Προς το περιεχόμενο

+2 χρονια εγγυηση. Να την παρώ?


MixalisX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες. Αγόρασα περυσι 05/2007 το ΗP dv636ea. Προχθές χώρις προειδοποιηση τα τίναξε (έσβισε χωρίς προηδοποίηση και δεν ξαναάναψε). Πηγάινοντας στην αντιπροσοποία αφού το παρέλαβαν κανονικά για επιδιωρθωση μιας και είναι ακομα μέσα στην εγγύηση. Μου προτείνανε να πάρω +2 χρόνια επέκταση εγγύησης για 119 ευρά.

 

Είμαι σε δύλιμα. Ξέρω ότι αν χαλάσει ξανά θα αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω απο την άλλη σε 2 χρόνια θα έχει πέσει κατακόρυφα η αξία του.

 

Τέσπα μαλον το σωστό ειναι να πάρω απλά να, για να έχουμε κάλι να λέμε εδω μέσα τι λετε και εσεις? Να την πάρω? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα και εγω το 9610 αλλα το σκεφτομαι να παρω 2 χρονια

αλλα οπως και ναχει είναι η καλυτερη λυση αν θες προστασια απο dead pixels και τα λοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την πάρεις. Αν χαλάσει στα 3 παρά 2 μήνες χρόνια, ναι θα έχει χάσει την αξία του, αλλά δε θα σου κοστίσει τίποτα να το δώσεις για service, οπότε να σου μείνει και ένα ακόμα μηχάνημα. Εναλλακτικά θα το πέταγες και δε θα μπορούσες να το κάνεις τίποτα άλλο εκτός από ανταλλακτικά, όσα δε θα είχαν χαλάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ο τρόπος που το πρότειναν είναι εξοργιστικός κατά την άποψή μου, δεδομένου ότι η ΕΕ και η ελληνική νομοθεσία υποχρεώνουν 2ετή εγγύηση στις φορητές ηλεκρονικές συσκευές, πιστεύω για να είσαι καλυμένος από κάθε στραβή που μπορεί να τύχει τα 60 ευρώ ουσιαστικά/έτος δεν είναι και μεγάλο ποσό αν θέλεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εγω εχω acer και χωρίς να μου το προτείνει κανείς πήρα με την αγορά επέκταση εγγύησης. τα λάπτοπ έχουν περιορισμένο χρόνο ζωής οποτε σίγουρα θα βγείς κερδισμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το σκέφτεσαι καθόλου. Εμένα το HP9093eu έβγαλε πρόβλημα πριν 2 βδομάδες (αγορασμένο πριν 1 χρόνο και 10 μέρες) και ευτυχώς είχα επέκταση εγγύησης. Ξέρω ότι βάση νόμου είναι 2 χρόνια, αλλά άντε κάνε μανούρα...

Μου αλλάξανε μητρική και μου φτιάξανε επιπλέον το πληκτρολόγιο που είχε πρόβλημα από δικό μου λάθος τζάμπα. Μια φορά να την χρειαστείς, τα έχει βγάλει τα λεφτά της και με το παραπάνω.

Εγώ την είχα αγοράσει 110 ?.

 

 

Παρεμπιπτόντως το service της HP είναι πάρα πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...