Προς το περιεχόμενο

Τρομακτικές ιστορίες


aLek0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξερω.. απλα με τη σκεψη.. δηλαδη σκεφτομουνα την αισθηση

που ειχα κ ηθελα να ξαναγινει

 

τελοσπάντων

 

Δεν ξέρω αν πρόκεται για γνώρισμα της διαταραχής, αλλά το ίδιο πάθαινα και εγώ. Ειδικά σε περιόδους που το άγχος ήταν στο ζενίθ, αν έστω μου πέρναγε από το μυαλό, chances are πως θα το πάθαινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλη ιστοριουλα ειχε ενα απογευμα στη Δρουζα πριν κανα διμηνο (νομιζω).

Ενα ζευγαρακι που λετε (Πορτογαλικα μιλουσανε και αυτο τους κανει ειτε Ιβηρες ειτε Βραζιλιανους) κανουν τσαρκες την νυχτα. Ο τυπος οδηγαει και η τυπισσα κανει τσιγαρο στο καθισμα του συνοδηγου. Επισης ενα αλλο παληκαρι καθεται στο πισω καθισμα και εχει στα χερια του μια καμερα. Καποια στιγμη λοιπον που βρισκονται σε μια ερημια βλεπουν μακρυα κατι να ασπριζει. Αρχιζουν να αναρωτιουνται τι ειναι αυτο που βλεπουν και συναμα ο οδηγος κοβει ταχυτητα. Μετα απο λιγα δευτερολεπτα συνειδητοποιουν οτι προκειται για μια κοπελα ντυμενη στα λευκα. Πεταγεται λοιπον ο οδηγος και λεει οτι θα σταματησει να ρωτησει τι κανει η τυπισσα μες στη μεση του πουθενα. Η γκομενα απο διπλα του λεει και επιμενει να μην το κανει και ο φιλος απο πισω λεει τα δικα του. Με τα πολλα ο οδηγος σταματαει και αρχιζει το σοου.

Η συνδηγος ανοιγει το παραθυρο και η καμερα....Λοιπον ενω εγραφα αυτο εψαξα στο google και το βρηκα

http://www.youtube.com/watch?v=VWN20xVmcwA

Δειτε γιατι νομιζω οτι αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ενω εγραφα αυτο εψαξα στο google και το βρηκα

 

Πως το έκανες αυτό ταυτόχρονα ρε θηρίο???

 

(Δεν θα το δώ. Δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ μετά.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χο χο χο. Παραδέ??? Ειναι ωραιο ομως ρε συ το βιντεακι.Την ειδες την Τερεζα??? Μιλαμε σηκωνει και μια ανωμαλη τριπουζα ολο το σκηνικο.

 

:lol:

ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δει το συγκεκριμένο βίντεο....απλά σοκαρίστηκα:fear:

Αν και επιφυλλάσομαι να το πιστέψω...

 

Εννοειται πως ειναι μουφα αλλα σαν ιστορια ειναι καλο. Ξεφευγει απο το κλασικο φαντασμα με αερινη μορφη που εννιοτε σου ανεβααζει 2 βαθμους τη μυωπια μεχρι να δεις που ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol:

ελεος

 

Καθολου ελεος my friend. Της πετας μια ατακα του τυπου ελα να σε αναστησω μωρο μου και ορμας. Να δεις που μετα θα σε λενε και θαυματουργο.:ορ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται πως ειναι μουφα αλλα σαν ιστορια ειναι καλο. Ξεφευγει απο το κλασικο φαντασμα με αερινη μορφη που εννιοτε σου ανεβααζει 2 βαθμους τη μυωπια μεχρι να δεις που ειναι

 

Ε ναι! Πολύ καλύτερο απ'τα κλασικά φαντάσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν θα σας πω κάτι που συνέβη σε εμένα, πριν από περίπου 7 μήνες.

