεία που να το αποδεικνύουν ...

 

Δεν πάει έτσι παιδιά. Όταν λέτε κάτι και σας λένε "είπες κοτσάνα" τότε εσείς θα το υποστηρίξετε με στοιχεία και όχι αυτός που αμφιβάλλει. Δεν κάνουμε σεμινάρια κατά παραγγελία εδώ (τουλάχιστον όχι εγώ). Και στην πορεία να βρείτε στοιχεία θα μάθετε και κάτι παραπάνω. Οπότε τα στοιχεία σου Gary είναι μερικά κλικ μακριά...

 

΄Για αρχή ερεύνησε την ορθότητα της απάντησης του εξαποδώ. Μετά ψάξε βρες πόσο ζουν τα κύτταρα χωρίς αίμα.

μην παρεξηγήσαι συμπαθές δίποδο. και τη μάνα μου αποκαλώ "χρήστρια μαμά".

 

γκάρυ, όταν δεν έχεις στύση δεν παθαίνεις σηψαιμία. καλό δείγμα του ότι τα κύτταρα δεν νεκρώνουν όταν δεν έχεις κέφια.

 

Είσαι ο τρίτος αυτή την εβδομάδα που μου λέει να μην παρεξηγούμαι όταν δεν έχω παρεξηγηθεί. Είτε το χιούμορ μου έχει πάθει σοβαρή βλάβη, ή η ικανότητά μου να γράφω αυτό που σκέφτομαι έχει χαθεί, ή απλά είμαι βλάκας όπως πάντα υποπτευόμουν - ανομολόγητα. Σε κάθε περίπτωση θα σκεφτώ σοβαρά να αυξήσω τη χρήση των emoticons. Και του ύπνου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... ο τρίτος... [...] ...emoticons...

 

Ο δεύτερος ποιος είναι?

:-D:P

 

Όσο για τα εμότικονς, ε, χρειάζονται που και που.

Αν σου φαίνονται χαζά

που όντως είναι!Χρειάζεται φρεσκάρισμα το insomnia σ'αυτόν τον τομέα.

χρησιμοποίησε τα αρχετυπικά σύμβολα-προγόνους των εμότικον που είναι και cool. Ο lucifer τό 'χει πιάσει το νόημα =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...