Προς το περιεχόμενο

επιλογη απο 3 τροφοδοτικα


papazaf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια

ειμαι σε διλλημα ποιο απο τα παρακατω τροφοδοτικα να διαλεξω

Etasis 650W Gaming, Enermax 535W FMA2, Seasonic 550W S12-550 ''Energy +''

ποιο μπορει να κρατησει περισσοτερο σε μια μελλοντικη αναβαθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To seasonic αλλά κλασικά είναι και ακριβότερο από τα άλλα. Seasonic από μένα, μιας και έχω ένα 700άρι και είμαι πολύ ευχαριστημένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τιποτα κατα την αποψη μου το enermax..μαλλον προς to Etasis κλεινω

 

κοίτα, και εγώ το etasis προτείνω, αλλά γιατί ''με τίποτα το enermax'' ??? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αντί για seasonic θα αγόραζα corsair που είναι το ίδιο τροφοδοτικό με 5 χρόνια εγγύηση (αντί για 3)

 

Πολύ σωστός ο grigas. Πάρε αυτό που έχει τη μεγαλύτερη εγγύηση και κάνει το μικρότερο θόρυβο (λογικά αναγράφεται στα τεχνικά χαρακτηριστικά, αφού είναι πολύ δύσκολο να τα βρες σε λειτουργία σε ήσυχο περιαβάλλον για να τα ακούσεις !!!)

 

Όσο για τα watts του PSU, αν δεν σε ενδιαφέρει να χώσεις μέσα στο μηχάνημα 2 SLI κάρτες γραφικών και πενήντα ανεμιστήρες μέσα στο κουτί, θα σου είναι άχρηστα.:-)

Άσε που, αν θες να πάρεις και UPS (ή αν έχεις) , όσο μεγαλύτερο τροφοδοτικό πάρεις τόσο μεγαλύτερο UPS θα χρειαστείς...

 

Μην ψαρώνεις από τα watts αν δεν τα χρειάζεσαι.Όσο εξελλίσσεται η τεχνολογία τα watts πρέπει να μειώνονται και όχι να αυξάνονται.

Ας είμαστε και λίγο οικολόγοι.

Δεν γουστάρω ένα PC που καίει όσο ένα πλυντήριο.

Από εκεί και πέρα, αν αλλάξουν τα watts τροφοδοσίας mobos και επεξεργαστών (όπως έγινε από τα AT στα ATX) ότι τροφοδοτικό και να έχεις θα βγει άχρηστο αφού δεν θα υποστηρίζει πχ τα 3.7w για τροφοδοσία νέων mobos...

 

Ένα απλό pc (όχι για xtreme gamers) δουλεύει μια χαρά με 350w τροφοδοτικό

(έχω τρεις σκληρούς sata και dvd writer, και nvidia geforce 7300se με 350άρι μια χαρά)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και με τίποτα το enermax... Είπαμε, enermax είναι, δεν είναι innovator...

 

Δεν είναι και απο τα κορυφαία της Enermax το συγκεκριμμένο και είναι και παλιό μοντέλο.

Τα άλλα 2 τροφοδοτικά είναι πολύ καλύτερα, έχουν περισσότερα watt και είναι στην ίδια τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...