Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση Ps2 με PC


Ophelia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

στο imgburn στην κάτω δεξιά γωνία έχει ένα εικονίδιο που έχει σχήμα βιβλίου και όταν πας πάνω του σου γράφει "change book type". επέλεξε το και δες αν το αντιγραφικό σου υποστηρίζει να γράφει σαν dvd-rom τα dvd+r δισκάκια. για καλύτερα αποτελέσματα και να μην κουράζεις το laser του Ps2, καλό είναι να μην γράφεις τα δισκάκια σου πάνω από 4x ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ, NEC εχω:P

Πατάω το book επιλέγω nec.. Μετά στο Change for και Now setting τι πρέπει να βάλω?

Πήγα να βάλω Change for:Drive(For DVD+RW Media) | Now setting: DVD-ROM και μου λέει Failed! Reason: Parameter Value Invalid.

 

Ναι, αυτό για την ταχύτηταν μου το είπαν και άλλοι πολλοί... Δοκίμασα να γράψω κ σε 1χ και σε 2χ.. αλλά τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο μοντέλο nec έχεις; μήπως έχει βγει κανα firmware upgrade. επίσης δοκίμασε να γράψεις δισκάκι κ σε αλλουνού υπολογιστή για να αποκλείσουμε την περίπτωση ότι φταίει το nec σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://liggydee.cdfreaks.com/disclaimer/en/3540a/1W9_rpc1.zip.html

 

αυτό βρήκα. είναι hacked firmware που μεταξύ άλλων, ενεργοποιεί το bitsetting, κάνει γρηγορότερο ripping και έχει καλύτερα burning strategies για ποιοτικότερα αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εγώ σε αυτό πάω εκεί που λέει booktype και βάζω στο drop down menu του DVD+R DL, dvd-rw(active)? Μετά πρέπει να αλλάξω και τίποτα άλλο..? Ίσως κάτι στο img burn? Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπας και απλά είναι μάπα το iso που κατέβασες ? εγώ με όσα έχω γράψει σε δισκάκια ότι νάνε και με nec και κάμποσα dvd-rw που έχω στο σπίτι και πάντα στο max από ταχύτητα παίζουν κανονικά στο ps2 μετά... για τσέκαρε το δοκίμασε κανένα άλλο παιχνίδι να δεις τι γίνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο ISO κατεβασμένα.. Τόσο γκαντέμω είμαι ωστέ να είναι μαπα και τα δύο? Εξάλλου αν ήταν και τα δύο μαπα φαντάζομαι δε θα είχα ούτε ήχο. Τι να πώ.. Το έχω και 3-4 χρόνια το dvdrecorder.. Αλλα σίγουρα δε παίζει prob με αυτο. Οτιδήποτε άλλο αντιγράφω μου το γράφει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δεις οτι δεν φταίει το recorder κάνε το εξής. είπες ότι το προ που σου έχουν δώσει γραμμένο, παίζει μια χαρά. άνοιξε το Imgburn, επέλεξε στο Mode -> read και ρίπαρε το προ. μετά το iso που θα φτιάξει γράψε το με το imgburn σε χαμηλή ταχύτητα. αν στο παίξει, τότε το recorder σου είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανες το firmware upgrade; υπάρχει περίπτωση να μην σου γράφει σωστά τα δισκάκια λόγω διαφορετικών burning strategies.

 

όσο για το booktype, μπαίνεις στο μενού που σου είπα, επιλέγεις dvd+r (ή ότι άλλο είναι το δισκάκι σου) και του αλλάζεις το booktype.

 

να ρωτήσω και το άλλο. ποια παιχνίδια έχεις κατεβάσει κ δεν σου παίζουν; για πες full ονόματα και αν έχεις, γράψε και το group που τα έκανε release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια αν θυμάμαι καλά τα είχα βρει σε rapid links από blogs.. Συνήθως από rapid κατεβάζω. Ήταν το Kingdom Hearts 2 και το Naruto(μη με ρωτήσεις ποιο, δε θυμάμαι). Οποτε λίγο δύσκολα να σου πω πιο group τα έκανε upload. Τώρα κάνω αυτό που μου είπες για για το pro. Θα σου πω σε λίγο αν έγινε τίποτα η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έκανα το pro iso και μετά έκαψα το pro σε 1χ και μου παίζει κανονικά. Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα οτί δε φταίει το dvdrecorder μου. ΆΡΑ είμαι τόσο κατεστραμένη και φταίνε τα iso?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άτυχη ναι κατεστραμμένη όχι :P και εγώ έτσι έπαθα όταν έβαλα το chip στο Ps2 κατέβασα ένα παιχνίδι και έκανε boot και τελείωνε εκεί δεν προχώραγε και λέω ένταξη μαλακία εγώ έκανα με την τοποθέτηση αλλά τελικά είναι οκ μετά από 10 προσπάθειες με το ίδιο .iso κατέβασα άλλα και παίζουν κανονικά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν σου στέλνει παιχνίδια ο "θείος" ΠΑΝΤΑ να διαβάζεις τα comments για τυχόν προβλήματα. βρες ένα παιχνίδι από κάποιον φίλο ή από κάποιο videoclub, γνήσιο και δοκίμασε να το ριπάρεις με τον ίδιο τρόπο που σου είπα πιο πάνω για να επιβεβαιώσουμε ότι φταίνε τα iso που έχεις κατεβάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...