Προς το περιεχόμενο

Τρομακτικές ιστορίες


aLek0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είχα δεί στο δρόμο ανθρώπους με μαύρες κουκούλες σαν καλόγεροι του μεσαίωνα να περπατάνε κρατώντας φανάρια.

Ημουν χεσμεντέν όμως, το παραδέχομαι. Ο οδηγός όμως, που τους είδε κι αυτός, δεν ήταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήμουν μικρός πήγαινα κάθε καλοκαίρι σε κατασκήνωση... Ένα βράδυ λοιπόν καλοκαιριού, όπως καθόμασταν με έναν φίλο μου έξω από το σπιτάκι μας, ξαφνικά βλέπουμε κάτι λαμπάκια πολύχρωμα στον ουρανό τα οποία σχημάτιζαν κύκλο. Δεν καταφέραμε ποτέ να εξηγήσουμε το γεγονός, αλλά σίγουρα δεν ήταν της φαντασίας μας. Έχω σταματήσει όμως εδώ κ καιρό να περιγράφω τί είδα γιατί πολύ απλά κανένας δεν με πιστεύει πως έγινε στα αλήθεια αυτό..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

(Η παρούσα ιστορία δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει... Οι παλιοί ορκίζονται πως είναι αλήθεια. Το εν λόγω σπίτι, το έχω δεί πολλές φορές, αφού η γιαγιά μου είναι από αυτό το χωριό, και μερικές φορές τυχαίνει να περάσουμε από κει. Έχει πολύ τρομακτική όψη όπως μπορείτε να δείτε κι εσείς... Λένε πως μετά από αυτά, η γιαγιά κατέληξε σε ψυχιατρική κλινική.)

 

stix01spitqd6.jpg

 

Σε ένα χωριό της Αρκαδίας, υπάρχει ένα εγκαταλειμμένο σπίτι (φωτογραφία), για το οποίο λέγονται πολλά… Λέγεται ότι έχει χτιστεί πάνω σε ρέμα… Κι έτσι, όταν βρέχει, το υπόγειο του πλημμυρίζει… Από το δρόμο, μπορεί κάνεις να δει μέσα στο υπόγειο, από ένα μικρό παραθυράκι που υπάρχει…

 

Πριν αρκετά χρόνια, γύρω στο 1940, τότε που οι άνδρες έλειπαν στον πόλεμο, ιδίως στα χωριά, στα σπίτια υπήρχαν μονό γυναίκες… Στο συγκεκριμένο σπίτι, ζούσε η γιαγιά μαζί με την 9χρονη εγγονή της, καθώς η μητέρα του μικρού κοριτσιού απεβίωσε κατά τη διάρκεια της γέννας… Μια βροχερή μέρα που έμοιαζε με όλες τις άλλες, η γιαγιά έχοντας ετοιμάσει το βραδινό φαγητό, φώναζε στην εγγονή της να κατέβει για να φάει… Δεν έπαιρνε απάντηση, κι έτσι ανέβηκε να την ψάξει για να δει που είναι. Πήγε στο δωμάτιο της, και βρήκε στην μέση του κρεβατιού, ξαπλωμένη την αγαπημένη κούκλα της μικρής αποκεφαλισμένη! Τότε η γιαγιά πανικοβλήθηκε, και άρχισε να ψάχνει επίμονα να την βρει σε ολόκληρο το σπίτι! Δεν την βρήκε πουθενά στο σπίτι και έτσι πήγε να ψάξει και στο υπόγειο…Το θέαμα που αντίκρισε καθώς άνοιξε την πόρτα του υπόγειου ήταν κάτι παραπάνω από ανατριχιαστικό…Το υπόγειο ήταν πλημμυρισμένο, και στον απέναντι τοίχο ήταν σχεδιασμένη με αίμα μια πεντάλφα…και στο κέντρο της, υπήρχε σταυρωμένο το σώμα της αγαπημένης της 9χρονης εγγονούλας…χωρίς το κεφάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σε νοιάζει;

Το θέμα είναι ποιος πούστης δεν πήγε στον πόλεμο :P

 

Aυτο σκεφτομουν καιγω. Εδω σου λεει γινοτανε Παγκοσμιος Πολεμος και καποιοι ψωλαραν παιζοντας το πουλακι τους με σατανισμους και μαλακιες

 

Α ρε Σταλιν που θελετε μερικοι:lol::lol::lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο σκεφτομουν καιγω. Εδω σου λεει γινοτανε Παγκοσμιος Πολεμος και καποιοι ψωλαραν παιζοντας το πουλακι τους με σατανισμους και μαλακιες

 

Α ρε Σταλιν που θελετε μερικοι:lol::lol::lol:

 

 

theguitaristik7.jpg

 

 

EDIT: Η κούκλα το έκανε, και μετά φρόντισε να το κάνει να φανεί σαν ατύχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μεινεις απο πετρελαιο στο Ζεφυρι (γαμω τους κωλοδεικτες της Mercedes) με 100.000 ευρω εμπορευματα στην κοφα.

 

/thread

 

lol FAQ

 

:-D

 

ernest-scared-stupid.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγούμενο καλοκαίρι(και όταν εννοώ προηγούμενο, εννοώ το 2008!), είχαμε πάει εγώ και άλλα 14 παιδιά -σύνολο 15!- στο εξοχικό μου. Κάθε βράδυ, αρχίζαμε συνέχεια να λέμε μαλακίτσες (όπως συνήθως!) με τρομακτικές ιστορίες κτλ για να γελάσουμε τρομάζοντας ο ένας τον άλλο! Κάποιο παιδί από την παρέα μας -ονόματα δεν αναφέρω!- είχε τη φαεινή ιδέα να αγοράσει από την Αθήνα ένα παιχνίδι, που όπως είπε θα ανάβαμε κεριά, θα κλείναμε όλα τα φώτα, θα απλώναμε το επιτραπέζιο (κάπως έτσι έμοιαζε) θα κάναμε ερωτήσεις και μέσω των γραμμάτων και αριθμών που είχε πάνω το επιτραπέζιο θα μας απαντούσε -τώρα ποιος θα μας απαντούσε, είναι ένα άλλο ερώτημα! Τέλος πάντων, ξεκινάει ο διπλανός μου να πει μια ερώτηση και ακούμε ένα ουρλιαχτό!!!!! Μας πήγε το σκατό στην κάλτσα!!! Το θυμόμαστε ακόμα και κλάνουμε πάνω μας!!! Και το μόνο σίγουρο είναι, πως δεν μας έκανε κανείς πλάκα! Δεν μπορούσε κανείς να μπει στο σπίτι μου από πουθενά!!!

 

Τέλος πάντων, αυτή ήταν η ιστορία μου! Βλακεία μεν, (λίγο) τρομακτική δε!

 

~Στέλλα~

 

Iron_Maiden.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...