Προς το περιεχόμενο

36 ώρες χωρίς ύπνο!!!


Filos19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι δεν το διατύπωσα σωστα.

Υπάρχει κίνδυνος αιφνίδιου θανάτου αν μείνεις χωρίς ύπνο πάνω απο 48 ώρες. Ένας ιατρός μου το είπε.δε ξέρω αν ισχύει βέβαια

ένα παραδειγμα πχ αυτός

http://www.lifo.gr/now/world/32429

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την περιπτωση αυτη διαβασα διαφορα.Αλλου οτι δουλεψε τρια 24ωρα χωρις υπνο,αλλου οτι δουλευε συνεχως 21 ωρες την ημερα κι αλλου οτι ηταν επιλιπτικος.

 

Μολις ξυπνησα μετα απο 10ωρο υπνου,οπου ολη την εβδομαδα δουλευοντας νυχτα,κοιμομουν 4-5 ωρες καθε πρωι,ενω εχθες κοιμηθηκα μονο 1 ωρα,δηλαδη σχεδον 32 ωρες ξαγρυπνος.

Ειναι σωστο αυτο που γραφτηκε παραπανω,οτι το μεγαλυτερο προβλημα υπαρχει στο μυαλο και οχι στο σωμα.

Επινα απανωτους καφεδες να αντεξω,το κεφαλι μου το ενιωθα βαρυ,οχι ομως πονοκεφαλο,ενω υπηρχε και καποια δυσκολια στην συγκεντρωση και στην μνημη.Ειναι χαρακτηριστικο οτι,ενω η γυναικα μου ειναι ξενη και μιλαμε μεταξυ μας αγγλικα,οταν ειμαι αυπνος και συζηταμε ξεχναω καποιες δυσκολες αγγλικες λεξεις.

 

Οπως εγραψα και στην αρχη,στην δικη μου περιπτωση δεν μενω αυπνος σποραδικα η που και που,αλλα συνεχως εφοσον δουλευω νυχτα και προσπαθω να συνδιασω δουλεια και διασκεδαση,βολτα με φιλους.

Για αυτο και ψαχνω πληροφοριες,αλλα εχω την εντυπωση οτι τελικα επικινδυνο (να πεσεις τεζα) ειναι τρια-τεσσερα 24ωρα και παραπανω και φυσικα ιδιατερη προσοχη και συγκεντρωση την ωρα της οδηγησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ύπνος λιγότερο από 4 ώρες την ημέρα (συνεχώς και όχι διακεκομμένα), είναι ρώσικη ρουλέτα.
Και δεν χρειάζονται όλοι τις ίδιες ώρες ύπνου. Άλλος θέλει 6 και άλλος 7,8, ή 9 ώρες.

Όσοι είμαστε σε μεγαλύτερες ηλικίες έχουμε δει τα αποτελέσματα στην υγεία, ατόμων που είχαν τέτοιες συνήθειες.
Ξαφνικές ασθένειες από το πουθενά, που όλο και κάτι αφήνουν πίσω τους, ή 40άρηδες που αισθάνονται και ζουν σαν 60άρηδες.

Επεξ/σία από filipN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...