Προς το περιεχόμενο

SOS Υπαρχει μια γραμμη και 2 router.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,θελω να ρωτησω κατι.Σε μια διωροφη αλλα ξεχωριστη μονοκατοικια υπαρχει η ιδια γραμμη τηλεφωνου.Εγω μενω κατω και ο γειτονας μου πανω.Αυτος μπαινει με το καινουριο του router και εγω με ενα παλιο που μου εχει δωσει.Επειδη ομως χρησιμοποιουμε δυο router σε μια γραμμη και η γραμμη ειναι PSTN οταν ειμαι εγω συνδεμενος εκεινος δεν μπορει να συνδεθει.Γινεται κατι να βρεθει μια λυση σε αυτο το προβλημα ωστε να μπαiνουμε και οι δυο με δυο router στην ιδια γραμμη?Μηπως αν αλλαξουμε την διευθυνση ΙΡ για παραδειγμα?Δεν ξερω και επειδη με απασχολει αυτες τις μερες θα ηθελα καποια βοηθεια.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε drm δεν καταλαβα τι εννοεις.Θελω να αποφυγω τα καλωδια απο το ενα σπιτι στο αλλο.απο την γραμμη τηλεφωνου σπιτι μου τι μποω να κανω?τι switch εννοεις να βαλω?οταν εννοεις ο ενας υπολογιστης να ειναι μονιμα στο internet εννοεις να μην κλεινει ποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακου φιλε υπαρχουν πολλοι τροποι για αυτο που ζητας ο πρωτος ειναι με καλοδιο και αλλος με ασυρματο εσυ απο οτι καταλαβα δεν θες καλοδια αρα

να επικετροθω στο ασυρματο τροπο... 1) πες μας τι ρουτερ ειναι και τα 2 μαρκα τυπο και οτι γνωριζεις.

Μια φτηνη λυση ειναι γυρα 100 ευρω που θα εχετε ιντερνετ και οι 2 οποια διποτε στιγμη χωρις να ειναι ανοιχτος ο υπολογιστης.

2)αν το ρουτερ ειναι ασυρματο τοτε η λυση ειναι στα 20 ευρω που παλι θα εχετε ιντερνετ και οι2 με τον ιδιο τροπο.

 

πες μας τι γινετε και εδω ειμαστε εμεις να στα αναλυσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 router μια γραμμη δνε γινεται.το 3εχνας.ειτε ασυρματα μετα ειτε με καλωδιο ειτε μια ο ενας μια ο αλλος.ειτε βαζεις δευτερη adsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενα router ειναι το ασυρματο NetFaster IAD της intracom που εχει το φιλαρακι στον πανω οροφο και το δικο μου ειναι το hibox που εδινε η hellas online το οποιο δεν ειναι ασυρματο..Οντως οποτε ειμαι εγω εκεινος δεν μπορει να ειναι.Υπαρχει μια τηλεφωνικη γραμμη στο σπιτι και ιδιο δικτυο ρευματος αρα εχω και την λυση με την συσκευη που μεταφερει το σημα με τις πριζες ρευματος αλλα δεν ξερω καθολου πως λειτουργει.Απο σημα παντως το ασυρματο ειναι χαλια ασε που κατι πειραξα απο τις ρυθμισεις και τωρα δεν πιανει καθολου σημα.πες μου τι προτεινεις που να ειναι και αξιοπιστο.εγω καλωδιο θα προτιμουσα αλλα δεν θελω να ταλαιπωρω το φιλαρακι με καλωδια μεσα στο σπιτι του.τι προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι.expander εχω ρωτησει σε καποια καταστηματα και δεν υπαρχει.Ξερεις που μπορω να βρω καθως και σε τι τιμη κυμαινεται?

 

eshop linksys expander.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...