Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση Ps2 με PC


Ophelia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεία σας, και καλώς σας βρήκα. :-)

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να συνδέσω Ps2 με Pc? Είχα ακούσει κάτι για ένα VGA BOX με το οποίο μπορεί κάποιος να συνδέσει το Ps2 με το Pc και να παίζει στο μόνιτορ του Pc του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
nai mono pou i karta mou epeidi tin exw k 5-6 xronia de xronizete eukola.. dld de anoigei panta tv klp.. allos tropos de iparxei? me ekeino to vga pou akousa?

 

ναι φυσικα γινεται ακομη και οταν το pc ειναι κλειστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον φταίει ο τρόπος που έχεις συνδεμένο το ps2. σύνδεσε το πάλι στην συμβατική σου τηλεόραση και μην βάλεις δισκάκι μέσα. πήγαινε στις επιλογές και άλλαξε τον τρόπο που συνδέεται το ps2 σου με την οθόνη. αν θυμαμαι καλά video out γράφει στις επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, εικόνα έχω πια...Δοκίμασα ένα άλλο game και έπαιζε κανονικα. Άλλα όσα αντιγράφω δέ παίζουνε. Τί μπορεί να φταίει? Τά καίω με nero σαν image file..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα.. Το pro που μου έχουν δώσει είναι γραμμένο με image burn, και είναι -r το dvd. Τα έχω δοκιμάσει όλα. Γίατι να έχω μόνο ήχο και όχι εικόνα.. Έλεος. Κάτι δε γίνεται σώστα...Ή μήπως έχει prob το αντιγραφικό μου? Μου το διαβάζει πάντω στο pc. φφφ... Ας βοηθήσει κάποιος. Είμαι στα πρόθυρα νευρικού κλόνισμού με αυτό το πράγμα :P

 

 

:cry::cry::cry::cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να τα γράψεις σε ταχύτητα 2.4x . Είχα το ίδιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε αυτό. Όσα είχα γράψει σε μεγαλύτερες ταχύτητες δεν έπαιζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού ακούς ήχο, τότε δεν έχεις κάνει σωστά τις ρυθμίσεις στο Ps2 για το video output. τα backups σου είναι μια χαρά. σύνδεσε το ps2 σου αλλά μην βάλεις παιχνίδι μέσα. μπες στις ρυθμίσεις και επέλεξε την σωστή ρύθμιση για τον τρόπο σύνδεσης που έχεις συνδεμένο το ps2 με το tv tuner...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να τα γράψεις σε ταχύτητα 2.4x . Είχα το ίδιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε αυτό. Όσα είχα γράψει σε μεγαλύτερες ταχύτητες δεν έπαιζαν.

 

Το έγραψα σε 2χ αλλά τίποτα... :cry:

 

kallair: Άν είχαν πρόβλημα οι ρυθμίσεις δέ θα έπαιζε ούτε το pro που μου το έχουν δώσει αντεγραμμένο. Και άντε πες οκ, πάω...

System Configuration...

Digital out (Optical) ---- ON

Component Video Out ---- RGB [Y Cb/Pb Cr/P] Έχει διαλεγμένο το Rgb. Άλλα αυτά είναι για τα χρώματα... Οι υπόλοιπες ρυθμίσεις ειίναι clock, full size klp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το rgb δεν είναι για τα χρώματα. είναι ο τρόπος σύνδεσης του Ps2 με την tv σου. αν χρησιμοποιείς το απλό καλώδιο που έρχεται με την συσκευασία του ps2, τότε το rgb πρέπει να έχεις επιλεγμένο.

 

επίσης δοκίμασε το εξής: δισκάκι dvd+r γραμμένο με bitsetting σαν dvd-rom. ποιο αντιγραφικό έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...