Προς το περιεχόμενο

Αγορά TV για PS3


tid_ff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΕ 1080p ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ PS3? ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΑ 720p ΟΤΑΝ ΤΑ 1080p ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΟΝΤΑΙ? ΚΑΙ BLU-RAY? ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ PS3! ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΠΩΣ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΡΗ!:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια 42 1080p και μια 23 720p. Και στις 2 μια χαρά είναι τα παιχνίδια. Φυσικά στην 42 είναι πιο εντυπωσιακά αλλά αυτό οφείλεται μάλλον στο μέγεθος παρά στην ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ακόμα δεν είναι τόσοι πολλοί οι τίτλοι που υποστηρίζουν 1080 ...και δεδομένου ότι οι τιμές πέφτουν συνεχώς με αστραπιαίους ρυθμούς...

Θα πρότεινα να κοιτάξεις κάποιο μοντέλο στα 720 και μάλιστα όχι κάποιο από τα πολύ ακριβά...ώστε να μην αναγκαστείς να το φορτωθείς για άπειρα χρόνια και να μην σε πειράζει να την αλλάξεις μετά από 2-3 χρόνια που θα έχουν κυκλοφορήσει νέες τεχνολογίες στις τηλεοράσεις...

 

Ότι και να κάνεις σε καμία περίπτωση μην επενδύσεις σε τηλεόταση 1080 που είναι κάτω από 42'' ...καθώς κάτω από τις 40'' η διαφορά 720 και 1080 είναι ουσιαστικά και πρακτικά ανύπαρκτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sta και Plink ησασταν αρκετα κατατοπιστικοι και σας ευχαριστω! Αλλα για δειτε και την τηλεοραση sony bravia 32" kdl d3000 εχει 1080p/24p true cinema και 100Hz!!! Το καλυτερο ομως ειναι η τιμη τη βρισκεις γυρω στα 1100ευρω και ειναι και σχετικα καινουργιο μοντελο με ΟΛΑ αυτα!!! Οι κριτικες ειναι πολυ καλες! ποια ειναι αποψη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sta και Plink ησασταν αρκετα κατατοπιστικοι και σας ευχαριστω! Αλλα για δειτε και την τηλεοραση sony bravia 32" kdl d3000 εχει 1080p/24p true cinema και 100Hz!!! Το καλυτερο ομως ειναι η τιμη τη βρισκεις γυρω στα 1100ευρω και ειναι και σχετικα καινουργιο μοντελο με ΟΛΑ αυτα!!! Οι κριτικες ειναι πολυ καλες! ποια ειναι αποψη σας?

 

Πρόκειται για μία πολύ καλή τηλεόραση σίγουρα, αλλά θα απαγοητευτείς από το μέγεθος: εγώ δε θα έπαιρνα 32'' ούτε για πλάκα σε LCD. Πήγαινε σε τηλεόραση τουλάχιστον στις 40'', θα με θυμηθείς εν καιρώ.

 

Όσον αφορά το HD περιεχόμενο, όντως μέχρι στιγμής είναι πολύ περιορισμένο αλλά σε κάθε περίπτωση μία τηλεόραση που κάνει κοντά 1000Ε δε μπορεί να την πάρεις για 2-3 χρόνια. Οπότε, γνώμη μου: ή κάνεις μία ελαφρά οικονομική υπέρβαση και πας για Full HD σε περισσότερες ίντσες (40+) ή περιμένεις λίγο καιρό ακόμα να πέσουν και άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα πείραμα φίλε,

πήγαινε σε κάποιο ηλεκτρομάγαζο που έχει έκθεση με τηλεοράσεις.

Δες την 1080 τη Σόνι που λες, και ζήτα να σου βάλουν 1080 υλικό να δεις...

μετά ζήτα να δεις μια 720 της Σόνι (με αντίστοιχες τιμές φωτεινότητας)..και ζήτα να σου βάλον το ίδιο 1080 υλικό....

Μαγικό....δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ απολύτως διαφορά.

