Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση Ps2 με PC


Ophelia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χεχε τι να σου πώ, μακάρι να συμβαίνει και με μένα κάτι τέτοιο. Τώρα καίω ένα καινούργιο iso που κατέβασα. Ελπίζω να είναι οκ. Άντε γιατί ειναι και Κυριακή και μου τελειώσανε και τα dvds και είναι όλα κλειστά.[Σε περιπτωση που αποτύχω δε θα έχω δισκάκια για να πειραματιστώ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
όταν σου στέλνει παιχνίδια ο "θείος" ΠΑΝΤΑ να διαβάζεις τα comments για τυχόν προβλήματα. βρες ένα παιχνίδι από κάποιον φίλο ή από κάποιο videoclub, γνήσιο και δοκίμασε να το ριπάρεις με τον ίδιο τρόπο που σου είπα πιο πάνω για να επιβεβαιώσουμε ότι φταίνε τα iso που έχεις κατεβάσει.

 

Μωρέ διαβάζω comments. Δέ είναι και η πρώτη φορά που κατεβάζω κατι:P Απλά πολλές φορές σε rapid links που δε τα έχεις βρει απο κάποιο warez forum ή από κάποιο blog-αλλά τα βρίσκεις από ένα search engine για rapidshare- υπάρχουν ελάχιστα εώς καθόλου comments.

 

Γαμώτο, δε δουλεύει :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Άλλο βλακεία iso πάλι? Τι να φταίει? :cry::cry::cry::cry:

Πάνε και τα δισκάκια.. Μου φαίνεται θα φάω καμιά πενηντάδα για τους πειραματισμούς.Καλές Δευτέρες τωρα. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο.Το DVD DECRYPTER, βάζοντας μέσα το God of War 1 μου δημιουργεί το ISO με τον κλασσικό τρόπο αλλά μου το βγάζει 7-8GB περίπου και δεν καίγεται σε απλό dvd-r δισκάκι. Τι μπορώ να κάνω. Το ίδιο αποτέλεσμα έχω και με το Alcohol αλλά και με προσπάθεια αντιγραφής του DVD με Nero. Κάνοντας όμως δεξί κλικ και Ιδιότητες στον δίσκο από το My Computer μου δείχνει ότι ειναι 3,5 GB το God of War και χωρίς κρυφά αρχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είτε χρησιμοποιείς κάποιο ripkit για να το κάνεις να χωρέσει σε ένα dvd5 δισκάκι ή patchάρεις το iso σου με το toxic dual layer patch και το γράφεις σε ένα dvd+r dl δισκάκι με booktype σε dvd-rom.

το ripkit είναι προτιμότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω... έχω εξαντλήσει τις πιθανότητες... μπορείς να μου πεις τι modchip έχεις στο ps2; μάλλον αυτό μας κάνει όλα τα "κολπα".

 

Hello, i`m back again... Και επιτέλους τελείωσε και αυτή η ριμαδοεξεταστική.

Λοιπόν, δε έχω ιδέα τι τσιπάκι είναι, μιας που το ps2 δεν είναι δικό μου, αλλά μου το δάνεισε ένας φίλος μου για κάποιο καιρό. Προσπάθησε και εκείνος να με βοηθήσει αλλά δε βγάλαμε τίποτα. Θα τον ρωτήσω για το τσιπάκι αλλά πρωτα θα κάνω το εξής.. Θα δώσω σε ένα φίλο μου να μου κάψει τα δισκάκια στο δικό του το dvdrw για να δω τι θα γίνει... Θα σε ενημερώσω αύριο ή μεθαύριο για το τι έγινε. Ελπίζω να παίξει... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάλογα το τσιπάκι. για σιγουριά επειδή δεν ξέρεις αν κάνει το toxic dual layer patch on the fly το τσιπ σου, να πατσάρεις τα iso σου με το toxic patch πριν τα γράψεις σε δισκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...