Προς το περιεχόμενο

Τρομακτικές ιστορίες


aLek0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμή ένα ποστ που είδα για το παιχνίδι Ouija Board σκέφτηκα να φτιάξω ένα τόπικ με ιστοριούλες σας που αφορούν πραγματικά γεγονότα, που ζήσατε κάποια τρομακτική και ανεξήγητη εμπειρία.

Έψαξα για ανάλογα τόπικς αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι...

 

Κάνω την αρχή λοιπόν εγώ. Είχαμε πάει μια παρέα παιδιών πριν κάτι χρόνια σε μια πολύ μικρή εκκλησία δίπλα σε μία παιδική χαρά να δούμε πως ήταν μέσα. Και μπήκαμε μέσα, 10 άτομα περίπου, και ίσα ίσα που χωρούσαμε (τόσο μικρή ήταν). Και είχε στο κέντρο μία εικόνα της Παναγίας. Και την κοιτάξαμε όλοι και ένας βλάκακος από την παρέα είχε την άσχημη ιδέα να την κρύψουμε σε άλλο μέρος. Και με το που πάει να της απλώσει χέρι, ξαφνικά είδαμε τα μάτια της( της Παναγίας ) να ανοιγοκλείνουν. Ρίχνουμε μία τρεχάλα λοιπόν και βγαίνουμε από την εκκλησία και αρχίζουμε να τρέχουμε προς το σπίτι ενός από τα παιδιά που ήταν στο διπλανό τετράγωνο ... Και μέχρι να φτάσουμε, εμένα μου φάνηκε ότι όλοι οι περαστικόι μου ανοιγόκλειναν τα μάτια τους. Μετά από αυτό είχα να κοιμηθώ καλά 10 μέρες. Είμουν και μικρούλης όμως...

 

Αυτάαα από μένα :-)

 

Σημείωση: Δεν πιστεύω στο υπερφυσικό, απλώς μου αρέσουν τέτοιες ιστορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να βαλω και εγω κατι που πιστευα μικρος(πολυ μικρος ομως)και που τωρα εμαθα τι ειναι αλλα παλι μου αφηνει την εικονα του τρομακτικου.

Λοιπον στο χωριο εχουμε ενα σπιτι ενος ψαλτη ο οποιος πεθανε μια ωρα πριν παντρευτει.Το σπιτι ειναι ερηπομενο και θυμιζει τα σπιτια που βλεπουμε στις ταινιες για στοιχιομενα.

Εχει συνηθυστει να το λεμε "Μαυρη Νυφη" για ευνοητους λογους.Το σπιτι ειναι ψιλοετιμοροπο.

Σε ενα παιδι 10χρονων αυτο φαινετε πολυ αλιθινο,οποτε μια φορα που βγηκαμε με τους φιλους για περιπετιες στο χωριο(ναι ναι ξερω ακουγετε κουφο)και καποιος ειχε την φαηνη ιδεα να παμε εκει.

Πηγαμε αλλα η πορτα ειχε λουκετο(θα εξηγησω μετα γτ)και ετσι πηγαμε απο την πισω και τι σπασαμε με κατι λοστους που ειχε εκει.

 

Μπηκαμε μεσα(το πατωμα ετριζε και μπορει να εσπαγε απο στιγμι σε στιγμι)και αναψαμε τους φακους που ειχαμε.

Ψαξαμε στα συρταρια για κανεναν θυσαυρο(καποιος καποτε ειχε βρει λυρες εδω μεσα,λιγο μετα την κυδεια του ψαλτη)και αφου περασε λιγη ωρα θελησαμε να ανεβουμε στον 2ο οροφο.Ανεβηκαμε και μπηκαμε σε ενα απο τα πολαλ δωματια,και βρηκαμε ποτιδια απο καφεδες,αλουμινοχαρτα(μαλλον χασισακι ειχανε μεσα),αποτσιγαρα κλπ.

Ολοι χεστηκανε οταν ακουστηκε να ανοιγει μια πορτα,και σηκωθηκαμε και φυγαμε οσο πιο υσηχα και γρηγορα μπορουσαμε.

Τωρα εχουμε συνηθισει και πηγαινουμε συνηθως τις αποκριες,και τα βραδια που βρεχει για να τρομαζουμε τα μικρα με ιστοριες και βιντεο.

Επεισης εχουμε μαθει πως εκει τωρα ζουνε αλβανοι,ρωσοποντιες και καθε ειδος μετανασταση που μπορει να θεωρηθει μπλεγμενος.

 

ΥΓ:Ολα αυτα ειναι αληθινα και αν δεν με πιστευει ας ερθει να ρωτησει στο χωριο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάω από τα βασικά:

 

Το θειάφι διώχνει φίδια.

 

Τα ''φίδια'' χρησιμοποιούνται μεταφορικά όταν κάτι ακούγεται τουλάχιστον ζωηρή φαντασία (το είπα όσο πιο ευγενικά μπορούσα), στα αυτιά κάθε λογικού ανθρώπου.

 

π.χ

 

Ζωηρή φαντασία/φίδια#1: Πέτάω αυγό σε λεωφορείο και βγαίνει πουλάκι από μέσα.

 

Ζωηρή φαντασία/φίδια#2: Βάζω το καρπούζι στην θάλασσα για να κρυώσει, και βγαίνει από μέσα ψάρι όταν το κόβω...