 

Στις 32'' η διαφορά είναι εντελώς ανύπαρκτη....ΜΗΝ δώσεις 1100 ευρώ για 1080 τηλεόραση σε αυτές τις ίντσες....

Πάρε κάποιο καλό μοντέλο στα 720 ή εάν θέλεις οπωσδήποτε 1080 τότε πήγαινε σε πάνω από 40'' αλλιώς θα πετάξεις τα λεφτά σου...

 

Γενικά πάντως όπως είπε και ο φίλος....αν σε παίρνει...πάρε 40'' ή παραπάνω.

Ας είναι και 720, ας έχει και λίγο μικρότερη φωτεινότητα/αντίθεση.

Την απόλαυση που θα σου δώσουν οι περισσότερες ίντσες δεν θα στη δώσει η μεγαλύτερη ανάλυση....

 

Άσε που στα 1080 το αναλογικό σήμα της τηλεόρασης είναι άθλιο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sta και Plink ησασταν αρκετα κατατοπιστικοι και σας ευχαριστω! Αλλα για δειτε και την τηλεοραση sony bravia 32" kdl d3000 εχει 1080p/24p true cinema και 100Hz!!! Το καλυτερο ομως ειναι η τιμη τη βρισκεις γυρω στα 1100ευρω και ειναι και σχετικα καινουργιο μοντελο με ΟΛΑ αυτα!!! Οι κριτικες ειναι πολυ καλες! ποια ειναι αποψη σας?

 

Δε λεω οτι εχεις γραψει λαθος, σωστα τα εχεις τα χαρακτηριστικα αλλα προς αποφυγη παρεξηγησεων ειναι HD-ready τηλεοραση. Παντως την εχω και οντως ειναι πολυ καλη τα 100Hz κανουν διαφορα, οι ταινιες σε DVD ειναι πραγματικα αλλες ταινιες οταν τις βλεπεις σε αυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συμβουλες σας ειναι πολυ χρησιμες και ευχαριστω! Αλλα εχω το λεγομενο προβλημα χωρου και 32" που σκεφτομαι μεγαλη ειναι! Αν λοιπον δεν υπαρχει διαφορα αναμεσα σε 720p και 1080p στις τηλεορασεις απο 40¨και κατω.. τοτε γυριζω σε 26" 720p που ειναι το ιδανικοτερο για το χωρο μου! Τι κριτηρια πρεπει να εχει μια καλη 720p??? Αν υπηρχαν και καποιες προτασεις θα βοηθουσε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λεω οτι εχεις γραψει λαθος, σωστα τα εχεις τα χαρακτηριστικα αλλα προς αποφυγη παρεξηγησεων ειναι HD-ready τηλεοραση. Παντως την εχω και οντως ειναι πολυ καλη τα 100Hz κανουν διαφορα, οι ταινιες σε DVD ειναι πραγματικα αλλες ταινιες οταν τις βλεπεις σε αυτη

 

Πολύ σωστά είναι HD ready, τη μπέρδεψα με την D3500, μεγάλη παρανόηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συμβουλες σας ειναι πολυ χρησιμες και ευχαριστω! Αλλα εχω το λεγομενο προβλημα χωρου και 32" που σκεφτομαι μεγαλη ειναι! Αν λοιπον δεν υπαρχει διαφορα αναμεσα σε 720p και 1080p στις τηλεορασεις απο 40¨και κατω.. τοτε γυριζω σε 26" 720p που ειναι το ιδανικοτερο για το χωρο μου! Τι κριτηρια πρεπει να εχει μια καλη 720p??? Αν υπηρχαν και καποιες προτασεις θα βοηθουσε!!!

 

32R86 και είσαι καλυμμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια η 32R86 αλλα απο ηχο δεν παει καλα... τελικα με κατι παραπανω αγορασα την bravia 26 T3000E απο το πλαισιο η οποια εχει και μεγαλυτερη αντιθεση 8000:1 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!! Οποιος θελει 26" ειναι μια απο τις καλυτερες απιλογες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...