Προς το περιεχόμενο

software για διαγραμματα ροής


voulaji

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την έχεις ξανακάνει την ερώτηση νομίζω ε?

Είναι ήδη στην κατηγορία του software.

 

Φίλε Γηρυόνη στο Netbeans ,αν δεν κάνω λάθος, δεν μπορείς να σχεδιάσεις DFD αλλά είναι μόνο για UML διαγράματα.

Εκτός αν αναφέρεσαι στα Activity Diagrams.

 

Διόρθωσε με αν δεν ξέρω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Γηρυόνη στο Netbeans ,αν δεν κάνω λάθος, δεν μπορείς να σχεδιάσεις DFD αλλά είναι μόνο για UML διαγράματα.

Εκτός αν αναφέρεσαι στα Activity Diagrams.

 

Διόρθωσε με αν δεν ξέρω κάτι.

 

Όχι, δεν μπορείς, έχεις δίκαιο. Αναφερόμουνα στα sequence diagrams.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως γενικότερα ουσιαστική χρήση των UML και Python δεν υπάρχει σε σοβαρά projects και ας λένε πως και η NASA κάνει χρήση τους.

Μιλάμε ότι όποιος έχει ασχοληθεί θα έχει καταλάβει και θα συμφωνήσει ότι τα κάνει όλα άνω κάτω απο πλευράς ανάλυσης και απο θέμα σχεσιασμού φτάνει σε ελλεινό επίπεδο.

Άφήστε δε που η python έχει ανακατέψει τον ορθολογικό λογισμό και κάνει ΤΑ ΑΚΥΡΑ και έχει καταστρέψει το δομημένο προγραμματισμό.

 

Γενικά θα συνοψίσω τη σκέψη μου σε μια φράση:

"UML + Python" = The tools for the RETARDED!

 

Μόνο καθυστερημένος πρέπει να είσαι για να κάνεις χρήση των παραπάνω και στα μεταπτυχιακά μου είχαμε πολλούς καθυστετρημένους...

 

Ελλαδάρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μόνο καθυστερημένος πρέπει να είσαι για να κάνεις χρήση των παραπάνω και στα μεταπτυχιακά μου είχαμε πολλούς καθυστετρημένους...

 

Ελλαδάρα....

 

Εχεις δικιο...Ειναι καθυστερημενοι ολες αυτες οι χιλιαδες κοσμος που αχολειται με την Python. Επισης καθυστερημενοι ειναι και πολυ περισσοτεροι ακομα, που αν και λογω δουλειας ασχολουνται με αλλα programming languages, παρ'ολαυτα τη θεωρουν ως μια απο τις πιο "ομορφες" (σχεδιαστικα) γλωσσες παγκοσμιως.

Καθυστερημενες πρεπει να ειναι και η Microsoft αλλα και η Sun μιας και προσφατα ενσωματωσαν υποστηριξη για την Python στις πλατφορμες τους, οπως επισης και η Νοκια στα κινητα της τηλεφωνα με Symbian OS

 

Γενικα, υπαρχει πολυ καθυστερηση στον πλανητη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...