Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε Toshiba


ssd93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα toshiba εδώ και 3 χρόνια και ξαφνικά παρατήρησα ότι δημιουργούνται κάτι σαν χρώματα στην οθόνη και έπειτα από λίγο ο υπολογιστής κλείνει όμως όταν πιέζω τον υπολογιστή στο σημείο του σκληρού ο υπολογιστής επαναφέρεται, αρχικά είχα υποψιαστεί ότι φταίει η κάρτα γραφικών αλλά δεν είναι δυνατόν εφόσον το χτυπάω ελαφρά να επανέρχεται δοκίμασα να το λύσω τον υπολογιστή και να τον ξαναφτιάξω κάτι έκανα αλλά όταν τον κουνάω το ξανακάνει αυτό μήπως έχεται καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε...

Tι εννοείς ο υπολογιστης επαναφέρεται όταν πιέζεις το σημείο του σκληρού; Αφού κλείνει είπες...

Επίσης τι εννοείς τον έλυσες και κάτι έκανες; Τι έκανες δηλαδη;

Τα ανεμιστηράκια δουλεύουν όλα;

Για κάρτα γραφικών μου ακούγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε να σε ρώτησω όταν λες χρώματα εννόεις ότι σε κάποια σημεία της όθονης σου τα χρώμτα αυτού του σημείου είναι πιο έντονα και πιο φωτεινά;Για διευκρίνησε το σε παρακαλώ για να καταλάβουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε να σε ρώτησω όταν λες χρώματα εννόεις ότι σε κάποια σημεία της όθονης σου τα χρώμτα αυτού του σημείου είναι πιο έντονα και πιο φωτεινά;Για διευκρίνησε το σε παρακαλώ για να καταλάβουμε.

 

 

 

dsc00360pa6.jpg

 

 

Πρατήρησε την εικόνα και θα καταλάβεις και λέω ότι όταν το πιεζω στο σημείο που είναι ο σκληρός αυτά εξαφανίζονται τις περισσότερες φορές προσωπικά θεωρώ ότι δεν κάνει καλή επαφή μάλλον ο σκληρός αλλά θέλω και τη γνώμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ο φορητός σου θέλει καθαρισμα με πεπιεσμενο αερα τόσο στη κατω πλευρά όσο και στις γρύλιες εξαερισμού του, φυσικά το καλύτερο απο όλα θα είναι να καταφέρεις να δεις αν οι θερμοκρασίες ειναι φυσιολογικες και πες μας τι καρτα γραφικών φοράει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόλαβα να δω τι θερμοκρασία μόνο του επεξεργαστή γιατί αμέσως έβγαλε μία μπλε οθόνη με ακαταλαβίστικα και ο υπολογιστής έκλεισε και όταν πήγα να τον ανοίξω ήταν όπως στη φώτο αλλά γεμάτο με μπλέ η οποία δεν ήταν φυσιολογική για τον υπολογιστή μου ανέβαζε δλδ και 75 βέβαια μετά το έριχνε το ανεμιστηράκι στο 55 αμέσως. Η κάτα γραφικών που έχει είναι ενσωματωμένη και είναι η Ge force 5200 και δεν έχει ανεμιστήρα αλλά μόνο ένας υπάρχει που ψύχει τον επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε...

Tι εννοείς ο υπολογιστης επαναφέρεται όταν πιέζεις το σημείο του σκληρού; Αφού κλείνει είπες...

Επίσης τι εννοείς τον έλυσες και κάτι έκανες; Τι έκανες δηλαδη;

Τα ανεμιστηράκια δουλεύουν όλα;

Για κάρτα γραφικών μου ακούγεται

 

Εννοώ ότι αυτά τα χρώματα που είναι στη φωτογραφία φεύγουν για λίγο και έτσι κερδίζω λίγο χρόνο μέχρι να κλείσει ο υπολογιστής.

όταν λέω τον έλυσα εννοώ ότι προσπάθησα να τον ανοίξω και να έχω πρόσβαση στην mb αλλά δεν τα κατάφερα γιατί δεν ήμουν σίγουρος για αυτό που πήγα να κάνω και τον ξαναέκλεισα.

Ένα ανεμιστήρα έχει που φυσάει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μπορεί να σου φανεί παράξενο αλλά ίσως να είναι και ο σκλήρος γιατί και εμένα μου έκανε πάλια νούμερα η κάρτα γραφικών και έβγαζε τέτοια αλλοίωμενη εικόνα αλλά μόνο στα παίχνιδια και βίντεο.Και ενώ ήμουν σίγουρος ότι έιχε πρόβλημα η κάρτα γραφικών μου είπαν τελικά πως τα χε παίξει ο σκληρός και όχι η κάρτα γραφικών.Για αυτό χώρις να θέλω να σε παράπληροφορήσω πίστευω ότι μπορεί όντως να είναι αυτός το πρόβλημα.Σου συνιστώ να πάρεις την Toshiba τηλέφωνο για να δεις μην τυχόν και είναι όντως ο σκλήρος και αναλόγως να πράξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...