 

Γενικά στα όνειρα μου βλέπω νεκρούς. Δηλαδή άτομα από το οικογενειακό περιβάλλον που έχουμε χάσει. Συνήθως μιλάω με αυτούς για απλά πράγματα (ας πούμε με ρωτούνε τι κάνω, τους απαντάω και τους ρωτάω και εγώ). Μέχρι τότε δεν είχα δει ποτέ κάτι τρομακτικό. Μέχρι που ένα βράδυ βλέπω ότι...

 

Ήμουν στο σπίτι της γιαγιάς μου (η οποία έχει πεθάνει εδώ και κάτι χρόνια) στο χωριό. Ένα σπίτι φανταστείτε πολύ παλαιό, χωριάτικο. Και ήταν εκέι και μου μίλησε... πρώτη φορά ήταν τόσο αληθοφανές και ρεαλιστικό το όνειρο. Ακόμα και οι ρυτίδες της!!! Εγώ ήμουν πολύ χαρούμενος που την έβλεπα γιατί μου έλειπε, στο όνειρό μου ήξερα ότι έχει πεθάνει. Και μου λέει "έλα πάμε λίγο να σου δείξω κάτι"...

 

Πάμε στο δωμάτιό της (όπου και ξεψύχησε), ξαπλώνει στο κρεβάτι και όπως είναι έτσι πετάγεται και με πιάνει από το λαιμό μου και αρχίζει να με σφίγγει, λέγοντας μου ότι θα με πάρει μαζί της ενώ η μορφή της άλλαζε σε σκελετό με κίτρινη αύρα. Απευθείας ανοίγω τα μάτια μου και βλέπω το δωμάτιό μου σαν να είμαι ξύπνιος αλλά δεν μπορούσα να αναπνεύσω με τίποτα, θα έσκαγα.

 

Κλείνω τα μάτια πάλι και επιστρέφω στο όνειρο, με τη γιαγιά μου να με σφίγγει και να προσπαθώ να σκεπτώ κάτι για να σωθώ. Μου έρχεται η εικόνα του Ιησού. Αλλάζει και αυτός σε σκελετό όμως και αρχίζει να σφίγγει και αυτός στο λαιμό.

 

Κυριολεκτικά μην μπορώντας να αναπνεύσω, μου έρχεται στο νου μου η εικόνα της Παναγίας, το ίδιο και αυτή γίνεται σκελετός και με σφίγγει και αυτή.

 

Για να μην σας τα πολυλογώ τα μάτια μου είχαν ανοίξει 3-4 φορές και έβλεπα το δωμάτιο μου αλλά δεν μπορούσα να αναπνεύσω ούτε να κουνηθώ. Μαρτύριο κυριολεκτικά, από το οποίο με έβγαλε η μάνα μου που με πήρε τηλέφωνο νωρίς το πρωϊ για να μου ανακοινώσει ότι πέθανε ο θείος της...

-----

 

Συμπεράσματα... δεν έχω βγάλει. Θρήσκος ΔΕΝ είμαι ούτε προκατειλλημένος... Μήπως όμως το όνειρο είχε σχέση με το θάνατο του ανθρώπου της οικογένειας μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πιάνει από το λαιμό μου

 

Αλλάζει και αυτός σε σκελετό όμως και αρχίζει να σφίγγει και αυτός στο λαιμό.

 

το ίδιο και αυτή γίνεται σκελετός και με σφίγγει και αυτή.

 

Έπρεπε να σκεφτείς κανέναν κουλό ρε χαζέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα, σύμπτωση είναι. Αφού το λες κι εσύ πως βλέπεις συνέχεια νεκρούς κάποια στιγμή θα γινόταν. Εξ' άλλου η φαμίλια που ανέφερες δε χαρίζει κάστανα θα σε είχαν καθαρίσει αν το εννοούσαν/

 

Ααα και βγάλε τα δαχτυλίδια λαιμού αν φοράς

260px-Kayan_woman_with_neck_rings.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...