 

p.s: Είχα την τύχη να γνωρίσω αυτοπροσώπως τα άτομα που έχουν ισχυριστεί τα παραπάνω παραδείγματα... :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=141470&highlight=%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2

 

παλιότερο ποστ. έχει μέσα πολλές ιστορίες και πολλοί από σας δεν θα μπορειτε να κοιμηθείτε το βράδυ... καλή σας ανάγνωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες διάβαζα που λέτε ένα topic στο insomnia με κάτι τρομακτικές ιστορίες καλή ώρα και ήταν τότε που είχε γίνει ένας σεισμός δυνατός πριν κάνα μήνα και ήμουν με το laptop στο κρεβάτι...την στιγμή εκείνη πίστεψα τα πάντα :D...

 

...μέχρι που άνοιξα την τηλεόραση για να δω πως τελικά ήταν σεισμός....

 

...αξέχαστες εμπειρίες.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο?

 

πηγαίνοντας για υπνο κ προσπαθωντας να χαλαρωσω

μετα απο μικρο χρονικο διαστημα, μερικα λεπτα υπολογιζω

ξαφνικα παραλυω.. δεν μπορώ να κουνισω κανενα σημειο του σωματος μου

ουτε να ανοιξω τα ματια.. το μονο που λειτουργει ειναι ο εγκεφαλος μου

δεν ξερω αν η αναπνοη μου εχει σταματησει μαλλον ουτε οι πνευμονες δεν λειτουργουν!

με κυριευει πανικός, νιωθω παγιδευμενος, νομιζω οτι θα πεθανω ωσπου προσπαθω με το μυαλο να ξεφυγω..

νιωθω σαν να τρέμω χωρις να κουνιεμαι ομως

και ξαφνικα κουνανε τα ακρα μου κ σαν να παιρνω βαθια ανασα..

μπορω να ανοιξω τα ματια παλι

 

την πρωτη φορα που εγινε πρεπει να κρατησε ελαχιστα

μερικα δευτερολεπτα μαλλον

με το που ανοιξα τα ματια πεταχτηκα πανω να δω αν ειμαι ξυπνιος

καθε φορα που ξαναγινοταν κρατουσε παραπανω κ πραγματικα ενιωθα

πως πνιγομαι

 

το πιο περιεργο ειναι οτι μπορουσα να το κανω συνειδητα μετα!απο περιεργεια ισως δεν ξερω.. παρα το οτι το αισθημα ηταν πολυ ισχυρο κ πραγματικα τρομακτικο εγω το αναζητουσα

μπορουσα να το ξεκινησω αλλα δεν μπορουσα να το σταματησω αμεσως και καθε φορα ηθελε μεγαλυτερη προσπαθεια για να επανελθω..

 

αν θυμαμαι καλα πρεπει να αρχισε μαιο (τα γενεθλια μου ειναι στις 15) κ κρατησε ολο το καλοκαιρι μεχρι που φευγοντας για εξωτερικο το ξεχασα τελειως κ δεν το εχω ξαναδοκιμασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο?

 

πηγαίνοντας για υπνο κ προσπαθωντας να χαλαρωσω

μετα απο μικρο χρονικο διαστημα, μερικα λεπτα υπολογιζω

ξαφνικα παραλυω.. δεν μπορώ να κουνισω κανενα σημειο του σωματος μου

ουτε να ανοιξω τα ματια.. το μονο που λειτουργει ειναι ο εγκεφαλος μου

δεν ξερω αν η αναπνοη μου εχει σταματησει μαλλον ουτε οι πνευμονες δεν λειτουργουν!

με κυριευει πανικός, νιωθω παγιδευμενος, νομιζω οτι θα πεθανω ωσπου προσπαθω με το μυαλο να ξεφυγω..

νιωθω σαν να τρέμω χωρις να κουνιεμαι ομως

και ξαφνικα κουνανε τα ακρα μου κ σαν να παιρνω βαθια ανασα..

μπορω να ανοιξω τα ματια παλι

 

την πρωτη φορα που εγινε πρεπει να κρατησε ελαχιστα

μερικα δευτερολεπτα μαλλον

με το που ανοιξα τα ματια πεταχτηκα πανω να δω αν ειμαι ξυπνιος

καθε φορα που ξαναγινοταν κρατουσε παραπανω κ πραγματικα ενιωθα

πως πνιγομαι

 

το πιο περιεργο ειναι οτι μπορουσα να το κανω συνειδητα μετα!απο περιεργεια ισως δεν ξερω.. παρα το οτι το αισθημα ηταν πολυ ισχυρο κ πραγματικα τρομακτικο εγω το αναζητουσα

μπορουσα να το ξεκινησω αλλα δεν μπορουσα να το σταματησω αμεσως και καθε φορα ηθελε μεγαλυτερη προσπαθεια για να επανελθω..

 

αν θυμαμαι καλα πρεπει να αρχισε μαιο (τα γενεθλια μου ειναι στις 15) κ κρατησε ολο το καλοκαιρι μεχρι που φευγοντας για εξωτερικο το ξεχασα τελειως κ δεν το εχω ξαναδοκιμασει

 

αυτό εξηγείται επιστημονικά και το χω πάθει και γω.Τρελός πανικός να νομίζεις ότι είσαι παράλυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

http://akpe.no-ip.info/?page_id=43

 

Απλά μια τρομαχτική αλλά κατά τα άλλα φυσιολογική διαταραχή του ύπνου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρελαινομαι για ιστοριες τρομου..θα μπω και εγω στο αλλο λινκ να διαβασω...μπισκοτακι μην ανησυχεις..απλες διαταραχες λογ αγχους θα ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...